• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 78
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gorgidanchev - специалист
пет яну 25, 2019 9:11 pma.tonchev@yahoo.de написа:
пет яну 25, 2019 3:59 pmgorgidanchev написа:
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
теоретично, факторите, които влияят върху разхода, са доста :)
би било интересно да споделиш каква площ отопляваш, каква температура поддържаш, при каква външна температура..
като засичаш разхода на пелети да не е само във фаза поддържане на температурата.

Затова е форума, всеки да сподели своя опит.
Назад в темата е описана настройка на шнека.Грубо 60 квадрата къща санирана плюс бойлер 80л.Вентилатори не съм коригирал.
gorgidanchev - специалист
пет яну 25, 2019 9:11 pma.tonchev@yahoo.de написа:
пет яну 25, 2019 3:59 pmgorgidanchev написа:
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
теоретично, факторите, които влияят върху разхода, са доста :)
би било интересно да споделиш каква площ отопляваш, каква температура поддържаш, при каква външна температура..
като засичаш разхода на пелети да не е само във фаза поддържане на температурата.

Затова е форума, всеки да сподели своя опит.
Назад в темата е описана настройка на шнека.Грубо 60 квадрата къща санирана плюс бойлер 80л.Вентилатори не съм коригирал.Украински пелети иглолистни.
ton4o_1028_bg - напреднал
съб яну 26, 2019 11:11 amgorgidanchev написа:
пет яну 25, 2019 9:11 pma.tonchev@yahoo.de написа:
пет яну 25, 2019 3:59 pmgorgidanchev написа:
Аз съм с GFN18 и гарантирам,че ми гори по малко от килограм на час.Мога да я смъкна още.
теоретично, факторите, които влияят върху разхода, са доста :)
би било интересно да споделиш каква площ отопляваш, каква температура поддържаш, при каква външна температура..
като засичаш разхода на пелети да не е само във фаза поддържане на температурата.

Затова е форума, всеки да сподели своя опит.
Назад в темата е описана настройка на шнека.Грубо 60 квадрата къща санирана плюс бойлер 80л.Вентилатори не съм коригирал.Украински пелети иглолистни.
ТОВА ЗВУЧИ НЕРЕАЛНО ЩЕ ОПИШЕШЛИ ПАРАМЕТРИТЕ И НА НОВОТО МЕНЮ ЛИ СИ ИЛИ ЩЕ СЕ ХВАЛИШ САМО НА ЗАД НЕ Е ЯСНО ОПИСАНО ОПИСВА СЕ СПОРЕД МЕНЮТАТА АКО МОЖЕ СПОДЕЛИ АКО НЕ НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ ТОВА....
gorgidanchev - специалист
съб яну 26, 2019 11:40 amton4o_1028_bg написа:
съб яну 26, 2019 11:11 amgorgidanchev написа:
пет яну 25, 2019 9:11 pma.tonchev@yahoo.de написа:


теоретично, факторите, които влияят върху разхода, са доста :)
би било интересно да споделиш каква площ отопляваш, каква температура поддържаш, при каква външна температура..
като засичаш разхода на пелети да не е само във фаза поддържане на температурата.

Затова е форума, всеки да сподели своя опит.
Назад в темата е описана настройка на шнека.Грубо 60 квадрата къща санирана плюс бойлер 80л.Вентилатори не съм коригирал.Украински пелети иглолистни.
ТОВА ЗВУЧИ НЕРЕАЛНО ЩЕ ОПИШЕШЛИ ПАРАМЕТРИТЕ И НА НОВОТО МЕНЮ ЛИ СИ ИЛИ ЩЕ СЕ ХВАЛИШ САМО НА ЗАД НЕ Е ЯСНО ОПИСАНО ОПИСВА СЕ СПОРЕД МЕНЮТАТА АКО МОЖЕ СПОДЕЛИ АКО НЕ НЕ Е ЗА ВЯРВАНЕ ТОВА....
С новото меню съм.Ако щеш вярвай.Градусите в стаите са 24 гр.Камината вечер гаси в 11часа и сутрин пали в 5часа.Един чувал на денонощие.Това е чети назад моите мнения за настройки на шнека.Това е .Ела на гости и ще ти покажа.Нооооо като на кръсник..... :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
съб яну 26, 2019 12:26 pmgorgidanchev написа:

С новото меню съм.Ако щеш вярвай.Градусите в стаите са 24 гр.Камината вечер гаси в 11часа и сутрин пали в 5часа.Един чувал на денонощие.Това е чети назад моите мнения за настройки на шнека.Това е .Ела на гости и ще ти покажа.Нооооо като на кръсник..... :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
Абсолютно съгласен вече.
И аз съм я нагласил да се гаси в 12 и да пали в 6:30, с това се реализира сериозна икономия, без да влияе на комфорта.
При мен е подобно, 90м2 и температурата 22градуса, 15кг/24ч
ton4o_1028_bg - напреднал
Браво браво то при работа 18 часа добре ще опишете ли настройки и да кажете 24 без 6 са 18 часа на работа или и влизане в модулация та да видим какво ще е при нас другите 24 поддържане по стсен термостат на 22 градуса. А за ходенето на гости то направо си е оферта при положение че се дават толкова пари за отопление на месец та даже гостито с прасрнце ще ми е по изгодно май....
a.tonchev@yahoo.de - напреднал
съб яну 26, 2019 2:11 pmton4o_1028_bg написа:
Браво браво то при работа 18 часа добре ще опишете ли настройки и да кажете 24 без 6 са 18 часа на работа или и влизане в модулация та да видим какво ще е при нас другите 24 поддържане по стсен термостат на 22 градуса. А за ходенето на гости то направо си е оферта при положение че се дават толкова пари за отопление на месец та даже гостито с прасрнце ще ми е по изгодно май....
Има смисъл и човек да си играе с вентилатора, наблюдавяйки изх. газове и шлака, която евентуално ще остане по кошницата (ако прекали с наналяването на оборотите). Успех.
gorgidanchev - специалист
съб яну 26, 2019 2:24 pma.tonchev@yahoo.de написа:
съб яну 26, 2019 2:11 pmton4o_1028_bg написа:
Браво браво то при работа 18 часа добре ще опишете ли настройки и да кажете 24 без 6 са 18 часа на работа или и влизане в модулация та да видим какво ще е при нас другите 24 поддържане по стсен термостат на 22 градуса. А за ходенето на гости то направо си е оферта при положение че се дават толкова пари за отопление на месец та даже гостито с прасрнце ще ми е по изгодно май....
Има смисъл и човек да си играе с вентилатора, наблюдавяйки изх. газове и шлака, която евентуално ще остане по кошницата (ако прекали с наналяването на оборотите). Успех.
Мисля ,че няма смисъл да си играя да донастройвам вентилатора.Така е добре.Не влиза в модулация и не гаси .На 55градуса е настроена и не ги достига.Държи до 53.Като се ползва бойлера пада на 48гр.Пак пиша мога да смъкна разхода още.Нощем гася защото не спим на толкова горещо.Много е важно да се спази изискването за входящия и изходящия въздух.Само с прасенце няма да минеш. [-X [-X [-XТия шест часа дето не гори ги компенсира при палене и вдигане на температурата до 50гр.Така ,че и да гори 24часа няма да е голяма разликата.
ton4o_1028_bg - напреднал
Благодаря ще се пробва имайки предвид гореизложените мнения, но все пак някои ако може да сподели и конкретни настрои ки при него с вид на ПЕЛЕТИ камина изгорели газове и вентилатор пак няма да е зле... ИНАЧЕ Зще се пробва... И ще кажа
ton4o_1028_bg - напреднал
След дългото четене искам да споделя след като бях чистил камината горе доло на 20 декември след изгорено почти един тон миналата седмица ми поддържаше доста високи димни газове и реших да я почистят и то пак горе доло 20 число пак изгорено то количество от началото на периода е почти пале а за сезона кажи речи втори тон.
ТА отворих зачистих учудихсе каква пепел има навсякъде но определено тъикато кюнци те са ми дълги очаквах и те да са пълни но уви имаха доста малко пепел.
В следствие на процедурата бях станал като миньор но ефект осезаем имаше от 180 приблизително паднаха на около 130.
Горенето по тия настрои ки постнати по рано перфектно вече 36 час стъклото не е опушено разход същият горе доло на ПЕЛЕТИ А1 чамови с 5квта на час кпд почти чувал че като стаиният термостат параметър А01 е 1 поставя камината в модулация с параметри С11 0.6 с период Р05 17 и В 11 650 и зададен цикъл на почистване Т07-8 минути и Т08 продължителност на почистване 35 сек. Не задръсти почти 24 часа и преди всичко постоянно поддържа зададената температура в стаите на около 20, 5 вечерта след 10и30 до сутринта към 8.00часа а през останалото време 21,5 или22 разхода си е се същият Както споменаха колегите водата си стои около 40 градуса и малко пада до 37 когато се изключва и помпата но то тогава е дошло и време да се запали самата камина. Това палене се извършва за 12 часов цикал около 1 или два пъти като имате предвид че времето се задържа около 0 градуса навън. Като се запали водата достига 55 и малко повече градуси и после модулира и така...... Не знам какво ли не пишат господата но единствено споделям проба опит от това което са изписал камината ми в на единият етаж а на другия са ми 4 радиатора и една лира доволен съм от топлината но не и от разхода къщата мие с овц дограма и единствено на всекидневната хола с кухненски бокс нямам изолация контролера стои при радиатори те които са изчисляване при т на водата 50 градуса да оддават 12 киловата а камината си е на долният ера. И за сега там сие супер а сега кажете господа майстори с камина 24 долните радиатори са спрени и подава ПЕЛЕТИ и работи Ном стоп 24 часа разход почти 2 чувала.... Предложете....
А и забравих помпа включена на 1 степен...... Много важно...
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 78

Тема "ПЕЛЕТНА КАМИНА GOLDEN FIRE мнения и отзиви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: