Монтаж, топло и звукоизолации.
Терешкова - помощник
Здравейте, може ли да ме посъветвате! Стените са от гипсови блокчета и панели, като на тях имаше залепени 6 вида тапети, но Не успях да махна последния тапет понеже е залепен с С200. Може ли да сложа гипсокартон върху тапети, но само се притеснявам след време да не вземе да мирише на мухъл и да има влага.Казаха ми за синьо лепило против мухъл? [-o<
muhala - майстор
Не слагай картон. Положи усилия да махнеш тапетите и шпакловай с гипсово лепило и мрежа.
шоп - майстор
нед яну 27, 2019 8:06 amТерешкова написа:
Може ли да сложа гипсокартон върху тапети

А как ще монтирате ГК?

С лепене или с метална скара?

Изобщо каква е идеята за ГК? Стените са криви и целтта е само да се изправят или под ГК ще има изолация?
Терешкова - помощник
Гипсокартона ще бъде на конструкция.Извинявам се предварително, но просто много се изморих вече, защото свалих 6 тапета и този беше последния и като видях, че е с С200 -нямам думи. И най - вече целия апартамент е така. Затова се съветвам с вас вместо да кърти дали може гипсокартон
:cry: Има на места стените са криви. Най - вече не искам тапети, а искам всичко да е с латекс
Последна промяна от Терешкова на пон яну 28, 2019 8:22 am, променено общо 1 път.
jgt - специалист
нед яну 27, 2019 8:06 amТерешкова написа:
Здравейте, може ли да ме посъветвате! Стените са от гипсови блокчета и панели, като на тях имаше залепени 6 вида тапети, но Не успях да махна последния тапет понеже е залепен с С200. Може ли да сложа гипсокартон върху тапети, но само се притеснявам след време да не вземе да мирише на мухъл и да има влага.Казаха ми за синьо лепило против мухъл? [-o<
Аз бих загубил още малко време, за да овлажня добре тапетите с топла вода и да ги сваля. Ц-200 губи якост и омеква от влага. Нужно е само време и търпение, за да паднат тапетите. Конструкция и гипсокартон биха отнели много полезна площ в жилището.(е, ако не слагаш топлоизолация, де, т.е. подкрепям мнението на мухата!)
шоп - майстор
Аз не бих си правил труда да махам тапетите.
КИМИ - специалист
Щом няма да слагаш изолация(вата) под гипсокартона,
тогава не прави конструкция,
а направо лепи гипсокартона "на кюфтета"
върху тапетите със специално лепило за гипсокартон-
прилича на бяла шпакловка и се продава в чували.
Терешкова - помощник
пон яну 28, 2019 8:57 amшоп написа:
Аз не бих си правил труда да махам тапетите.
А ми може ли да слагам гипсокартон и така накрая да си направя стените както искам с латекс :?:
шоп - майстор
При положение че ГК е на конструкция всичко може. Дюбелите държът конструкцията дори и 50 слоя тапети да има.
Терешкова - помощник
пон яну 28, 2019 1:28 pmшоп написа:
При положение че ГК е на конструкция всичко може. Дюбелите държът конструкцията дори и 50 слоя тапети да има.
Благодаря от СЪРЦЕ. Мобилизираме :prayer:

Тема "Гипсокартон върху тапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: