• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всички въпроси за вилата.
miroki - майстор
Мерси, тези дни почвам моята, че след 40г. вярна служба почна да се отцепва.
themask - специалист
bmb_roman написа:
Мисля, че етиката изисква когато нещо, направено от някой не ти харесва, да покажеш на теб какво ти харесва.Може пък да е по- добро, по-красиво, по-практично.
Точно ми попадна една дворна чешма с няколко чучура и си викам "чакай да споделя" :)

https://instagram.com/p/BY-6A5kjErd/
miroki - майстор
На мен ми трябва практична, чешма. Т.е. мивка. Да има къде да сложа няколко буркана. Тавата с пържолите за барбекюто. И като и измия ръцете, да не си мия и краката.
Тази е за визуална наслада предимно.
Тип паркова чешма. И е хубава разбира се.
themask - специалист
miroki написа:
На мен ми трябва практична, чешма. Т.е. мивка. Да има къде да сложа няколко буркана. Тавата с пържолите за барбекюто. И като и измия ръцете, да не си мия и краката.
Тази е за визуална наслада предимно.
Тип паркова чешма. И е хубава разбира се.
Съгласен съм, че това не е най-близкият до желания вариант, но не бива да се смята, че практичността означава грозота, или красотата непрактичност :)
miroki - майстор
Е, да. Всяка си има нейното приложение.
Сегашната ми има корито, което събира 3 каси бира. И аз съм си правил вана в нея, като хлапе.
Но сега не охлаждаме бирата в мивката. И не купуваме по 3 каси..... Не беше чак толкова лошо сякаш.
:-D
svg - специалист
Здравейте!
В понеделник бях пуснал нова тема за чешма на двора.
Днес, намеррих тази и мисля тук да попитам за съвети. Изчетох цялата тема с всичките мнения, разгледах снимките. Тази, с двойното ниско и високо корито, много ми допадна.
Ще се опитам да бъда максимално ясен, за да получа правилните тговорл
Колко дълбока трябва да е основата за чешмата? Мястото и чще бъде до плочника, в пръста. Преглеждайки темата видях снимка на колега, който е направил шахта. Предполагам за спиране на водата през зимата. При мен, водата за външната чешма, ще се сприра от вкъщи. Нужно ли е и аз да копая шахта?
Самата къща се намина на баир с не много голям наклон. Чешмата ще е едновременно до плочника и оградата със съседа. Това, което най-много ме притеснява, че точно ДО мястот на чешмата, под плочника има останала септична яма от преди 40-тина години. Открих я, когато копах за подмяна на ВиК тръбите от къщата до улицата. Самата септична яма, е кръгла и е направена от балчишки камък. Над нея има излята плоча, върху която са плочките за пътеката. Възможно ли е с годините, след като направя чешмата, септичната яма да поддаде и чешмата да се наклони, да и да падне? Самата яма е дълбока около метър /или поне до там въждам, че има почва или....каквото е там/.
Отделно, двора на съседа, е с около 10-15 см по-нисък от моя. Та...каква трябва да е основата за чешмата, за да издържи поне 20-25 години?
Ето и линк, на модел на чешма който съм избрал http://www.raimar-bg.com/?p=950
като ще почерпя опит от колегата, който е направил и по-ниско корито.
Предварително благодаря за отговорите!
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Чешма на двора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: