Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Whiskey - специалист
Здравейте колеги,

Моля за съвет как да извърша свързване на два кръга осветление със следния краен резултат:

Ключ А - Пали осветление кръг А
Ключ Б - Пали осветление кръг Б
Ключ В - Пали осветление кръг А+Б

Правя ясното уточнение, че не ни интересуват хипотези, в които ще са включени едновременно няколко от ключовете и как това може да бърка цялата ситуация. Също така не обсъждаме, че при едновременното натискане на А+Б ще даде същия краен резултат. Това ще бъде решение, ако друго не може да се намери, но такова търся. Имам нещо предвид.
Явно ключовете трябва да са по-специални, тъй като комбинации с три обикновени или два обикновени + девиаторен не дават желания резултат и винаги се получава така, че не мога да отделя А и Б самостоятелно.
Предварително благодаря за идеите!
Последна промяна от Whiskey на ср яну 30, 2019 7:46 pm, променено общо 1 път.
sokolov.91 - майстор
С релета за дин шина в таблото и пуш бутони.
tzetz009 - специалист
:? И що се мъчиш с девиаторен ключ ? Взимаш си сериен (двоен) ключ и двата палеца ги сменяш с един общ палец от обикновен ключ или от девиаторен ( този , който вече няма да ти трябва :-D ). По елементарно няма .

:partyman: :partyman: :partyman:
moimoimoi - майстор
усещам че не можеш да обясниш какво искаш
а може да направиш схема с два девиатора и с един двоен девиатор и тогава ще може да си ги палиш и гасиш

Прикачен файл

Без име.jpg
Без име.jpg (61.13 KиБ) Видяна 2201 пъти
Hoвoceлckи - майстор
Цецо, би ли го драснал това ... като скица?
ср яну 30, 2019 7:37 pmWhiskey написа:
... не мога да отделя А и Б самостоятелно.
Какво самостоятелно? Да гасят ... ако е запалено с ключ "В"?
Този ключ "В" може ли да е "двоен диватор"? То него много го няма във всеки магазин, но при повече желание се намира
Последна промяна от Hoвoceлckи на ср яну 30, 2019 8:15 pm, променено общо 2 пъти.
Кики - специалист
ср яну 30, 2019 7:37 pmWhiskey написа:
Здравейте колеги,

Моля за съвет как да извърша свързване на два кръга осветление със следния краен резултат:

Ключ А - Пали осветление кръг А
Ключ Б - Пали осветление кръг Б
Ключ В - Пали осветление кръг А+Б

Правя ясното уточнение, че не ни интересуват хипотези, в които ще са включени едновременно няколко от ключовете и как това може да бърка цялата ситуация. Също така не обсъждаме, че при едновременното натискане на А+Б ще даде същия краен резултат. Това ще бъде решение, ако друго не може да се намери, но такова търся. Имам нещо предвид.
Явно ключовете трябва да са по-специални, тъй като комбинации с три обикновени или два обикновени + девиаторен не дават желания резултат и винаги се получава така, че не мога да отделя А и Б самостоятелно.
Предварително благодаря за идеите!
При такава задача (А пали, Б пали, В пали) решението е лесно, и то много. Виж ако при определена ситуация някой от посочените кръгове трябва и да се "гаси" тогава става по-сложно. И понеже се предполага че ще иска освен "палене" и "гасене" тогава решението е А-девиатор, Б-девиатор, В-двоен девиатор.
moimoimoi - майстор
ето на

Прикачен файл

уу.jpg
уу.jpg (102.02 KиБ) Видяна 2188 пъти
Кики - специалист
МойМой, забравил си втория кръг ламби
Hoвoceлckи - майстор
Ми т'ва е - ще си врачуваме без уиски и тази вечер :-D
tzetz009 - специалист
:) 20 жила в разклонителна кутия си е за маниаци . Дано автора да е такъв . Лека ... !

:partyman: :partyman: :partyman:

Тема "Свързване на ключове за осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: