Най - вълнуващия въпрос зимно време.
nokoniko - специалист
вт яну 29, 2019 5:55 pmivelinmmmm написа:
ами на параметър не трябва ли да се задава стойност
Някои параметри в настройките трябва да ги пресмяташ, за да знаеш реално колко е. Например параметри 24 и 28 /оборотите на вентилатора/ стойноста, която си задал трябва да умножиш по 11,4, за да си наясно реално колко оборота в минута си задал. :supz:
nelim - специалист
вт яну 29, 2019 5:55 pmivelinmmmm написа:
ами на параметър не трябва ли да се задава стойност
Ами то е едно и също, ама тая температура за удобство си е изкарана в менюто, без да влизаш в сервизни настройки.

Ще е доста малоумно ако всяка баба влиза да сменя параметри и да умножава, вместо да си зададе температурата с 2 цъквания ;)
filmatoplo - майстор
:) Имам една въздушна Карина 10 киловата на която се мъча да и намаля мощността ,за сега работи само на 1 степен и пак гори по силничко ,ще ви напиша който параметър искате .Апропо параметри п10 е 1 и п18 е 6 :? то колко по надолу да слизат цифрите .
gnt69 - майстор
ср яну 30, 2019 11:16 amfilmatoplo написа:
:) Имам една въздушна Карина 10 киловата на която се мъча да и намаля мощността ,за сега работи само на 1 степен и пак гори по силничко ,ще ви напиша който параметър искате .Апропо параметри п10 е 1 и п18 е 6 :? то колко по надолу да слизат цифрите .
Май не може. И аз имам една солара 6 кв намалил съм я на П10 е 1 и п18 е 5 и не може повече. Не могат да се разредят дозите. Пуска през 5-6 секунди ама е много. Трябва да пуска през 15 сек ама нямя откъде да се бутне не е натурела.
ivelinmmmm - специалист
Не разбрах задължително ли трябва да има мост на бялата клема, като няма стаен термостат, за да работи с нейния датчик с черния кабел.
nelim - специалист
ср яну 30, 2019 1:56 pmivelinmmmm написа:
Не разбрах задължително ли трябва да има мост на бялата клема, като няма стаен термостат, за да работи с нейния датчик с черния кабел.
Написах ти вече, че това зависи от параметрите, колко са ти 53 и 76?

Ако не гасне сама камината, значи може и без моста. Когато е конфигурирана да работи със стаен термостат и няма мост на клемата отзад, камината пали и веднага гасне, докато не закъсиш/подадеш сигнал от стаен термостат да запали.
marin_ks - специалист
ср яну 30, 2019 1:56 pmivelinmmmm написа:
Не разбрах задължително ли трябва да има мост на бялата клема, като няма стаен термостат, за да работи с нейния датчик с черния кабел.
Трябва да има да. П 76 на 1 и си готов ако не си бъзикал нещо друго.........
nelim - специалист
ср яну 30, 2019 11:51 pmmarin_ks написа:
ср яну 30, 2019 1:56 pmivelinmmmm написа:
Не разбрах задължително ли трябва да има мост на бялата клема, като няма стаен термостат, за да работи с нейния датчик с черния кабел.
Трябва да има да. П 76 на 1 и си готов ако не си бъзикал нещо друго.........
При мен 76 е на 2 и работя със стаен термостат :) Мисля че когато е на 1, няма значение, защото камината си работеше без мост и не гаснеше.
ivelinmmmm - специалист
Ами когато е на 2 пар 76 и имаш стаен термостат то няма къде да сложиш мост

Тема "Пелетни камини "EcoSpar"- настройки, мнения." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: