Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Gek - специалист
нед фев 03, 2019 11:47 amLazarGanev написа:
За цената на тръбата е така, топлоотдаване около котела няма
Значи да не се притеснявам от допълнителен разход за газ ако около котела температурата е 5 градуса над нулата?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не се притеснявай
шоп - майстор
нед фев 03, 2019 2:02 pmGek написа:


Значи да не се притеснявам от допълнителен разход за газ ако около котела температурата е 5 градуса над нулата?
Изолирай добре тръбите които излизат и влизат в котела и си свиркай.

Загубите ще са минимални и няма да ги усетищ, в помещението ще стане да кажем 8-10 градуса и няма да се притесняваш да не замръзне някоя тръба от ВиК.
fox_vt - майстор
нед фев 03, 2019 1:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
И какво влиза в цената на 1 м. тръба 22х1?
След като от гъзомера натам не ги интересува, мога ли Аз да си я заваря?
Че си я купувам на значително по ниска цена, която си е и нормална и без отстъпка.
Или съм стиснат за топките и ако искам Газ, ще давам Гъз?
И аз съм се чудил това,след като мога да си пусна трасето със заварки а не преса,и гаранция за херметичност до най малко 40-50 бара пред пикливите им 0,6 бара . Но нали нямам сертификат за газификация ще си искат парите. Въпросът е газта е до входа на блока и само на първия етаж ползват,ако аз искам на 6 етаж тя ще ми излезе не златна ами незнам ква да ми я докарат до там.
шоп - майстор
нед фев 03, 2019 3:21 pmfox_vt написа:
Но нали нямам сертификат за газификация ще си искат парите.
+1
ей тук е разковничето.
То и аз мога и тате може, но козата си сака пръч.

Газта е мързеливо, но скъпо отопление. Скъпа е самата газ, скъп е проекта, изпълнението, заверките, годишните такси и т.н. Скъпо е, защото някой има лиценз и може да завари нещо си.

Много хора могат да заваряват и запояват гарантирано без теч при 10-20 пъти по-голями работни наляганя, но нямат тапия :idea:

Руснаците затова бягат от газта въпреки, че им е в пъти по-евтина от БГ. Просто мразят да ги работят с годишни такси, протоколи, заверки и баластни газове в метана :-D Минават на ТП

П.П. Винаги съм се чудил ако някоя лабораторя в БГ тества калоричността на синьото гориво :idea: какви ще са показателите :?
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 03, 2019 3:35 pmшоп написа:
нед фев 03, 2019 3:21 pmfox_vt написа:
Но нали нямам сертификат за газификация ще си искат парите.
+1
ей тук е разковничето.
То и аз мога и тате може, но козата си сака пръч.

Газта е мързеливо, но скъпо отопление. Скъпа е самата газ (мес. сметки както с ТП), скъп е проекта (100лв), изпълнението (кое му е скъпото?), заверките (100лв еднократно), годишните такси (25лв) и т.н. Скъпо е, защото някой има лиценз и може да завари нещо си. (За работа с фреони също се иска лиценз)

Много хора могат да заваряват и запояват гарантирано без теч при 10-20 пъти по-голями работни наляганя, но нямат тапия :idea: (Ами да си изкарат! Сърдим се когато някой кара без тапия, пък за боравене с взривоопасни материали що трябвало!)

Руснаците затова бягат от газта въпреки, че им е в пъти по-евтина от БГ. Просто мразят да ги работят с годишни такси, протоколи, заверки и баластни газове в метана :-D Минават на ТП (Казал съм ти 1000 пъти остави ги тия тъпи мужици, не взимай от тях акъл. Ако бяха умни нямаше да траят толкоз години да се гаврят с тях)

П.П. Винаги съм се чудил ако някоя лабораторя в БГ тества калоричността на синьото гориво :idea: какви ще са показателите :? (Постоянно се прави!)
шоп - майстор
нед фев 03, 2019 4:51 pmLazarGanev написа:
(За работа с фреони също се иска лиценз)
[
Стана ми интересно, това къде е описано? Защото бръмча си аз из обекти из София и навсякаде или почти навсякъде едни пияници с по една вакуум помпа за 200 лв и едно мобилно оксиженче за 400 лв се правят на супре разбирачи и монтират климатици, вакумират, пълнят, евакуират фреон...
Ако го има това изискване за монтажници над колко килограма системи се отнася?

Предполагам нито един от тях няма лиценз.
Обаче монтажници на газови системи без лиценз не съм виждал.

И накрая, мразя да ми взимат всяка година 25 лева за нещо фиктивно. Това са 100 киловата ел енергия и при една ТП с КОП 4 са 400кв топлинна енергия при дневна тарифа и почти 800 киловата при нощна ел. енергия.
Всички знаем култовата реплика от бг филм: "той ще ме цака с топла бира"
LazarGanev - "Велик майстор"
нед фев 03, 2019 5:09 pmшоп написа:
Стана ми интересно, това къде е описано? ( Ти наистина ли го говориш това?)

И накрая, мразя да ми взимат всяка година 25 лева за нещо фиктивно. (А за двете коли даваш ли всяка година 2х40лв за технически преглед? Това колко киловата енергия са?) :cool:
6osi6 - майстор
На кой му пука за крепостните? Нямат развита вътешна мрежа, затова карат на цепеници и всичко отива за износ, който пълни директно джобовете на малък кръг около президента.
Наскоро взрив на инсталация срути цял вход на газовите корифеи и износители за Европа.

Изображение
Antonii - майстор
Незнам това последното каква връзка има с темата, но за да сме обективни.
Скоро подобно събитие имаше и във Франция.
Но за страни с развито газоснабдяване каквито са Франция и Русия, там такива инциденти са мижава бройка на фона на бройката им тук в БГ с бутилки за битова газ.

Тема "Цена на метър тръба за природен газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: