Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Геша - специалист
При натиск надолу (при задържане), реотаните загряват, но кошничката отказва да се задържи и изскача нагоре.Какъв може да е проблемът?! (Не съм професионалист-елтехник)! Благодаря на отзовалите се!
plamen6703 - майстор
Провери с мултицет електромагнита и веригата около него! :partyman:
Геша - специалист
нед фев 03, 2019 6:24 pmplamen6703 написа:
Провери с мултицет електромагнита и веригата около него! :partyman:
ОК! Благодаря!
swissmad1 - специалист
Почисти го първо от трохи и тогава ако не работи гледай електромагнита.При моя се оказа ,че след почистване се оправи.Успех.
Геша - специалист
нед фев 03, 2019 8:54 pmswissmad1 написа:
Почисти го първо от трохи и тогава ако не работи гледай електромагнита.При моя се оказа ,че след почистване се оправи.Успех.
Мамка му! Опитах, но не се оправя! Благодаря за отзивчивостта!
Chefo77 - майстор
А филийки има ли сложени като натискаш и не задържа?
Геша - специалист
пон фев 04, 2019 7:49 amChefo77 написа:
А филийки има ли сложени като натискаш и не задържа?
[Е сега пробвах!Изпекох си 4 филийки, но пусна ли, плавно се вдига и реотаните гаснат!
petromaniq66 - специалист
Като не се оправя, провери ли дали работи елекромагнита - за прекъсване, захранване на и от електронната схема? То и без таймер като му дадеш ток ще пече филийки и не само :) . Почистването на трохите би трябвало и баба да знае. За сервиз какво да говорим.... на тез ментаци по принцип часовете на нагревателите са преброени и за съжаление тези уреди нямат галванично разделяне и измерването под напрежение крие рискове. Ако не знаеш как да се справиш - обади се на приятел!
Геша - специалист
пон фев 04, 2019 8:30 ampetromaniq66 написа:
Като не се оправя, провери ли дали работи елекромагнита - за прекъсване, захранване на и от електронната схема? То и без таймер като му дадеш ток ще пече филийки и не само :) . Почистването на трохите би трябвало и баба да знае. За сервиз какво да говорим.... на тез ментаци по принцип часовете на нагревателите са преброени и за съжаление тези уреди нямат галванично разделяне и измерването под напрежение крие рискове. Ако не знаеш как да се справиш - обади се на приятел!
Точно това направих! Обадих се на приятел и днес го очаквам. Надявам се да се справи(м)! Благодарности за съветите!!!
Brassmonger - специалист
Това е най- честата повреда в тостерите с електроника. Ако повредата е в чипа няма шанс за оправяне. Аз им слагам постоянен магнит на мястото на електромагнита и се изключва и включва ръчно от същия бутон който залепва.

Тема "Ключът на тостер "Сапир" за 4 филийки, не задържа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: