• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 27
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dan4o68 - специалист
нед фев 03, 2019 3:32 pmdan4o68 написа:
ч
нед фев 03, 2019 1:40 pmharley davidson написа:
Ами за въглиша си постигнал мн.добри успехи. :) Ами само от долната клапичка си регулирай..Преди да сложиш тетките каква ти беше настройката..?? Ако е била 4-240 би трябвало сега да паднеш със захранването.. :? Един мой приятел е със въглища и нашия котел,но от 300* казва,че е свалил на 170-180*. На пелети -90-100*.Аз въглища не съм ползвал.. [-( Сигурно има голямо значение дали са въглища или въглищен прах или процента на прах във въглищата..Имай в предвид,че вече не смуче от леко притворената вратичка,а напротив. [-X .Трябва да си мн.ОК. със херметизирането им.Инъче веднага се разтоварва още като постъпи във задното казанче за връзка с кюнците. :yawinkle: .Хубаво е да се сложи един прекъсвач на вентилатора и само когато зареждаш да го спираш за момент. :rolleyes: Бяхме го обсъждали с филмчето малко по назад.. :supz:
Тетките са намазани със силикон термоустоичив... Така че трябва да са уплатнени хубаво...
Забелязах тези дни когато е 15-16 градуса котела е повече в спящ режим обаче в пепелника има неизгорели въглища.. Настроен е на 40 минути да подава 2 секунди.. Какво да направя за да не изпадат въглища :prayer: :? :?
harley davidson - специалист
40 мин на 2 са ми в момент на изчакване за орехови черупки.На пелети съм 50 на 2 ,а на въглища ги увеличи примерно 60 или повече на 2.Идеята е в момент на изчакване дори и над 18-20 часа гнездото ти да не пропада,а да тлее малко под горната част на горивната ти камера.Не трябва да падат долу в пепелника не изгорели освен ,ако храненето е по-често от колкото му е необходимо..
dan4o68 - специалист
нед фев 03, 2019 10:51 pmharley davidson написа:
40 мин на 2 са ми в момент на изчакване за орехови черупки.На пелети съм 50 на 2 ,а на въглища ги увеличи примерно 60 или повече на 2.Идеята е в момент на изчакване дори и над 18-20 часа гнездото ти да не пропада,а да тлее малко под горната част на горивната ти камера.Не трябва да падат долу в пепелника не изгорели освен ,ако храненето е по-често от колкото му е необходимо..
Ще пробвам... Въглища неизгорели падат само в режим изчакване... Иначе другото е ок :cool: :supz:
dan4o68 - специалист
пон фев 04, 2019 7:57 amdan4o68 написа:
нед фев 03, 2019 10:51 pmharley davidson написа:
40 мин на 2 са ми в момент на изчакване за орехови черупки.На пелети съм 50 на 2 ,а на въглища ги увеличи примерно 60 или повече на 2.Идеята е в момент на изчакване дори и над 18-20 часа гнездото ти да не пропада,а да тлее малко под горната част на горивната ти камера.Не трябва да падат долу в пепелника не изгорели освен ,ако храненето е по-често от колкото му е необходимо..
Ще пробвам... Въглища неизгорели падат само в режим изчакване... Иначе другото е ок :cool: :supz:
Направих го 1секунда подава 30 минути чака... Дали ще е добре така... Според мен е равносилно на 2 към 60...... Айде помагайте... :?
harley davidson - специалист
Aми ти ще кажеш..Гледай си нивото и кво става в пепелника..Ако нивото ти държи,а в пепелника не падат не изгорели -значи си ОК. Дай тел на лични за да не повтаряме тук нещата..
Ruglio - помощник
пон фев 04, 2019 6:21 pmharley davidson написа:
Aми ти ще кажеш..Гледай си нивото и кво става в пепелника..Ако нивото ти държи,а в пепелника не падат не изгорели -значи си ОК. Дай тел на лични за да не повтаряме тук нещата..
Колега да те питам за този на този клип как мислиш дали е добре това което е направил в камерата този квадрат който е поставил вътре какво му епредназначенйето какво е искал да постигне според тебе иначе моя Котел е същия само че с червени и черно
:?
dan4o68 - специалист
пон фев 18, 2019 5:30 pmRuglio написа:
пон фев 04, 2019 6:21 pmharley davidson написа:
Aми ти ще кажеш..Гледай си нивото и кво става в пепелника..Ако нивото ти държи,а в пепелника не падат не изгорели -значи си ОК. Дай тел на лични за да не повтаряме тук нещата..
Колега да те питам за този на този клип как мислиш дали е добре това което е направил в камерата този квадрат който е поставил вътре какво му епредназначенйето какво е искал да постигне според тебе иначе моя Котел е същия само че с червени и черно
:?
Това сигурно е сложено защото му изпадат неизгорели пелети.... Доста силно духа вентилатора... :?
Lkuzev - напреднал
пон фев 18, 2019 9:01 pmfilmatoplo написа:
:? Нищо не е направил .
Да не опитва да гори сламени пелети? :?
harley davidson - специалист
пон фев 18, 2019 9:01 pmfilmatoplo написа:
:? Нищо не е направил .
Точно това си мисля и аз :? ..
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 27

Тема "Пелетни котли Хидро терм - Hydro term мнения???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: