Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
marinskia - помощник
Здравейте на всички, нужна ми е помощ от хора с опит и патили се. Почнах да довършвам къща която е започната да се строй преди 10 години. Имам мансардни стай на който за тавана са поставени осб плоскости. Искам да ги шпакловам да стане хубав таван. Четох няколко подомни теми, но ми се искаше конкретно за моя случай да изясня нещата. С какво мога да шпакловам? Благодаря предварително.
шоп - майстор
Върху ОСБ то директно с нищо. Може да ковете мрежа, но този вариант е мъчен и трудоемък и резултата след време може да са пукнатини.

Можете да сложите 9мм ГК и върху него да шпакловате.
Или да минете на други системи сухо строителство. Например ПВЦ ламперия или МДФ ламперия. Или пък стиропорени пана. Сачак. Опънат таван...варианти много.
Успехи!
marinskia - помощник
Бях чел по руски форум, че може, но не им разбирам продуктите. Мислех за един много тънък стириопор продават го в практикер, но има някой разминавания във височината на различните осб, малка но я има, може би с някакъв кит трябва да се обработят фугите преди всичко.
шоп - майстор
пон фев 04, 2019 5:19 pmmarinskia написа:
Говоря руски. Можете да ми копирате текста тук или на лични и ще го преведа. Може и линк към текста
lov - майстор
В случая показва грундиране с бетон контакт. Каква здравина на щпакловката и дали няма да се напука в последствие не мога да кажа. Не съм го правил но имам съмнения че вероятно ще се напука тъй като дървото и последващото покритие имат различно линейно разширение. Макар и от дървени частици и лепило ОСБ ще се държи като дърво.
Лично бих ви препоръчал да си залепите фибран с пяна за лепене на изолация и след това да си шпакловате с мрежа. Едно е че казвате мансардни стаи и там тавана колкото по добре е изолиран е още по добре. Пояснявам това защото има и 1см дебелина на фибрана но ако търсите и добра изолация може да минете и на много по дебел.
Предварително минете поне две ръце плоскостите с алкиден бързосъх безир.След това плоскостите но с повечко пяна и пластмасови шайби с рапидки към плоскостите.По схемата както се прави укрепването на изолация. Продават се такива шайби /шапки/ но ще иска малко ровене че са рядкост но със същия успех може да ползвате и най евтините дюбели с пирон за изолация като им отрязвате стеблото и ползвате само шапката. Шпакловка за външна употреба с фибри а след това каквото искате за финиш. Дори може да остане и така като им се прави един лек финиш мокра дунапренова гъба преди да е стегнала на пълно. Получава се ефекта на класическа варова мазилка. Иска си и малко ръка за да стане ама с повечко старание на майстора се получава. Ако няма да финиширате с гипс ползвайте в случая бяла шпакловка защото по късно много по лесно се боядисва.
Те това съм го правил и е дори на гърба на една ламперия на една преграда стена на тераса. Дори шпакловката в по лошо време я мокри и се справя отлично.
marinskia - помощник
А какво ти е мнението за това https://www.masterhaus.bg/bg/product/19 ... polistirol. Понеже е по тънко, а ми се искаше да не свалям нивото много много.
marinskia - помощник
пон фев 04, 2019 8:32 pmlov написа:
В случая показва грундиране с бетон контакт. Каква здравина на щпакловката и дали няма да се напука в последствие не мога да кажа. Не съм го правил но имам съмнения че вероятно ще се напука тъй като дървото и последващото покритие имат различно линейно разширение. Макар и от дървени частици и лепило ОСБ ще се държи като дърво.
Лично бих ви препоръчал да си залепите фибран с пяна за лепене на изолация и след това да си шпакловате с мрежа. Едно е че казвате мансардни стаи и там тавана колкото по добре е изолиран е още по добре. Пояснявам това защото има и 1см дебелина на фибрана но ако търсите и добра изолация може да минете и на много по дебел.
Предварително минете поне две ръце плоскостите с алкиден бързосъх безир.След това плоскостите но с повечко пяна и пластмасови шайби с рапидки към плоскостите.По схемата както се прави укрепването на изолация. Продават се такива шайби /шапки/ но ще иска малко ровене че са рядкост но със същия успех може да ползвате и най евтините дюбели с пирон за изолация като им отрязвате стеблото и ползвате само шапката. Шпакловка за външна употреба с фибри а след това каквото искате за финиш. Дори може да остане и така като им се прави един лек финиш мокра дунапренова гъба преди да е стегнала на пълно. Получава се ефекта на класическа варова мазилка. Иска си и малко ръка за да стане ама с повечко старание на майстора се получава. Ако няма да финиширате с гипс ползвайте в случая бяла шпакловка защото по късно много по лесно се боядисва.
Те това съм го правил и е дори на гърба на една ламперия на една преграда стена на тераса. Дори шпакловката в по лошо време я мокри и се справя отлично.
А какво ти е мнението за това https://www.masterhaus.bg/bg/product/19 ... polistirol. Понеже е по тънко, а ми се искаше да не свалям нивото много много.
шоп - майстор
А тези термо тапети отгоре как ще ги обработиш?
lov - майстор
вт фев 05, 2019 8:32 ammarinskia написа:
А какво ти е мнението за това https://www.masterhaus.bg/bg/product/19 ... polistirol. Понеже е по тънко, а ми се искаше да не свалям нивото много много.

Отговорих ви с какво го правят руснаците и какво ме притеснява. Обясних Ви недостатъците на тънкото покритие на мансардния етаж и как съм го правил. Козата си сака пръч. :) Той шопа ви е отговорил нарочно с контра въпрос.
Вие ако искате и с вестници може да си го направите за по тънко и евтино. :lol:

Прикачен файл

P102030.JPG

Тема "Шпакловане върху Осб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: