Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
lyubohar - майстор
Здравейте и поредния въпрос.
На жена ми телефона-Айфон-да речем предпоследен модел.
Прави замазани снимки.Нали знаете жените-козметика,кремове мислех,че е зацапан обектива.
Сега го почистих-почти същата работа.Обаче забелязах,че на него има нещо като лепенка.
Та въпроса ми е има ли лепенка като го продават,която трябва да се махне?
lov - майстор
То на всякъде се слага защитно фолио. Махай го. Там трябва да е стъкло и никакви пластмаси.
jekasus - майстор
Така леко си припомних за дистанционно за телевизор.
:-D
lyubohar - майстор
Хм,не разбрах какво общо има дистанционното.
Има причина да питам,пробвах леко с нокът да махна тази лепенка,но не се маха.
Дали от времето се е хванала здраво(като предпазните лепенки на дограмите)?
Надявам се някой точно с Айфон да се изкаже.
turbocharged - специалист
Не слагат фабрично лепенки върху камерата. Като нов е опакован с едно твърдо фолио което покрива гърба и панела. Маха се с едно движение.

Виж 5:00 в клипа.
За iPhone X има да се продават разни лепенки и стъкла протектори за камерата. Какъв е точно този “предпоследен” модел Айфон. Най-добре направи няколко снимки на лепенката върху камерата и на айфона.
lyubohar - майстор
Това е телефона:

Прикачен файл

20190205_102325.jpg

Прикачен файл

20190205_102313.jpg
hidrazin - майстор
Това е iPhone 7 и няма отделно защитно фолио за камерата.
Фолиото е цяло за гръб и лице и се сваля с едно движение.
Тъй като камерата е изпъкнала, на фолиото даже е изрязана дупка там където ляга на камерата.
:partyman:
lov - майстор
По принцип имам алергия към айфоните :) и нямам опит. За това така писах и за лепенките. Но не много отдавна след обновяване софта на моя се получи нещо подобно. Оказа се че настройките на камерата са се нулирали ама в кофти вариант. Снимане с най-ниска резолюция и автофокуса беше изключен. Тъй че погледнете и там.
plamen6703 - майстор
Ако нищо не помогне опитай с възстановяване на фабричните настройки на телефона и виж дали има промяна след това. :partyman:
Наистина погледнете настройките. И на мен ми се беше случило точно това, а на всичко отгоре се бяха променили и местата, където снимките се запаметяват. В началото помислих, че има някакъв проблем с телефона, но всъщност се оказаха нулирани настройки. Успех!

Тема "Айфон-камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: