Почерпете информация и ценни съвети от темите за окачени тавани или разгледайте
изпълнители за окачени тавани и сравенете оферти и цени за вашия предстоящ проект
шоп - майстор
пон фев 04, 2019 3:58 pmmarinskia написа:
Искам да ги шпакловам да стане хубав таван.
пон фев 04, 2019 3:58 pmmarinskia написа:
но има някой разминавания във височината на различните осб, малка но я има
И аз така викам: козата си сака пръч.

Искате хубав таван пък има разминаваня във височината на ОСБ плоскостите.


С тези тапети тръдно ще постигнете "хубав таван"
Има депрон 3 и 6 мм, но е по-скъп, но и за него трябва равна основа. Ако имате равна основа можете само с акрилен силикон да шпакловате фугите и отгоре латекс. 10 ина години изкарва преди да се спукат фугите.

Между другото днес видях на промоция фоам борд на 4 мм ( лист 1200х600) с цена 90 ст бройка.
Мноооого по-евтино от депрона, а е с твърдостта на фибран. Но пак няма да Ви свърши работа.

П.П. с весници поне е оригинално:-)
marinskia - помощник
вт фев 05, 2019 1:37 pmшоп написа:
А тези термо тапети отгоре как ще ги обработиш?
Мислех върху тях мрежа една ръка дуоконтакт на баумит и после гипс шпакловка. Примерно.
miliad - майстор
А директно наковаване на гипскартон 6мм? С последващ финиш шпакловка.
marinskia - помощник
вт фев 05, 2019 3:29 pmmiliad написа:
А директно наковаване на гипскартон 6мм? С последващ финиш шпакловка.
Притеснява ме само да ненатежи.
С какво бих я захванал към осб?
miliad - майстор
вт фев 05, 2019 3:32 pmmarinskia написа:
вт фев 05, 2019 3:29 pmmiliad написа:
А директно наковаване на гипскартон 6мм? С последващ финиш шпакловка.
Притеснява ме само да ненатежи.
С какво бих я захванал към осб?
С винтове за картон. Че и с по-дълги директно за конструкцията зад ОСБто.
lov - майстор
вт фев 05, 2019 2:25 pmшоп написа:
...........................

П.П. с весници поне е оригинално:-)
Това с вестниците е дизайнерско решение да скрият бетона в един подлез.

Иначе имам един таван правен на времето с парчета от зебло.Лепени са на случаен принцип и форма. Всъщност ползвах парчета от чували. Имаше много във една фабрика където работех. Беше голям шик на времето и стаята се ползваше за разпивки. В началото беше така като си е като материал но след години го боядисах с латекс. Пак изглежда добре но на мен ми омръзна. :) И още ме е яд че кога го правих нямаше материали да си изолирам по добре тавана защото е таванска стая и лятото мор а зимата студ. Сега в момента е преоборудвана в работилница. Точно и по тази причина почнах да обяснявам за изолации щото съм разбрал грешките си по трудния път. И не винаги дизайнерските решения са най доброто. И сега ща не ща ще почвам пак от начало.
шоп - майстор
вт фев 05, 2019 3:32 pmmarinskia написа:
вт фев 05, 2019 3:29 pmmiliad написа:
А директно наковаване на гипскартон 6мм? С последващ финиш шпакловка.
Притеснява ме само да ненатежи.
С какво бих я захванал към осб?
Никога не съм ползвал ГК с дебелина 6.5мм. нека спецовете се произнесът. Доклокото знам е по-скъп и се ползва предимно за овали.
Като тегло току що прочетох, че тежи 6,2 кг/м2

Иначе за дизайнерските решениия... аз съм от поколението на касетките и касетофоните. Винилови плочи имаше със стотици в почти всеки таван и мазе. За без пари.

Тинейджърската ми стая бе 100% облицована с винилови плочи. И тавана дори!
Нямаше другарка, пионерка или комсомолка, която ми бе посетила стаята и да не легне на леглото да види АББА и Бони М на тавана :rolleyes:

След години на сина стаята бе със СД та и флопи дискети. :idea:
marinskia - помощник
Здравейте отново. Пиша ви отново за моя казус, понеже все пак три пъти мери един път режи. Обмислям варианта върху осб да сложа фибран 1см и шпакловка. Въпросът ми е с какво да грундирам осб? Надявам се да пишат хора които са го правили. Благодаря предварително.
nikolov333 - майстор
Вземи си пяна за лепене на изолация... и без грундиране ще го залепи..
lov - майстор
Аз още по напред предложих. То за лепене на голо пак ще хване здраво ама по добре да ги запечата с алкиден бързосъхнещ безир.Та даже с един крушум два заека.
И внимателно да прочете как се става лепенето с тази пяна а не да нацвъка и веднага да натиска и после да реве че не става и не държи.

Тема "Шпакловане върху Осб" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: