Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Gek - специалист
Здравейте отново газови специалисти!
Не исках да замърсявам старата си тема за цената на метър газови тръби, затова отворих нова с друг въпрос, който ме вълнува. Вече се оглеждам за котел. Разбрах какво значи едно и двуконтурен и стигнах до извода че ми трябва едноконтурен с максимална мощност около 16KW. И гледам тука два котела дето като характеристики са уж еднакви, но като цена не. Въпроса ми е с какво толкова е по хубав втория, че струва толкова?

1. https://bgtherm.net/produkt/пакет-еднок ... w-20-24kw/
2. https://bgtherm.net/produkt/стенен-конд ... 0-w-от-19/

Боша хем по-мощен, хем с дистанционно, а по-евтин, и то доста!?
Боша не е по мощен- 24 киловата е , срещу 35 за Висмана.
Вторият има управление по външна температура.
Изчислил си, че ти трябват 16 киловата, а посочваш мощни котли.
Скоро Лазар похвали някакъв Бош, изчакай да се включи и да препоръча.

Намерих темата.
Похвали двуконтурен котел. Мислех, че едноконтурен е по правилен избор, също като теб.
viewtopic.php?f=10&t=60618&p=961160&sid ... ef#p961155
LazarGanev - "Велик майстор"
вт фев 05, 2019 8:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
Боша не е по мощен- 24 киловата е , срещу 35 за Висмана.
Вторият има управление по външна температура.
Изчислил си, че ти трябват 16 киловата, а посочваш мощни котли.
Скоро Лазар похвали някакъв Бош, изчакай да се включи и да препоръча.

Намерих темата.
Похвали двуконтурен котел. Мислех, че едноконтурен е по правилен избор, също като теб.
viewtopic.php?f=10&t=60618&p=961160&sid ... ef#p961155
Похвалих модела, има го и в едноконтурен вариант. Слагам Condens 7000i и Vitodens 200 на едно ниво, Condens 2500W малко по-ниско, но за едно жилище напълно достатъчен
Gek - специалист
вт фев 05, 2019 8:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
Боша не е по мощен- 24 киловата е , срещу 35 за Висмана.
Висмана не е 35KW. Там има меню с допълнителен избор на диапазон мощност и аз избирам от 1,9 до 19KW, цената за този модел е 5 440 лв.. Боша е по-мощен, той е 24 KW има дистанционно и струва 3235 лв. Защо? Висмана има някакви допълнителни екстри ли, супер технологии, 100 годишна гаранция или просто марката прави цената? Нещо като Мерцедес ли се явява?
вт фев 05, 2019 9:30 pmGek написа:
вт фев 05, 2019 8:00 pmТрифон П.Трифонов написа:
Боша не е по мощен- 24 киловата е , срещу 35 за Висмана.
Висмана не е 35KW. Там има меню с допълнителен избор на диапазон мощност и аз избирам от 1,9 до 19KW, цената за този модел е 5 440 лв.. Боша е по-мощен, той е 24 KW има дистанционно и струва 3235 лв. Защо? Висмана има някакви допълнителни екстри ли, супер технологии, 100 годишна гаранция или просто марката прави цената? Нещо като Мерцедес ли се явява?
Виж сега, пита нещо, получи отговор, че и отгоре.
Ко още ровиш тука не ми е ясно, след като така е решил производитела-продавача.
Дал си връзка и аз чета, че Висмана е от 1.8 до 35 киловата.
https://bgtherm.net/produkt/%D1%81%D1%8 ... %D1%82-19/
Това обаче няма никакво значение, след като си получи отговора. По квалифициран тука няма да намериш.
sokolov.91 - майстор
Тоя модел на Висмана е доооооста по-добър от тоя модел на Боша. Остави ти дистанционното в пакета на Боша (това е тъпо дистанционно). Остави и максималната мощност, това не е фактор. Виж минималната...
Мен по принцип Висман много ме дразнят, щото са орезани от към потребителски импровизации. Отделно, че и оригиналните контролери за Висман са доста оскъдни в България и са скъпи. Масовата практика у нас е Висман с външен датчик и до там. Ако искаш стаен регулатор - земи тоя Хъниуел или Салус и се оправяй.
Пак казвам - тоя модел на Висмана ее доста по-добър от тоя модел на Боша, ама предвид ситуацията описана по-горе от мен си струва да се замисли човек какво му трябва и какво ще получи за два пъти по-скъп котел.
Соколе, да оставим мнението на корифеите!
Ти като потребител, какво препоръчваш за къща 80-100 квадрата?
Цялостна конфигурация.
След като няма смисъл да плаща почти двойно, за скъп котел, има ли смисъл да заменя наличният, като плаща няколко хиляди за нов. Кога ще се избие и дали?
sokolov.91 - майстор
вт фев 05, 2019 9:53 pmТрифон П.Трифонов написа:
Соколе, да оставим мнението на корифеите!
Ти като потребител, какво препоръчваш за къща 80-100 квадрата?
Цялостна конфигурация.
След като няма смисъл да плаща почти двойно, за скъп котел, има ли смисъл да заменя наличният, като плаща няколко хиляди за нов. Кога ще се избие и дали?
Чай ся. Инвестицията не е нужно да се избие. И аз набих седем бона за 5 радиатора и не очаквам да си ги избия.
Аз като потребител (в България) бих избрал за сто квадрата (да кажем 6 стаи с два коридора и две бани) не Висмана, а Боша. Ама не тоя бош, а модел 7000iw с управление CT 200 и бошовски термоглави от серията смарт хоум. И външен датчик.
Ако бях в Германия или Англия примерно, можеше и да предпочета Висмана.

Тема "Сравнение между 2 котела на газ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: