Software и Hardware за GSM и мобилни у-ва
turbocharged - специалист
Нямаш нищо залепено на камерата така си е.
Камерата няма никакви настройки дето да я накарат да снима замазано.
Освен да не е включен някой филтър. Като отвориш камера филтрите се пускат от трите кръгчета които съм посочил с жълта стрелка. Избери филтър Original и пробвай.

Прикачен файл

CE11AF22-76FB-4B75-B4EC-6FE703C4EA1D.jpeg
lyubohar - майстор
Да,проверих-на оригинал си е.
След забърсване на обектива малко положението се подобри.
Но Айфон е далеч от качеството на снимките на Самсунг например.
Поне този Айфон 7.Освен това и си променя някои неща сам,губи контакти на вайбър.
turbocharged - специалист
Не е изключено да имаш хардуерен проблем ако не снима добре. Айфон 7 си снима повече от перфектно.
lyubohar - майстор
На това перфектно ли му казвате?

Прикачен файл

IMG-ba01829adf10993790a1c7f9271c3eb9-V.jpg
turbocharged - специалист
Всичко е ОК, нямаш проблем. Снимката е намалена, снимана на тъмно и пак не е замазана. Ти като DSLR ли очакваш да снима.
hidrazin - майстор
Не знам какво търсите от камера на телефон?
Може да се търси всичко друго но не и качество независимо от пикселите.
За това си има елементарни технически причини.
Това че някой се задоволява и му е достатъчно предлаганото от телефон е друга бира...
:partyman:
EDI - майстор
Аз затова имам тел с бутони.За другите неща си имам отделни уреди, дето са за тази работа.Не съм спец, но дори евтини апарати за по 100-150 лева са по-добре от телефони за 1000 и повече.
lyubohar - майстор
EDI написа:
Аз затова имам тел с бутони.За другите неща си имам отделни уреди, дето са за тази работа.Не съм спец, но дори евтини апарати за по 100-150 лева са по-добре от телефони за 1000 и повече.
вт фев 05, 2019 10:45 pmhidrazin написа:
Не знам какво търсите от камера на телефон?
Може да се търси всичко друго но не и качество независимо от пикселите.
За това си има елементарни технически причини.
Това че някой се задоволява и му е достатъчно предлаганото от телефон е друга бира...
:partyman:
Какво прозрение! :partyman:
Lisko - майстор
вт фев 05, 2019 12:32 pmlov написа:
По принцип имам алергия към айфоните :) и нямам опит. За това така писах и за лепенките. Но не много отдавна след обновяване софта на моя се получи нещо подобно. Оказа се че настройките на камерата са се нулирали ама в кофти вариант. Снимане с най-ниска резолюция и автофокуса беше изключен. Тъй че погледнете и там.
Айфона винаги прави снимки с максималната резолюция. Говорим за вграденият ап "камера". Къде ги видя тия настройки за "снимане с най-ниска резолюция"????
lov - майстор
ср фев 06, 2019 7:44 amLisko написа:
вт фев 05, 2019 12:32 pmlov написа:
По принцип имам алергия към айфоните :) и нямам опит. За това така писах и за лепенките. Но не много отдавна след обновяване софта на моя се получи нещо подобно. Оказа се че настройките на камерата са се нулирали ама в кофти вариант. Снимане с най-ниска резолюция и автофокуса беше изключен. Тъй че погледнете и там.
Айфона винаги прави снимки с максималната резолюция. Говорим за вграденият ап "камера". Къде ги видя тия настройки за "снимане с най-ниска резолюция"????
Трябва ли да се самоцитирам пак. Мразя геЙфоните и да ми подарят никога няма да го ползвам ами ще се и обидя. :lol:
Но факт е че при андроида при мен се получи този ефект след обновяване. Даже и още гафове се получиха и не е за тази тема но ще разкажа.
Умря ми втория слот за сим картата а първия остана на 2G само. Та се наложи да го префлашвам до най старата версия и после да му пусна на ново обновлението. И дори тогава камерата беше останала пак на най ниската си резолюция. Оправиха си бъга след около месец ама аз брах ядове и си помислих че телефона сдаде багажа.

Тема "Айфон-камера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: