Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте, предстои ни ремонт на жилището и съответно ще сменяме дограма. Към момента сме се спряли на Кьомерлинг и Века, като разликата в цената е около 350 лв. повече за Века. Насочили сме се към фирми Некс - за Века и Сити Комфорт - за Кьомерлинг. Моля за съвет коя дограма според вас е по-добра и ако има хора от Варна, нека се включат ако са работили със посочените фирми. ☺ Офертите са:
Кьомерлинг - 76мм, 5 камерна, обков Рото
Века - 70мм, 5 камерна, обков Мако.
За момента сме се спряли на стъклопакет Ка/бяло/4 сезона, но изложението ни е изток/североизток и се чудим дали няма 4 сезона да затъмнят и да се намали светлината. Всякакви съвети са добре дошли! ☺
plamen6703 - майстор
чет фев 07, 2019 4:18 pmYordan Yordanovv написа:
Сити Комфорт - за Кьомерлинг
Работил съм с фирмата, получаваш в срок това, за което плащаш, монтажа е от кадърни монтажници. Ако ми се наложи пак бих ги търсил!
Препоръки за тапицирано желязо няма да ти давам :wink: ! :partyman:
чет фев 07, 2019 4:32 pmplamen6703 написа:
чет фев 07, 2019 4:18 pmYordan Yordanovv написа:
Сити Комфорт - за Кьомерлинг
Работил съм с фирмата, получаваш в срок това, за което плащаш, монтажа е от кадърни монтажници. Ако ми се наложи пак бих ги търсил!
Препоръки за тапицирано желязо няма да ти давам :wink: ! :partyman:
А относно стъклопакета, мислиш ли че 4те сезона ще затъмнят стаите при изложение изток/североизток? Двоумим се между Ка/бяло/4 сезона и Ка/бяло/бяло.
djogobg - специалист
4-те сезона ще затъмнят, да - на север няма никакъв смисъл да слагаш такова, на изток - ще намали блестенето сутрин от слънцето - прецени си, дали обичаш да ти напича сутрин или не. Също така ще намали влизащата топлина, та си прецени, кое ти харесва повече и така.
Относно дограмата - след много патили приятели, се оказва, че е по-важно, кой и как ти я монтира, отколкото, дали е Саламндър, Кьомерлинг, Вайс, Ролпласт и т.н.
шоп - майстор
чет фев 07, 2019 5:19 pmdjogobg написа:
4-те сезона ще затъмнят, да - на север няма никакъв смисъл да слагаш такова, на изток - ще намали блестенето сутрин от слънцето - прецени си, дали обичаш да ти напича сутрин или не. Също така ще намали влизащата топлина, та си прецени, кое ти харесва повече и така.
Относно дограмата - след много патили приятели, се оказва, че е по-важно, кой и как ти я монтира, отколкото, дали е Саламндър, Кьомерлинг, Вайс, Ролпласт и т.н.
radius - майстор
Що има 2 паралелни теми?
plamen6703 - майстор
чет фев 07, 2019 5:12 pmYordan Yordanovv написа:
чет фев 07, 2019 4:32 pmplamen6703 написа:
чет фев 07, 2019 4:18 pmYordan Yordanovv написа:
Сити Комфорт - за Кьомерлинг
Работил съм с фирмата, получаваш в срок това, за което плащаш, монтажа е от кадърни монтажници. Ако ми се наложи пак бих ги търсил!
Препоръки за тапицирано желязо няма да ти давам :wink: ! :partyman:
А относно стъклопакета, мислиш ли че 4те сезона ще затъмнят стаите при изложение изток/североизток? Двоумим се между Ка/бяло/4 сезона и Ка/бяло/бяло.
Ако аз избирах от двата варианта бих избрал "Ка/бяло/4 сезона", каквото и да изберете поискайте сертификат за дограмата и стъклопакета, сключете договор с фирмата, срок за изпълнения и монтаж, гаранция за изпълнение, монтаж и обков и не се притеснявайте да питате за всичко, което ви интересува и да го отразите в договора преди да капарирате или да платите цялата поръчка! На обещания без да са записани в договора не се връзвайте :wink: !
Много наивници плачат по форумите, че са излъгани от фирми, а в повечето случаи не са се договорили правилно и са разчитали на обещания! :partyman:
чет фев 07, 2019 5:28 pmradius написа:
Що има 2 паралелни теми?
Реших, че съм отворил тема в грешния раздел.
шоп - майстор
чет фев 07, 2019 5:19 pmdjogobg написа:

Относно дограмата - след много патили приятели, се оказва, че е по-важно, кой и как ти я монтира, отколкото, дали е Саламндър, Кьомерлинг, Вайс, Ролпласт и т.н.
+1 към мнението
ПВЦ дограма монтирам от далечната 1995 год. Бяхме една от първите фирми в София

Моето мнение потвърждава горното мнение. Важен е монтажа!

Мога да ти монтирам най-скъпия прифил и пердетата да ти се движат от вятъра навън.
Мога ди ти монтирам и трикамерен вератек профил ( няма го на пазара от над 20 год) перфектно и да регулирам отлично обкова.Пердетата няма да се движат от вятъра:-))))

Та дали 3 камерен или 10 камерен профил, ако монтажа е посредствен... ще ти се движат пердетата при силен вятър отвън.
чет фев 07, 2019 5:45 pmшоп написа:
чет фев 07, 2019 5:19 pmdjogobg написа:

Относно дограмата - след много патили приятели, се оказва, че е по-важно, кой и как ти я монтира, отколкото, дали е Саламндър, Кьомерлинг, Вайс, Ролпласт и т.н.
+1 към мнението
ПВЦ дограма монтирам от далечната 1995 год. Бяхме една от първите фирми в София

Моето мнение потвърждава горното мнение. Важен е монтажа!

Мога да ти монтирам най-скъпия прифил и пердетата да ти се движат от вятъра навън.
Мога ди ти монтирам и трикамерен вератек профил ( няма го на пазара от над 20 год) перфектно и да регулирам отлично обкова.Пердетата няма да се движат от вятъра:-))))

Та дали 3 камерен или 10 камерен профил, ако монтажа е посредствен... ще ти се движат пердетата при силен вятър отвън.
А за изложение изток/североизток какъв стъклопакет препоръчвате? Ка/бяло/4сезона или Ка/бяло/бяло? Главно ме притеснява при Енврджито да не затъмни стаите.

Тема "Смяна на дограма - Кьомерлинг или Века" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: