• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 29
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Evgeniy - майстор
чет фев 07, 2019 10:07 pmnelim написа:
в просъница ги чувам като движат
Що не взвемеш да ги разглобиш исмажеш с вазелин за пластмасови зъбни колела?
Аз съм го правил, ама не помня какъв беше резултата :)
пет фев 08, 2019 11:22 amEvgeniy написа:
чет фев 07, 2019 10:07 pmnelim написа:
в просъница ги чувам като движат
Що не взвемеш да ги разглобиш исмажеш с вазелин за пластмасови зъбни колела?
Аз съм го правил, ама не помня какъв беше резултата :)
Мазах една Лидълска. Нямаше голям ефект. Моторчето е шумно.
nelim - специалист
пет фев 08, 2019 11:43 amТрифон П.Трифонов написа:
пет фев 08, 2019 11:22 amEvgeniy написа:
чет фев 07, 2019 10:07 pmnelim написа:
в просъница ги чувам като движат
Що не взвемеш да ги разглобиш исмажеш с вазелин за пластмасови зъбни колела?
Аз съм го правил, ама не помня какъв беше резултата :)
Мазах една Лидълска. Нямаше голям ефект. Моторчето е шумно.
И аз мисля че няма да има ефект, защото и трите са си шумни, едната дойде чисто нова, та предполагам че ако беше въпрос на смазване,
производителя щеше да я свърши тази работа.

Ще викна 2 бейсик да видя дали ще станат за спалня, пък тези ще ги сложа в помещения където не се спи :)
morfei1 - специалист
Мисля да се развивам в тази посока. Лошото е, че официално не се предлага в BG и струва доста 300лв. Хубавото е, че по eBay се намира горе-долу на половин цена или малко надолу, което я прави конкурентна като цена спрямо другите IP камери що годе прилични, като дава възможност за интеграция и управление с HmIP, което в случая е важното за мен.

Smartfrog Camera

Изображение

Ще си я ползвам за мониторинг на горелката най-вече, пък и за друг мониторинг :D

Третият термостат и той заработи бързо и безпроблемно. Последна снимка за този сезон, продължението следващия.

Прикачен файл:
IMG_20190208_134645.jpg HmIP


Горе-долу стайния термостат работи на този принцип. При зададена 22.5C държи максимална до 23C или много малко отгоре 0.2~0.3C, след което пада до 22.5C и пак така. По този начин имате постоянна температура в помещението и вече усещането за много топло или по-студено го няма.
Manu - специалист
При мен малко зациклиха нещата, че съм се отдал повече на работа, но следя темата !

morfei1 , браво за поднесената информация.
Понеже и при мен имам две мрежи на 2.4 и 5. Да разбирам ли, че този конфликт с инсталирането на устройствата на HM IP впоследствие го няма. Демек изпитал си трудности докато наоколо е имало работещи устройства по време на самото "запознаство" ?

От тази камера не очаквай някакви чудеса, от това което видях е 1 мегапиксел (1280/720) То по-принцип не е добра идея IP камера безжично. При мен имам 8 външни IP камери 2 Mp на кабел. Общо взето съм доволен, но и там има драми ! :)
Evgeniy - майстор
пет фев 08, 2019 12:33 pmmorfei1 написа:
Горе-долу стайния термостат работи на този принцип. При зададена 22.5C държи максимална до 23C или много малко отгоре 0.2~0.3C, след което пада до 22.5C и пак така. По този начин имате постоянна температура в помещението и вече усещането за много топло или по-студено го няма.
Обикновено работи по PI (пропорционално - интегрален) контрол. Така, че колото по - дълго време е било по - далеч от желаната температура (например котела работи по график), толкова по - голяма е натрупаната сумарна грешка, която влияе на регулирането.
Това е моето наблюдение от MAX! -а.
morfei1 - специалист
Many, Rpi3+ и HAP бяха буквално едно до друго. Тогава освен при първоначалната инсталация и конфигурация имаше голямо забавяне и след това. Сега всичко се случва в рамките на до 5 сек. , съответно Rpi3 не работи.

Ще пробвам да го отдалеча колкото мога, ако смущава ще пробвам с кабел, смятам, че това ще ми реши проблема. Ако не ще го трансформирам в CCU3 с RaspberryMatic това Pi и това ще е. Ще бъда cloud независим.

От камерата очаквам интеграция със софра на HmIP най вече и управление заедно с другите устройства. HD резелюцията ме устройва, както казах приоритетна ми е интеграцията.

Evgeniy, възможно е. Нямам идея как работят точно и как смятат. Моят котел не се спира. Работи винаги и към радиаторите винаги има вода 55-80C.

Главите качват максимум 0.5 - 0.8C от зададената температура винаги. Температурите ги следя по термостати. След, което спират и при спад до зададената или +0.1 - 0.2C от зададената температура пак започват да топлят. Наблюдавам ги няколко дена. С термостатите се вижда ясно. 3то работят по еднакъв начин в различни помещения с еднакви настройки.

С ConradConnect много добре се вижда по кое време коя глава с колко и спада температурата. При северната стая е по-бързо има повече корекции, при южната, са по-малко корекциите. Крайната температура обаче в двето стаи е еднаква и постоянна, което в важното за мен.

Доволен съм. Сега като си реших и проблема със забавянето, за което HmIP системата вина нямаше.
Manu - специалист
morfey1 това е добра новина, че нещо ме притесни. Радвам се, че всичко е заработило ! Не искам да питам как си се сетил, че RPI -то е проблем ! Имал съм подобно приключение ! :)
Относно камерата, ако я ползваш да гледа вътре на малки метри няма да има проблем. Тъпо е, че презентират камери 1MP, като вече 2MP (1920х1080) излизат от актуалност.
Някъде може ли да се види какво получаваме от камерата в системата и в софтуера как седи ?
Джаджите, които се монтират на дръжките за прозорци - освен да ти дават знак в системата, че проветряваш примерно, как ги виждате като секюрити вариант ? При опит за влизане отвън с отверка, въобще не се стига до дръжка. Или аз нещо не разбрах ? Поне това видях по клипчета...
Термостатите - доволно ? Имат ли бутон директен за еко режим на тях, не се ориентирах по снимките..

И нещо от българската кухня на Pro Smart System.
Прикачен файл:
51977412_10156405010681225_7870357115552923648_n.jpg
51977412_10156405010681225_7870357115552923648_n.jpg (40.34 KиБ) Видяна 1582 пъти
morfei1 - специалист
Manu, Rpi3 e на около 50см над HAP и работи. Пробвах няколко неща, случват се веднага. Рано е да се каже още.

Не си мислете че всичко безжично смущава HAP-a. Също на 5 санта от него има рутер на 2.4ghz и 5ghz къде обслужва към 15 устройства непрекъснато + NAS, PC и HAP и още един wifi repeater и явно не му пречи.

Имат си 3 модела датчик за врати/прозорци. Магнитен комплект с basic глава, инфраред и мини инфраред.

Директен хардуерен бутон за еко няма върху термостата. Може да се ползва софтуерен от приложението или да се купи допълнително и обучи. Най-големият недостатък на HmIP е, че всяко нещо е отделно и всяко нещо струва не малко пари. Нямат едно устройство което да може и да прави всичко или почти всичко за по-малко пари.

За камерата, голямата резолюция иска и голям bandwidth, на 4к резолюция мобилният интернет ще отлита бързо. Качествено HD е ОК, еля пък на 5 - 6 инча телефон от който ще се гледа основно, дори и на 40 инча TV ще е OK. За повече вече ще се забелязва пикселизация.

Каквато и да е ако се ползва на wifi и рутера е слаб, абонаментния план е слаб, покритието е кофти, дори и да пусне висока резолюция с нисък битрейд ефекта ще е същия.

Докато не се сложи и не заработи, няма нищо сигурно с безжичното. :-D
Някой беше попитал, в началото на темата, защо някои текстове на интерфейса са орязани.
Днес бях посъветван от "Вносителят" да намаля шрифта на устройството си и вече няма рязано.
За "проблемът" ще бъдат уведомени и в Германия.
Това ме подсеща да споделя за нов проблем със стайния термостат.
В менюто са останали само опциите Ауто и Мануал.
Същото е и на главата.
Не мога да си променям графиците, режимът Парти го няма.....
Мислех дали да направя наново инсталацията или пък да не би това, че закачих приложението за уйндос?!!
Принципно не ми пречи, но малко ме подразни, като го установих.
Имаше въпрос дали има Еко бутон, та най близката опция е Парти режимът, но не става с едно докосване.
И това не е голяма беля. Днес бях забравил да променя режима на "Отсъствие", но пък приложението ми е джоба.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 29

Тема "Всичко за управление на отопление със системи Homematic IP и MAX!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: