Ел. инструментите. Консумативи.
grizan1980 - специалист
Здравейте колеги вчера бях в бриколажа за градината да разгледам неща. На излизане гледам Райдер пуснали серия инструменти на батерия ! Загледах се в ударния гайковерт на 1/2. Приличат много на Лидълската серия Х20 . Някой нещо да е пробвал или чувал....?
EDI - майстор
Ако говориш за серията ИНДУСТРИАЛ, машините са страхотни.Виждал съм винтоверта и оберката, на високо ниво са и като изработка и като материал.
mobilis - специалист
Да се похваля и аз. Откакто веднъж ми се наложи да сваля капак с 40 винта, се реших да се обзаведа с акумулаторна отвертка за дребни работи (явно вече одъртявам). От опита ми с подобни инструменти на мои познати винаги съм мислил че това са играчки. Реших да рискувам и огледах пазара - китайците (алиекспрес) и нашия. Попаднах на FERM CDM1108S, която я рекламират, че е 7 нм.
Компактна, гумирана дръжка - качествена изработка. Нютоните може и да са вярни, защото ще ти откине китката като завърти винт до края.
pgt - специалист
mobilis написа:
Да се похваля и аз. Откакто веднъж ми се наложи да сваля капак с 40 винта, се реших да се обзаведа с акумулаторна отвертка за дребни работи (явно вече одъртявам). От опита ми с подобни инструменти на мои познати винаги съм мислил че това са играчки. Реших да рискувам и огледах пазара - китайците (алиекспрес) и нашия. Попаднах на FERM CDM1108S, която я рекламират, че е 7 нм.
Компактна, гумирана дръжка - качествена изработка. Нютоните може и да са вярни, защото ще ти откине китката като завърти винт до края.
Много пари този Ferm, за толко не знам да ли не е по добре едно малко вертче на 10,8 по-полезно би било, според мен де, всеки сам си знае :wink:
mobilis - специалист
Много пари този Ferm, за толко не знам да ли не е по добре едно малко вертче на 10,8 по-полезно би било, според мен де, всеки сам си знае :wink:
Имам си 12V китаец DEKO Около година се ползва активно за домашни работи. Но не можеш да бръкнеш с него в тесни места. Дадох повече пари, защото не ми се искаше да е играчка. Подарих на баща ми един Парксайд от Лидъл, общо взето слаба работа. Една година не изкара, и сега няма душа.

Хвърлил съм око на ударния вариант 20V - Impact Drill

Инструментите на тази китайска марка са прилични като изработка. Идват от Чехия с DHL/Speedy за 10-на дни, и не 4минават през митница. Може ли да споделите опит има ли смисъл от ударен винтоверт за тухлена стена? Гледал съм в тубата, но инфо от лични впечатления ще е по-полезна. Напоследък се улавям, че все по-често ползвам 12 волтовото зверче с видия, вместо нормална дрелка за подобни цели.
Цените на тези китайци са добри, ако са на промоция.
nautilus33 - майстор
Някой може ли да каже винтоверт с какъв въртящ момент, т.е. колко Nm, ми трябва за да завия самонарезващ винт за дърво 8х220мм
Chefo77 - майстор
Не ти трябва винтоверт, а импакт. :wink:
nautilus33 - майстор
Да, грешката е моя. Защото имам два винтоверта и двата не се справят. Та, какъв минимален въртящ момент ми трябва?
Chefo77 - майстор
Считам, че и на 12 волта (около 100 НМ) ще се справи, но за по-сигурно заложи на 18 волта (150+).
nautilus33 - майстор
Ясно. защото гледам тези на макита, но моделите, на които съм се спрял са 140Nm, и един 160. Всички са на 18 волта.

Тема "Винтоверти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: