Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
deyada - напреднал
Здравейте,

Вкъщи отскоро си имаме душкабина - обла е, със стъклени врати, стандартна отвсякъде. В времето обаче по фугите и местата, където тя се свързва с плочките на стената, започнаха да се появяват розови отлагания и замърсявания от сапуни, душ гелове и подобни. Пробвах да ги махна с препарат за плочки, CIF, със сода... но резултат - никакъв. Кабината си се изчиства супер, но тези розови отлагания си остават. Имате ли идеи как да се справим с тях? :? Също с какво да почистваме стъклените врати на душ кабината, така че да не остават пръски от сапунената вода.
preslav - майстор
Хубав оцет, можеш първо да пробваш 1:1 с вода, ако не се получава, директно с оцет - мажеш, чакаш 10-15 мин. изплакваш с вода. Същото се постига и с кислол, но дразни кожата, мирише неприятно, сваля фугите и т.н. неудобства.
lov - майстор
Има препарати за тази цел на основата на млечна киселина за сваляне на варовикови отлагания и ръжди. Може и други препарата но гледайте да са за варовик и ръжда.
Бабините методи на търкане със сол, оцет, сода и не знам какво друго не винаги помагат.
stefanjor - специалист
Това ровото са вид плесени.
Пробвай Саво или нещо савоподобно на хлорна основа.
shotik - майстор
С водоструйка , пароструйка или парочистачка , с първите две от поне 40 см да е разстоянието до почистващата повърхност, за да не изкъртят фугиращата смес.
Задължително да НЯМА контакти и ел ключове за лампи по почистващата повърхност !

Аз го правя това упражнение в банята ми с водоструйка, когато видя ,че има наченки на мухъл.
preslav - майстор
пет фев 08, 2019 4:05 pmlov написа:
Бабините методи на търкане със сол, оцет, сода и не знам какво друго не винаги помагат.
Не бабините, ами казармените, забрави ли с какво се миеха подовете след варосване на тавани и стени - май тази Швейцария те разгевези?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет фев 08, 2019 5:38 pmpreslav написа:
пет фев 08, 2019 4:05 pmlov написа:
Бабините методи на търкане със сол, оцет, сода и не знам какво друго не винаги помагат.
Не бабините, ами казармените, забрави ли с какво се миеха подовете след варосване на тавани и стени - май тази Швейцария те разгевези?
Просто, сол, оцет и сода са с различно действие, за различни ситуации. lov Не е ли вече в Л. ? Тц, тц, разпиля се тоз народ
lov - майстор
Да тук съм си и таман глася графика за бачкането че да забегна. :lol:
preslav написа:
пет фев 08, 2019 4:05 pmlov написа:
Бабините методи на търкане със сол, оцет, сода и не знам какво друго не винаги помагат.
Не бабините, ами казармените, забрави ли с какво се миеха подовете след варосване на тавани и стени - май тази Швейцария те разгевези?
Е айде сега ще караме още с казармените методи и ще се къпем с кофата като си поливаме с канчето.
Не че с нещо се е променила химията ама едно е варов разтвор друго е те това което е по фугите. За измиване на варосаното и до сега най-евтиното и достатъчно достъпно средство си остава оцета.
А и да ти кажа някоя от бабите ти със сигурност е ползвала цвик за да си почисти захабените съдове с варовик без да е знаела, че тя съдържа млечна киселина.
А що с нея а не точно с оцет макар че и двете са киселини е дълго за обяснение.

п.п.Цвик му казват на това което остава след окончателната преработка пък на суроватката тоес извадена е и изварата. :) Даже и прасетата не го харесват.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет фев 08, 2019 8:22 pmlov написа:


п.п.Цвик му казват на това което остава след окончателната преработка пък на суроватката тоес извадена е и изварата. :) Даже и прасетата не го харесват.
Прасяата не го харесват, щото са прасета. Те и ракия не харесват, май.
Сега цвик е много хубаво нещо. изследваха го, обнародваха го и народът пие. Не, че едно време баба го е хвърляла, де
И бабешките методи за почистване и прочие, стават все по-популярни и то по света, по-късно и у нас. Еко, био, щадящи човек и природа и тн...
sstefanov - майстор
За стъклата пускат в Lidl (но рядко) един прозрачен препарат, който ги почиства перфектно!

Тема "Почистване на душ кабина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: