Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
tzetz009 - специалист
:) Принципно и аз избягвам да тъпча темата с какви ли не идиотски изпълнения . Човек няма какво полезно да научи от тях , освен .....НЕ ПРАВЕТЕ ТАКА И НЕ ИСКАЙТЕ ПАРИ , И НЕ ЗВЪНЕТЕ ЗА ОЩЕ РАБОТА !
Прикачен файл:
IMG_20190117_153659 - Копие.jpg
Отдавна я "стискам" тази снимка , но не се удържам . Към днешна дата всичко това е изкъртено и преправено !

:partyman: :partyman: :partyman:
jekasus - майстор
То спайката е по-сигурна от тая винтова глупост..
99% обекти така се издават - със спайки, и явно за това нямат проблеми...
tzetz009 - специалист
:-D Мно'о сА извиня'ам "jekasus" , бихте ли си концентрирали Фниманието между симетрията на горните "тройки" и долните "тройки" от конзолните кутии , ако обичате !!! И може ли да се съсредоточите в "релефните образувания" между тях !!!!! За тези неща се плащат пари !

:partyman: :partyman: :partyman:
hidrazin - майстор
Предполагам много от четящите тук са намирали инсталации където ключът прекъсва нулата а не фазата на осветлението???
Е, не се чудете защо е така. Хората са си чели учебниците и сляпо са изпълнявали написаното там.
Сканирана страница от учебник за 1-ви и 2-ри курс на силнотоковите техникуми "Електроинсталационно дело"
Автори А. Василев, А. Петров , София, ДИ ,,Техника“, 1965 г , четвърто издание, тираж 10 000 броя !!!!!
Някой който е чел тоя екземпляр даже чинно си е отбелязал с молив - фаза към ключ, нула към ламБа...

Прикачен файл:
Нула в ключ 1.jpg
Нула в ключ 1.jpg (95.5 KиБ) Видяна 1525 пъти

В интерес на истината в учебника се споменават и двете системи, белгийската с две фази и тази с фаза(три фази) и нула.
Вероятно от там е дошло объркването и ето, повече от половин век по-късно продължаваме да се сблъскваме с последствията...
:partyman:
zz_stefanov - майстор
нед фев 10, 2019 9:02 pmtzetz009 написа:
:) Принципно и аз избягвам да тъпча темата с какви ли не идиотски изпълнения . Човек няма какво полезно да научи от тях , освен .....НЕ ПРАВЕТЕ ТАКА И НЕ ИСКАЙТЕ ПАРИ , И НЕ ЗВЪНЕТЕ ЗА ОЩЕ РАБОТА !

IMG_20190117_153659 - Копие.jpg

Отдавна я "стискам" тази снимка , но не се удържам . Към днешна дата всичко това е изкъртено и преправено !

:partyman: :partyman: :partyman:
Сигурно към това разклонение са щели да включат вградена фурна, вграден плот, пералня, съдомиялна, проточен бойлер и хладилник. :lol:
zz_stefanov - майстор
нед фев 10, 2019 10:04 pmhidrazin написа:
Предполагам много от четящите тук са намирали инсталации където ключът прекъсва нулата а не фазата на осветлението???
Е, не се чудете защо е така. Хората са си чели учебниците и сляпо са изпълнявали написаното там.
Сканирана страница от учебник за 1-ви и 2-ри курс на силнотоковите техникуми "Електроинсталационно дело"
Автори А. Василев, А. Петров , София, ДИ ,,Техника“, 1965 г , четвърто издание, тираж 10 000 броя !!!!!
Някой който е чел тоя екземпляр даже чинно си е отбелязал с молив - фаза към ключ, нула към ламБа...


Нула в ключ 1.jpg


В интерес на истината в учебника се споменават и двете системи, белгийската с две фази и тази с фаза(три фази) и нула.
Вероятно от там е дошло объркването и ето, повече от половин век по-късно продължаваме да се сблъскваме с последствията...
:partyman:
Хидра, освен учебника, при преминаването от белгийската към сегашната система кой ти е гледал къде отиват фазата и нулата. Те не са махнали предпазителите по нулата, пък остава и да се замислят и за това де е фазата на осветлението. :)
hidrazin - майстор
нед фев 10, 2019 10:15 pmzz_stefanov написа:
Хидра, освен учебника, при преминаването от белгийската към сегашната система кой ти е гледал къде отиват фазата и нулата. Те не са махнали предпазителите по нулата, пък остава и да се замислят и за това де е фазата на осветлението.
Преминаването от белгийската към сегашната схема няма връзка с написаното в учебника.
Все пак учебника се използва да се обучават хора които основно да изграждат инсталации.
Когато е издаден учебника вече на повечето места системата е била прехвърлена на сегашната.
А голяма част от тези които са учили по него са продължили така да изпълняват инсталациите - с ключ на нулата.
:partyman:
P.S. Даже при смяната на системите е било по-добре - имало е шанс да уцелят правилните места на фаза и нула.
Докато изградените по този учебник нови инсталации са нямали този шанс... :-D
tzetz009 - специалист
:? Има си във времето някаква болна носталгия към "белгийската схема" ! И аз сам не мога да си обясня , защо толкова много хора БЕЗПРИЧИННО са я "копи-пействали" !?! Хубаво е у София , на "Витошка" са 150 V , кога ли ще дойде модата и у нас ??? Я , ДА СЕ ПОДГОТВИМ :-D ! Панталона "чарлстон" ми е в скрина , бАшона на нулата си е точно на мястото - ГОТОВ СЪМ ! А'й , лека ...

:partyman: :partyman: :partyman:
ji4kata - помощник
Прикачен файл:
20190210_134843.jpg
Прикачен файл:
20170811_070845.jpg
Жена и кабел не се ли стягали ,правели бели :-D :-D :-D Хлабави връзки са причината точно това да се случи.
hidrazin - майстор
пон фев 11, 2019 11:23 pmji4kata написа:
Жена и кабел не се ли стягали ,правели бели :-D :-D :-D Хлабави връзки са причината точно това да се случи.
Тва е добро. И двете де...
:partyman:
P.S. Подобни, и не по-малко проблемни ситуации се получават и след прекалено стягане.
Правилната доза лекува, малката или голямата доза .......

Тема "ЕЛ. АБСУРДИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: