Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
VLADO66 - майстор
Няма RFID чип, който не може да се копира.Въпроса е дали ключарското ателие има необходимата машина.Копирал съм такъв уж криптиран чип.
1115 - специалист
Това с ограничаването на неплатилите е противозаконно, както някой писа в по-горен пост.

По въпросът за копирането на чиповете - мисля, че всеки може да се копира, въпреки че тогава си задавам въпроса - как е решено при картите за безконтактно плащане? При тези за градският транспорт в София стана ясно, че има хора, които си ги "зареждат" с телефона :-D .

Малко в страни от главната тема, но все пак е свързано.
Много от системите за контрол на достъпа ползват "мастер" карта за обучаване на нови чипове. Фирмите естествено не ви я предоставят ако изрично не си я поискате, а даже и тогава се мусят, защото това си е една златна жилка от която капат левчета.
Винаги си я взимайте тази "мастер" карта и да седи при домуоправителя.
vk - специалист
Наистина не бива да се ограничава движението на асансьора, та камо ли да се слагат криптирани ключве и чипове. Освен че е противоправно деяние. А някой предложи да се плаща според изминатото разтояние от асансьора, което предполага анализ на трафика, за толкова дребна работа ми изглежда голяма глупост. Освен това плащането не е само за асансьор, а включва и за ел.енергия, за чистене и други текущи разходи. Тази такса е неудобно да се разбива на под-такси, та да делим колко е , ако не се ползва само асансьор.
kozl - майстор
вт фев 12, 2019 8:47 am1115 написа:
Това с ограничаването на неплатилите е противозаконно, както някой писа в по-горен пост.
Е па най-законно е да се спре асансьора, никой не плаща, разходи няма, асансьор нема, обаче е законно.
И после за ко ти е закон за асансьора, като нема асансьор. :?

Тема "Криптиран чип за достъп (струва ли си)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: