• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Varnap5 - специалист
Някой с копешка станция може ли да даде някакви данни за компресора който се ползва
-колко литра или кубика въздух помпи на час
-какво налягане е номиналното което вдига
И данни за еарлифта
-какъв размер са тръбите които засмукват утейката от втори и останалите съдове?
Благодаря
preslav - майстор
Моята станция е с такъв компресор - https://www.wholesalesepticsupply.com/p ... c-air-pump
А по отношение на еър лифтовете нямам точна представа как са реализирани, но всички са от PVC тръби 50мм.
Ако картинката ти помогне ще се радвам да успееш да копираш работещо съоръжение. Има някои неясни неща, но ще помагам ако има конкретни въпроси.

Прикачен файл

ПРЕЧИСТВАТЕЛНА СТАНЦИЯ.png
radius - майстор
Моя компресор е същия като марка, ще видя цифрите дали са такива. Много хубава картинка са дали, ще я изуча.
djogobg - специалист
Отново казвам - ако имах парите щях да си взема купешка изцяло аеробна. Основни причини - липсата на миризма, гаранционен период, не слагаш бактерии и всичко е произведено с тази цел. С отпадните води шега не бива, от няколко месеца се каня да изследвам изходящата си вода, да видя, дали е ОК за поливане. За момента се утешавам, че преди мен тръбата е била право в реката и че всички съседи са все още така.
В духа на форума - ако някой сам направи работеща изцяло аеробна - да сподели чертежи и план за работа(аз нямах капацитет да се напъвам за по-сложно изпълнение от това, което направих)
Прикачам на моята схема и снимки(уви, не са на последното изпълнение, но разликата е, че първичният изход(оградено с червено) не ми е гофре, а твърдо коляно от сифон, че гофрето провисваше). Също така кафявото тиксо на снимките реално го няма вече - запоил съм тръбите вместо това. Вижда се една вертикална тръба в дясно от белия бидон, залепена с тиксо за другите, тя е просто, за да подпира връзката между двата бидона, че провисваше.
С червено на снимките съм допълнил, докъде стигат тръбите на първия бидон.
Предвидил съм си големи обеми, изчислени спрямо потреблението ни. Ние харчим около 14 кубика вода за 4-ма души на месец. С бидон 2 кубика, това означава, че водата се задържа там над 4 дни(14/2 = 7, 30/7=4 2/7). Четох, че трябва поне 3 дни да се задържа водата в анаеробния стадий, така че съм предвидил и гости от време на време. По този начин си спестявам еърлифтовете за връщане от втория бидон към първия.
За аеробния сектор се вижда едната тръбичка, от компресор, къде влиза. Използвал съм два компресора, защото аераторите ми не разпръскват по най-добрия възможен начин и затова са на две места, за по-добро разпръскване.
Керамзитът е голяма част от пълнежа на аеробния сектор, а не просто да има един пласт над водата - примерно 50% е керамзит, а може би малко повече.
Допълвам, че помпите са ми с по 100 литра на минута, по метър и половина воден стълб, за да могат да преодолеят дълбочината на бидона.

Прикачен файл

2017-12-26_18-53-07_942.jpg

Прикачен файл

2017-12-26_18-53-03_127.jpg
2017-12-26_18-53-03_127.jpg (102.14 KиБ) Видяна 1690 пъти

Прикачен файл

2017-12-26_18-52-47_945.jpg
2017-12-26_18-52-47_945.jpg (96.96 KиБ) Видяна 1690 пъти

Прикачен файл

diagram.jpg
diagram.jpg (41.16 KиБ) Видяна 1690 пъти
Последна промяна от djogobg на ср фев 13, 2019 3:01 pm, променено общо 1 път.
Varnap5 - специалист
Благодаря ви много за отговорите.Това е един от най големите проблеми-информацията по ключови детайли.Надявам се накрая да се получи нещо наистина сполучливо.Щом го направя ще споделя снимки,резултати и схема с обяснения. :)
preslav - майстор
вт фев 12, 2019 4:26 pmradius написа:
Моя компресор е същия като марка, ще видя цифрите дали са такива. Много хубава картинка са дали, ще я изуча.
Моята е точно като тази на клипа и картинката.

Прикачен файл

ПРЕЧИСТВАТЕЛНА СТАНЦИЯ.jpg
radius - майстор
А моя компресор е такъв, явно малко по-мощен от чешките.
http://store.secoh.us.com/jdk-100/jdk-1 ... alarm-box/
preslav - майстор
ср фев 13, 2019 9:07 amradius написа:
А моя компресор е такъв, явно малко по-мощен от чешките.
http://store.secoh.us.com/jdk-100/jdk-1 ... alarm-box/
Тези там 40-60-80-100 са дебита на въздух при ненатоварен компресор. Винаги е добре да имаш запас, но пък и цената е различна. Предполагам чехите са си направили сметката, но не знам българите какво са икономисали. Също така си мисля, че преоразмеряването до безкрай не е препоръчително, компресорите са с 2 мембрани закачени на една котва, не е котва и пружина - при това положение ако дебитът е значително по-голям от разхода на въздух, мембраните ще се товарят или намотките ще греят или не знам какво още би могло да се случи. При мен не на всички места станцията "ври" еднакво, ако затворя едно място, на другите вренето е по интензивно, но не навсякъде е нужно да се правят фонтани.
Твоят компресор го дават да е по-икономичен с 30%, но от къде идва икономията не знам, знам само, че с вибратори от аквариум няма как да се осигури достатъчно въздух (кислород) за протичането на нормален аеробен процес.
Когато ти се "очаткат" мембраните потърси в нета фирма БИБУС, имат налични, доставят по Еконт за 1 ден, смяната е елементарна.
radius - майстор
Да, ти нали писа че си сменял. Абе то затова ли пише на кашона мейд фор Бибус :lol: .
Ми то какво ми пречи да си купя ( освен да не старее материала :? ) нали все някой ден ще се издъни.
preslav - майстор
ср фев 13, 2019 3:57 pmradius написа:
( освен да не старее материала :? )
Аз за това не бързам да се запасявам, първите изкараха почти 4 години.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 17

Тема "Пречиствателна станция-направи сам" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: