Ел. инструментите. Консумативи.
zaksofon - специалист
Привет, харесал съм си един ъглошлайф - 850 w, 125 mm, на полската марка HIGO. За мен е абсолютно безисвестна, та ако някой има опит, моля да ми го сподели. Харесах го, не за друго, а щото е евтин. Друга възможност е Спарки, но нещо ми се струва, че са веч далеч от славата на Елтос. Благодаря на всички!
jekasus - майстор
Колко пари за машината?
zaksofon - специалист
вт фев 12, 2019 6:17 pmjekasus написа:
Колко пари за машината?
45 пари. Чисто нов.
jekasus - майстор
За тез пари е китайски, по-добре "български" Райдър, поне реален сервиз и гаранция...
zaksofon - специалист
вт фев 12, 2019 9:21 pmjekasus написа:
За тез пари е китайски, по-добре "български" Райдър, поне реален сервиз и гаранция...
Не, не, не е китайски, има си кутия и всичко е написано на полски. От къв зор им е на китайците да правят реплика на безисвестна марка? Полски си е, но явно никой не е ползвал такъв до сега... Ще кача снимки, дано не ме обвини някой в реклама....

Прикачен файл

Screenshot_20190212-212507.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20190212-212526.jpg
plamen6703 - майстор
От тая марка Higo си купих брадва за 10 лв., "качеството" е като на чук вария от Лидъл, чупят се парчета от метала при удар. :partyman:
zaksofon - специалист
вт фев 12, 2019 9:31 pmplamen6703 написа:
От тая марка Higo си купих брадва за 10 лв., "качеството" е като на чук вария от Лидъл, чупят се парчета от метала при удар. :partyman:
Значи да разбирам, че не го бива? Търся малък, но мощен и дуракоустойчив ъглошлайф за полупрофесионална (т. е. интензивна) употреба. Ще се ползва основно за шлайфане на заварки, доста често на трудно достъпни места. 700 w, са ми малко - 1000 са ми много. Спарки 950 w, става ли, като за мен? Благодаря!
plamen6703 - майстор
За електрически инструменти сега от теб видях, че има такива от марката, нямам никакви лични впечатления. :partyman:
zaksofon - специалист
вт фев 12, 2019 9:42 pmplamen6703 написа:
За електрически инструменти сега от теб видях, че има такива от марката, нямам никакви лични впечатления. :partyman:
Що се отнася до котли и контролери, полските са на много високо ниво, може би най-добрите. Поляците имат и отлична хранително-вкусова промишленост... Та си рекох - що да са им лоши ъглошлафите. Това, че не са популярни, не значи, че са лоши... Поне така разсъждавам. Но колко пък и ще загубя за тез пари?
Имахме Flex (марката Флекс, не както е станало нарицателно у нас),за 200 лв и изкара 7 години, което си е много впечатляващо, но му изгоря ротора. Сега му търся заместник, но не ми се дават 200 лв за ъглошлайфче...
mitko64 - майстор
вт фев 12, 2019 9:39 pmzaksofon написа:
вт фев 12, 2019 9:31 pmplamen6703 написа:
От тая марка Higo си купих брадва за 10 лв., "качеството" е като на чук вария от Лидъл, чупят се парчета от метала при удар. :partyman:
Значи да разбирам, че не го бива? Търся малък, но мощен и дуракоустойчив ъглошлайф за полупрофесионална (т. е. интензивна) употреба. Ще се ползва основно за шлайфане на заварки, доста често на трудно достъпни места. 700 w, са ми малко - 1000 са ми много. Спарки 950 w, става ли, като за мен? Благодаря!
Sparky нямат модел 950W , гледал си някакво менте. Иначе са сериозни машини, но и цената им е нагоре. Това предполагам Higo е толкова полско, колкото и другите полски Graphite.

Тема "Някой ползвал ли е Ел. инструменти - HIGO (полски)?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: