Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
АБВ потребител - специалист
пон фев 04, 2019 6:02 pmalien написа:
не знам за коя схема говориш, но имам подозрения, че бъркаш двупътен изправител с удвоител
Ееееее чак толкова :) На въпросната схема има и двупътен изправител и удвоител на напрежението на изхода.
АБВ потребител - специалист
пон фев 04, 2019 6:11 pmcvetanmu написа:
АБВ потребител написа:
И ето тази схема мисля да опитам, какво мислиш за нея??? Правил ли си нещо подобно??? Благодаря ти :) Осцилограми ще дам по натам,сега всичко е разхвърляно още.

QIP-002е1.jpg
:) Защо се набиваш на екзотични схеми ?
Погледни на 4 та страница - там съм качил схема на силовата част и драйвера.
Напред правиш управлението и захранването от бармалейника и става чудесна машинка.
:-D Все още жива.
Да знам я тази за която казваш :) но тази ми се гледа проста и лесна.Има и обратна връзка по напрежение ,която сваля тока на празен хот като свива импулса до минимум,а от там и по голямото напрежение в-у транзисторите. Или пази вторичната от по голямо напрежение.Незнам :?
АБВ потребител - специалист
Дайте някаква идея къде продават мет. кутий с размер приблизително 15x20x30см примерно. Че по вкъщи имам само големи. :)
cvetanmu - специалист
Прости и лесни схеми няма.
Това, че я гледаш с по - малко части не означава , че е лесна.
Варианта, който дадох е направен и изпитан - работи чудесно.
След като го оживиш и заработи стабилно може да си правиш и доработки за следене на напрежението на изхода.
За кутията виж ако те устройва тази ти я подарявам. С приблизително същите размери беше.

Прикачен файл

DSC01370.JPG

Прикачен файл

DSC01368.JPG
АБВ потребител - специалист
Да ,имах предвид че е с по малко елементи. Колега , аз само проучвам,затова питам . За кутията ако не ти я необходима , с радост ще я приема. :)
АБВ потребител - специалист
Мммдааа дефекта на осцилоскопа се оказа тръбата,малък е но дразни.Някой има ли представа колко може да струва една работеща тръба за този стар Филипс,и дали се намират? Или да се откажа? По телефона се обеснява едно,а на практика като го вземеш друго излиза.Това ще ми е за последно , от тук на нататък само нов уред и това е.Но струва ли си човек да даде едни 1000лв за едното хоби незнам.Времето ще покаже. :)
Pansim1 - специалист
съб фев 09, 2019 3:42 pmАБВ потребител написа:
Но струва ли си човек да даде едни 1000лв за едното хоби незнам.
Зависи - ако 1000лв ги изкарваш за седмица, струва си.

А в конкретния случай - всеки стар руски осцилоскоп, ще ти свърши идеална работа - с уговорка да не е от "детските" Н-313 и подобните нему играчки.
Миналата година продадох два аналогови осцилоскопа Хитачи за 150лв двулъчев, и един великолепен двуканален Филипс за 250лв.
И двата 100мХц в добро състояние особено Филипса...
АБВ потребител - специалист
Лятото може,като има и странично, но сега е само заплатката.Аз съм само един дребен тенекеджия ,както казаха. :-D Иначе състоянието му е перфектно,свети от всякъде, но.А иначе нови ,аналогови къде да потърся? Ако нещо реша в тази посока. :)
АБВ потребител - специалист
Добрият стар трансформатор :)

АБВ потребител - специалист
Забравих да кажа че има някой особености при метода за настройка с осцилоскоп при резонансната схема.Ако измервате с двете сонди едновременно ще окъсите първичната намотка.Сондите трябва да се включват една по една. :) Колега ,колкото до осцилоскопите ,няма да закъсам защото имам 4 броя , и двата да откажат ще спасим положението :-D

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: