Монтаж, топло и звукоизолации.
шоп - майстор
Мислили ли сте на външните стени да монтирате вата под ГК?

Ако не сте и икономисате от ватата след време ще съжалявате :idea: Използвайте вата с максимален коефициент на изолация 0.035 да кажем

Външна изолация има ли?
Паропреграда ще слагате ли?

И последно.... лично мое мнение е, но няма нужда от ГК с конструкция върху преградни стени.
Аз бих направил или ГК лепен ( тогава тапета се начуква с тесла за да има площ за лепене) или си правя една гипсова изправяща мазилка + щпакловка и латекс. Пак се начуква и надира стената.
Успехи!
Чираче - майстор
нед яну 27, 2019 10:53 pmТерешкова написа:
Гипсокартона ще бъде на конструкция.Извинявам се предварително, но просто много се изморих вече, защото свалих 6 тапета и този беше последния и като видях, че е с С200 -нямам думи. И най - вече целия апартамент е така. Затова се съветвам с вас вместо да кърти дали може гипсокартон
:cry: Има на места стените са криви. Най - вече не искам тапети, а искам всичко да е с латекс
Аз бих направил следното, щом няма да се поставя вата за топлоизолация. Няма да махам въобще тапетите. Очертавам с молив местата на ГК с размери 2х1,20м. Задължително с разминаване на листовете. Отбелязвам върху стената 4 точки в края на стената по хоризонтала и вертикала. В тия точки поставям по един пластмасов дюбел, примерно Ф6мм. Навивам по един винт във всеки дюбел, като по вертикала с мастар ги правя отвесни. Опъвам тънък конец между тия 4 точки, като конеца трябва да е на минимално разстояние от стената, но да не опира в нея. След това поставям по един дюбел на разстояние около 10 см от всеки ъгъл на очертаните места за листовете ГК, и в средата му и по височина също. Навивам по един винт във всеки дюбел. С конец разбирам кой винт колко да се навие в дюбела така, че в крайна сметка да се получи една идеално равна и отвесна повърхност до върха на винта. Вярно е, че това ще отнеме време, но си заслужава. След като това е направено, се пристъпва към залепването на листовете ГК. Да се има в предвид, че по дължина листовете имат фабрично освобождение за съединяване. Трябва да се направи подобно и по ширина. Преценява се какво ще е разстоянието от листа ГК до стената, и с лъжичка за кафе, за чай или супена лъжица се поставя по-рядко лепило върху ГК примерно през 25-30 см с връх. Необходимо е да се работи бързо, и с поне трима човека. Листа се притиска към стената поне 4-5 минути, като през това време друг от екипа пробива и монтира дюбел-пирони под повърхността на ГК.


Знам, че стана доста писането, но по-кратко нямаше как да го обясня. Нетрадиционно е, но така бих го направил аз. За разлика от други майстори, които претупват изпълнението.
Терешкова - помощник
пон яну 28, 2019 3:58 pmшоп написа:
Мислили ли сте на външните стени да монтирате вата под ГК?

Ако не сте и икономисате от ватата след време ще съжалявате :idea: Използвайте вата с максимален коефициент на изолация 0.035 да кажем

Външна изолация има ли?
Паропреграда ще слагате ли?

И последно.... лично мое мнение е, но няма нужда от ГК с конструкция върху преградни стени.
Аз бих направил или ГК лепен ( тогава тапета се начуква с тесла за да има площ за лепене) или си правя една гипсова изправяща мазилка + щпакловка и латекс. Пак се начуква и надира стената.
Успехи!
Благодаря
Терешкова - помощник
пон яну 28, 2019 3:58 pmшоп написа:
Мислили ли сте на външните стени да монтирате вата под ГК?

Ако не сте и икономисате от ватата след време ще съжалявате :idea: Използвайте вата с максимален коефициент на изолация 0.035 да кажем

Външна изолация има ли?
Паропреграда ще слагате ли?

И последно.... лично мое мнение е, но няма нужда от ГК с конструкция върху преградни стени.
Аз бих направил или ГК лепен ( тогава тапета се начуква с тесла за да има площ за лепене) или си правя една гипсова изправяща мазилка + щпакловка и латекс. Пак се начуква и надира стената.
Успехи!
Нямам външна изолация, но лятото мисля да сложа. Но в детската стая на северната стена на прозореца има влага, мисля че е от дограмата,защото е обикновено PVC :?
Hursa - майстор
Външните стени бих ги изолирал и вътрешно, особено стените с прозорци. Т. е. ако държите на гипсокартон, на външните стени бих го монтирал на конструкция с поставена вата, залепена за стената. И бих сложил паропреграда, така ще се избегне конденза на преминалите дифузно пари - тъй като те (парите) преминават сравнително свободно през гипсокартона и ватата - така ще се избегне конденза им върху топлоизолираната (студена) стена, дори е възможен конденз в самата вата. Т. е. от вътре навън - гипсокартон, паропреграда, вата, "същинската" стена на помещението. Не знам, какво противниците на гипсокартона имат против него, но според мен (до колкото знам) той има доста ценни качества за комфорта в помещението.
Терешкова - помощник
вт яну 29, 2019 1:32 amТерешкова написа:
пон яну 28, 2019 3:58 pmшоп написа:
Мислили ли сте на външните стени да монтирате вата под ГК?

Ако не сте и икономисате от ватата след време ще съжалявате :idea: Използвайте вата с максимален коефициент на изолация 0.035 да кажем

Външна изолация има ли?
Паропреграда ще слагате ли?

И последно.... лично мое мнение е, но няма нужда от ГК с конструкция върху преградни стени.
Аз бих направил или ГК лепен ( тогава тапета се начуква с тесла за да има площ за лепене) или си правя една гипсова изправяща мазилка + щпакловка и латекс. Пак се начуква и надира стената.
Успехи!
Благодаря
Може ли да ви попитам, да ли пречи ако на едната стена има фибран, като наполовина е външна. :?
шоп - майстор
пет фев 15, 2019 3:48 pmТерешкова написа:

Може ли да ви попитам, да ли пречи ако на едната стена има фибран, като наполовина е външна. :?
На какво да пречи?

Нещо снимка, скица или чертеж има ли за да не хвърляме боб?
Вкъщи имаме гипсокартон и отдолу 3 слоя тапети. Гипсокартонът е с конструкция, не е лепен отгоре директно и няма никакъв проблем.
Терешкова - помощник
пет фев 15, 2019 3:52 pmшоп написа:
пет фев 15, 2019 3:48 pmТерешкова написа:

Може ли да ви попитам, да ли пречи ако на едната стена има фибран, като наполовина е външна. :?
На какво да пречи?

Нещо снимка, скица или чертеж има ли за да не хвърляме боб?
Казаха ни , че от фибрана може да има влага и мухъл.
Терешкова - помощник
пет фев 15, 2019 8:42 pmТерешкова написа:
пет фев 15, 2019 3:52 pmшоп написа:
пет фев 15, 2019 3:48 pmТерешкова написа:

Може ли да ви попитам, да ли пречи ако на едната стена има фибран, като наполовина е външна. :?
На какво да пречи?

Нещо снимка, скица или чертеж има ли за да не хвърляме боб?
Казаха ни , че от фибрана може да има влага и мухъл. Незнам да ли да махам фибрана. Стаята е северна. Един казва маха го , а друг не пречи

Тема "Гипсокартон върху тапети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: