Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
marian1 - майстор
Здравейте от скоро се преселих, и искам да си насадя бленуваните домати. Тук климата не е както в БГ - знаете, ама аз нищо не знам.
Моля за някакви насоки, от това кой сорт е по подходящ за много дъжд и късно ли ще е ако ги насадя април? Тогава ще мога да имам доставка от Бг на сорт какъвто вие препоръчате. Докато чакам, дали да спретна нещо като навес за да не ги вали много? Хал хабер си нямам от това, а мерак имам. Очаквам че тук ще срещна ентусиасти които да драснат няколко реда и да ударят едно рамо ....
Градинката я разчистих и приготвих вече от нетърпение. Всякакви съвети са добре дошли за мен, тъй като сега за първи път ще опитам да садя домати и имам страшен мерак за това.
Благодаря!
Andri01 - майстор
Сорт " Бурканларъ". Получават се безплатно от мазата на баба и дядо. Заб: опаковката не става за консумация :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Каквито и да насадиш, ще се получат пластмасово магазински. Заради липсата на слънце. Та, най-добре си купи местно семе
hidrazin - майстор
Може да пробваш с ТОЗИ сорт.
Ще става за ядене. Но там няма как да отгледаш вкусен домат.
:partyman:
kr1100 - майстор
парник с поликарбон и осветление.че даже и с отопление.
Справка в тубата какво правят руснаците чак в сибирско.
Bambookita - специалист
Здравей, и ние живеем в Англия. Миналата година отгледахме добра реколта домати но бяха в оранжерия. Провери в gumtree.com или в местните фейсбук групи за продажби, по това време на година има доста стъклени оранжерии за без пари просто трябва да си я разглобиш и вземеш. Семена ако искаш може да ти изпратя, а ако си някъде наблизо може и някое коренче разсад да се уреди. :)
marian1 - майстор
Благодаря и аз към парник съм се насочил, мисля че това ще е лекарството....
А какви размери да търся парник ...за височина питам, мисля да бодна 10,15 корена ...не поввече, това достатъчно ли е?
В Бат съм
Bambookita - специалист
Стъклените парници тук са горе-долу еднотипни. В ниската си част са високи около 1.3 м. а във високата около 1.8 м. и за 10-15 корена домати са идеални. Ще ти пиша на ЛС тел. си номер ако мога да съ полезен с нещо.
npace - специалист
От големите розавките тури. Ако не узреят хубаво може да ги нагласиш на туршийка или да ги печеш като патладжани. :-D

Тема "кой сорт домати за Англия е подходящ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: