Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
1115 - специалист
пон фев 11, 2019 3:24 pmшоп написа:
....ТРВ пък е просто и безпроблемно стига да е подбрана правилната дюза.
Тук Боян и Стоев са си спецове и тяхното мнение аз бих го взел под внимание.

.....
Аз за товя си мисля ТРВ то да е електронно и доколкото си спомням от прочетеното, няма сменяема дюза, а се управлява от стъпков мотор.
пон фев 11, 2019 6:48 amfox_vt написа:
А тези контролери имат ли поне част от функционалността на оригиналните контролери от термопомпа. Защото управлението на термопомпа има доста опции за настройка.

Мисля, че имат нужните входове и изходи, а функциите им зависят от програмата в тях.

пон фев 11, 2019 7:29 amLazarGanev написа:
Мисля, че няма да станат тези контролери, които имаш, особено пък за инверторна машина. За он/офф - може би.

Тия са специализирани и се надявам да станат.


Качвам снимките на по-голяма част от контролерите. Имам и други видове и марки, но тия са май специализирани за подобни инсталации. Някой имат и готов софтуер, но ми се ще да си ги програмирам сам или да си намеря готова програма за моята инсталация. Вероятно ще е трудно или невъзможно. Другите контролери мога да си ги програмирам, но както казах - зле съм с климатичните инсталации и процеси и смятам, че сам няма да се оправя.
Затова мисля да ползвам карелския PcoXS (оня с лана) и ако се намери някой да помогне със софта ще е супер.

Прикачен файл

IMG_20190211_214403281.jpg

Прикачен файл

IMG_20190211_214623390_BURST000_COVER_TOP.jpg

Прикачен файл

IMG_20190211_214740952.jpg
a_stoev - майстор
да де, ама нямаш управление за инвертора. Иначе ако разпродадеш всичко имаш пари за фабричен агрегат със разните му БГВ, управление на солар и т.н.

това кит е за gree u-match
1115 - специалист
Аз малко трудно вдявам.
В какъв смисъл нямам управление за инветора?
Ако е, че нямам честотен инвертор - имам и там кашон :-D .
Сега обаче ако е, че контролера който най ми допада (PCOXS) няма изход за управление на инвертор мисля, че грешиш, защото има там разни ми ти 485, 0-10 и сродни изходи и протоколи.
Ако пък под липса на инвертор разбираш кой ще го програмира тоя контролер за да управлява честотния на компресора си адски прав. Тук ще ми трябва помощ, стига да има желаещи.

Купуването на фабричена машина е най-лесното. Има ги вече под път и над път, но тръпката да си го направиш сам и то почти от нулата си е в духа на форума. Голям кеф ми е да си правя нещата, но последните години нямах време и къща на която да сложа машината, а сега само време нямам.
1115 - специалист
Ето и новата придобивка. Дойде преди минути.
Дано да влезне в употреба, че кашона се препълни с боклуци.

Прикачен файл

IMG_20190212_160636.jpg
a_stoev - майстор
копресора най често си върви с неговия си инвертор. Покажи какви имаш.
Иначе контролерите на карел най добре работят като им се налее готова програма /профил/ за съответния тип машина и само се параметризира - задаване на стойности на параметрите за настройки. Описването на системата - брой компресори и вентилатори, типове на сензори и обхвата им и т.н.
1115 - специалист
Имам няколко компресора, които мисля да пробвам как се управляват със стандартен инвертор.
Лошото е, че при тези цени ми трябва станция за събиране на фреон, което ще ме забави за съжаление с опитите. Преди време (2...3 години ) почнах една, но съм набавил само част от нещата.
Ще стане ли само с компресор да изпомпам фреона в една бутилка?
Последна промяна от 1115 на съб фев 16, 2019 9:08 pm, променено общо 1 път.
fox_vt - майстор
Намери си стар компресор от хладилник и празна бутилка от фреон. Манометър малко заварки на щуцери и си готов.
1115 - специалист
Имам некакви чаркалаци и се захващам да действам. Ще пусна отделна тема със снимки живот и здраве.
Дали да слагам маслоотделител на изхода на компресора, за входа е ясно?
fox_vt - майстор
Не е лошо да има. И да питам нещо по темата. Какви са недостатъците и предимствата от самоделна термопомпа от климатик. Говорим за нов климатик фуджитцу или митцубиши 24-30 BTU . Как в купешките лятото като работи на охлаждане работи за бгв. От една тема тук видях за разни схеми ама май не е много добра ,само това ли е начина. Освен контролера какво друго липсва при самоделната,за помпа,ТО,РС ясно и да се излъжат някои датчици и добавяне на нови. Как си топлите бгв то който има самоделка шопа и ганев с солари и на ток само това ли е начина при търсене на златната среда за икономия на ТП.
a_stoev - майстор
съб фев 16, 2019 12:45 pm1115 написа:
Имам няколко компресора, които мисля да пробвам как се управляват със стандартен инвертор.
Лошото е, че при тези цени ми трябва станция за събиране на фреон, което ще ме забави за съжаление с опитите. Преди време (2...3 години ) почнах една, но съм набавил само част от нещата.
Ще стане ли само с компресор да изпомпам фреона в една бутилка?
Ей четете старите теми, писано е.
Стандартен копресор може да има проблеми с мазането. Не е предвидено да върти с ниски обороти.
Икономия от инвертора ще има само ако е с векторно управление. Иначе е безсмислено.

На събирачката ще и трябва и кондензатор.

Тема "Самоделна инверторна термопомпа въздух вода." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: