• 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 159
Всичко за дърводелството
miliad - майстор
Кое не е вярно. Всичко или някоя от точките.
mavryt4o - майстор
чет фев 21, 2019 12:17 ammiliad написа:
Кое не е вярно. Всичко или някоя от точките.
Цветен лак на една ръка
Здравейте, питането ми е относно кухненски плот. При външен ъгъл на кухня, как е най- добрия начин за съединяване между двата плота, тъй като ще използвам стандартни плотове със заоблен ръб от едната страна.
Изображение
EDI - майстор
Най-добрия начин е напасване с шаблон и оберфреза и отдолу сглобка за плот.
miliad - майстор
чет фев 21, 2019 8:44 ammavryt4o написа:
чет фев 21, 2019 12:17 ammiliad написа:
Кое не е вярно. Всичко или някоя от точките.
Цветен лак на една ръка
Тоест: Не е вярно, че при нанасяне на втора ръка ЦВЕТЕН лак върху ПЪРВАТА ръка ЦВЕТЕН лак, не се променя цвета. Така ли?
miliad - майстор
чет фев 21, 2019 9:27 amdimaka12 написа:
Здравейте, питането ми е относно кухненски плот. При външен ъгъл на кухня, как е най- добрия начин за съединяване между двата плота, тъй като ще използвам стандартни плотове със заоблен ръб от едната страна.
Изображение
Свързване под "герунг" и челно залепване на кантовете. Има фирми които могат да ти изработят връзката, която спомена Еди.
За един плот не си струва вложението в шаблони и фрезери.
чет фев 21, 2019 10:58 ammiliad написа:
чет фев 21, 2019 9:27 amdimaka12 написа:
Здравейте, питането ми е относно кухненски плот. При външен ъгъл на кухня, как е най- добрия начин за съединяване между двата плота, тъй като ще използвам стандартни плотове със заоблен ръб от едната страна.
Изображение
Свързване под "герунг" и челно залепване на кантовете. Има фирми които могат да ти изработят връзката, която спомена Еди.
За един плот не си струва вложението в шаблони и фрезери.
Опитах се да кача изображение, но нещо не става. Проблема идва от това ,че единия плот е стандартно на 600 мм, а другия на 450 мм.
miliad - майстор
чет фев 21, 2019 3:45 pmdimaka12 написа:
чет фев 21, 2019 10:58 ammiliad написа:
чет фев 21, 2019 9:27 amdimaka12 написа:
Здравейте, питането ми е относно кухненски плот. При външен ъгъл на кухня, как е най- добрия начин за съединяване между двата плота, тъй като ще използвам стандартни плотове със заоблен ръб от едната страна.
Изображение
Свързване под "герунг" и челно залепване на кантовете. Има фирми които могат да ти изработят връзката, която спомена Еди.
За един плот не си струва вложението в шаблони и фрезери.
Опитах се да кача изображение, но нещо не става. Проблема идва от това ,че единия плот е стандартно на 600 мм, а другия на 450 мм.
И къде е проблема? Не може да сметнете ъгъла на ряз ли?
чет фев 21, 2019 3:52 pmmiliad написа:
чет фев 21, 2019 3:45 pmdimaka12 написа:
чет фев 21, 2019 10:58 ammiliad написа:


Свързване под "герунг" и челно залепване на кантовете. Има фирми които могат да ти изработят връзката, която спомена Еди.
За един плот не си струва вложението в шаблони и фрезери.
Опитах се да кача изображение, но нещо не става. Проблема идва от това ,че единия плот е стандартно на 600 мм, а другия на 450 мм.
И къде е проблема? Не може да сметнете ъгъла на ряз ли?
Ъгъла си го смятам. Не съм го изпълнявам на практика и ме интересува реалната сглобка и кой от двата варианта би седял естетически по - добре.https://imgur.com/a/Y8knv5k
miliad - майстор
Тва дясното, верно ли можеш да го направиш!!!

Лявото.
Има още два варианта, но са доста по-сложни.
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: