• 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
EDI - майстор
Най-голям опит с декинг имат Миланов и Чефо.Те могат да кажат най-добре как стои въпроса с маслата, а и за ракитовския материал.
zaksofon - специалист
чет фев 21, 2019 9:55 pmEDI написа:
Най-голям опит с декинг имат Миланов и Чефо.Те могат да кажат най-добре как стои въпроса с маслата, а и за ракитовския материал.
Ами, ще ги чакам тогаз... :partyman:
Chefo77 - майстор
чет фев 21, 2019 9:55 pmEDI написа:
Най-голям опит с декинг имат Миланов и Чефо.Те могат да кажат най-добре как стои въпроса с маслата, а и за ракитовския материал.
По-скоро Миланов, аз съм далеч от експертите в тази област...
zaksofon - специалист
Е, хайде сега... И да не си експерт (извинявай, че говоря на ти), дай поне личен опит. Аз няма да се обидя. Иначе, ще си купя WPC-то и ще видите тогаз :-D :partyman:
nikolson - майстор
чет фев 21, 2019 9:47 pmzaksofon написа:
Добре, почти ме убедихте за дървото. Някой ползвал ли е услугите на производството в Ракитово? Цена за квадратен метър - 22 лв (вакуумно импрегниран с 2,6 см / 10 см). Колко струват маслата, но не на литър, а на квадрат, защото не ми е ясно колко е разходната норма? Благодаря!
Ако говориш за Палисандър(Ракитово), те импрегнират чрез потапяне, а не вакуумно, ако нещо не се е променило. Но пък имат декинг от сибирска лиственица, която е по-издръжлива. А маслата можеш да им намериш цени в нета, ама да речем 2-5лв/м2. Но не е само масло, особено навън.
zaksofon - специалист
Привет на всички. Ето, да се похваля и аз какво направих. Скарата под дъските е от профил 40/40 - 2 мм дебелина, като ребрата са през 40 см. Дъските са от Ракитово (бял бор), но смея да кажа - изключително некачествени материал. Криви ламели, някои още мокри, едни са по 2 см, други пък по 3 см, недобре кантирани, абе не знам, сигурно са ми пробутали някакъв брак... Както и да е, направих го вече, от далече не се виждат забележки. :)

Прикачен файл

received_631063960681589.jpeg

Прикачен файл

received_310468742949874.jpeg
Chefo77 - майстор
Отдалеч си изглежда супер! :)
parketmilanov - специалист
Отдавна не съм публикувал тук . Едно малко декингче от родезийски тик /втора употреба / лъснахме го изшлайфахме го и го монтирахме .Масло -Екстериорно Osmo .

Прикачен файл

rodesianteak.jpg

Прикачен файл

rodesianteak2.jpg
Chefo77 - майстор
Това с онази, специалната машина ли?
Импрегниран иглолисен материал в района на Пловдив някой може ли да препоръча. Тези Палисандър, Ракитово ли? Имало и някакъв склад в с.Труд? Терасата е не малка, 25 кв.м поне ще е декинга. Екзотичен няма да е, Сибирска лиственица не знам от къде в района също. WPC декинг съм резервиран за тази тераса, защото много я пече слънцето, да не се изкриви и разпадне след 2 години на композиционните си части ))) Импрегнирал съм сам чамов декинг преди с потапяне, по няколко дъски наведнъж, но е голяма играчка и токсично идва /за моето здраве/. Автоклав около Пловдив има ли някъде?
  • 1
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28

Тема "Градински паркет-Декинг/екстериорен паркет/" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: