От мобилни телефони до цифрови камери
ninovr - напреднал
ако може някой ел техник да ми обясни как да свържа бензиномера-имам стрелката за таблото и поплавъка за резервоара ---едното е маса но не знам 12 в къде се връзват ---знам че като ги дам на къ
со кабелите и стрелката мърдаше до край---благодаря
iliya_i - майстор
То да бяха 5 клеми и 5 кабела та ба се чудиш. Като имаш 2 клеми и два кабела колко са вариантите на свързване, та им се чудиш още? А щом стрелката мърда като свържеш кабелите к'ви маси и 12 V те гонят. Я по добре не пипай повече и викай някой с малко повече пипе от твоето, че ще стане пожароопасно с този резервоар.
krasi92 - майстор
Връзваи спокоино на късо. По този начин резервоара винаги ще е пълен :supz: :supz: :supz:
kozl - майстор
ср фев 20, 2019 9:03 pmninovr написа:
ако може някой ел техник да ми обясни как да свържа бензиномера-имам стрелката за таблото и поплавъка за резервоара ---едното е маса но не знам 12 в къде се връзват ---знам че като ги дам на къ
со кабелите и стрелката мърдаше до край---благодаря
Аве не знам от ква кола са уредите, но +12V се връзват към стрелката, а изхода на стрелката в нивомера. Обичайно масата на нивомера е вързана към корпуса на автомобила, а корпуса към -12 V на акумулатора.
Така като допреш жицата идваща от "стрелката" на маса и стрелката отива до края на скалата, че може и зад края в зависимост от у-вото на поплавковия уред.
А нещо към ламБа за резерва нема ли в тоя поплавков механизъм :?
ninovr - напреднал
ср фев 20, 2019 10:20 pmiliya_i написа:
То да бяха 5 клеми и 5 кабела та ба се чудиш. Като имаш 2 клеми и два кабела колко са вариантите на свързване, та им се чудиш още? А щом стрелката мърда като свържеш кабелите к'ви маси и 12 V те гонят. Я по добре не пипай повече и викай някой с малко повече пипе от твоето, че ще стане пожароопасно с този резервоар.
Майстор илия благодарим за съвета радвам се че си умен като ланско шиле и имаш много пипе!!!!!!
Hoвoceлckи - майстор
Ти искаш да ползваш тази система извън кола? За нещо друго? Знаеш ли изобщо от каква кола са? Или си ги разкачил по някаква причина и не знаеш да ги възтановиш? Може би снимка(и)?
При мен освен изброените от теб неща има и платка с чип. Та не е лошо да ни кажеш малко повече за какво става дума ...
kozl - майстор
От дрът москвич и лада мислим си ке става. По-новите коли електрониката ги лови.
Примерно на дъртото пежо 305 система проста с реостат на лоста с поплавък в резервоара. А стрелката ампермер, разграфен процентно в еквивалент на обем на резервоара. За да е линейна скала на стрелката, тънкоста е скрита в реостата :wink:
iliya_i - майстор
пет фев 22, 2019 6:31 amninovr написа:
ср фев 20, 2019 10:20 pmiliya_i написа:
То да бяха 5 клеми и 5 кабела та ба се чудиш. Като имаш 2 клеми и два кабела колко са вариантите на свързване, та им се чудиш още? А щом стрелката мърда като свържеш кабелите к'ви маси и 12 V те гонят. Я по добре не пипай повече и викай някой с малко повече пипе от твоето, че ще стане пожароопасно с този резервоар.
Майстор илия благодарим за съвета радвам се че си умен като ланско шиле и имаш много пипе!!!!!!
ОК. Свързвай си +12V и маса. Довечера ще следя с интерес новините.
hidrazin - майстор
ср фев 20, 2019 9:03 pmninovr написа:
...ако може някой ел техник да ми обясни как да свържа ...
Съжалявам но това няма как да се случи...
:partyman:

Тема "тема за бензиномер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: