Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
VLADO66 - майстор
На стълбището имам автомат и три крушки.Замених ЛНЖ крушки с LED по 8W. Проблема е, че автомата като ги изгаси и продължават да светят съвсем слабо, може би на 1/5 от мощността. Замених едната крушка с обикновена и LED-овете спряха да светят при изгасено положение.
miroton - майстор
слага се един резистор паралелно на крушките

използвай дефекта като ефекта
npace - специалист
Има утечка някъде, затова. Ако всичките ламби светят при изключено значи е преди тях.
Ако имаш достъп до кабела/ите към ламбите може да пробваш да ги засучеш малко или да ги смениш с по-тънки (индукцията на няколко метра прав 4мм^2 мостовак е достатъчна да причини въпросния "ефект").
plamen6703 - майстор
Има хора, които нищо не разбират от електротехника, но това не им пречи да се ровят като прасета и да пълнят темите с нелепи /тъпи/ съвети :wink: !
Правилно е написано по-горе, свързва се резистор примерно 200-220kΩ/0.25W във фасунгата! :partyman:
kozl - майстор
пет фев 22, 2019 9:24 amVLADO66 написа:
На стълбището имам автомат и три крушки.Замених ЛНЖ крушки с LED по 8W. Проблема е, че автомата като ги изгаси и продължават да светят съвсем слабо, може би на 1/5 от мощността. Замених едната крушка с обикновена и LED-овете спряха да светят при изгасено положение.
А какво те притеснява това, че светят на стълбището?
Да беше у вас :? А този недостатък на стълбището не е ли предимство :?
Като добавиш крушка НЖ, резистор или кондензатор в паралел, ефекта изчезва, но не и консумацията на ел.енергия. Е тя вероятно не е финансово доловима, но пък нека си светят.
Некои крушки мигат като стробоскопи, но това явно зависи от схемата на захранване на диодите.
sstefanov - майстор
Кондензаторът не консумира мощност (теоретично). Затова в случая е по-добре от резистора.
шоп - майстор
Колеги, може ли малко да обясните с по-прости думи. Аз от жици, токове и електоника така и не се научих...
въпреки, че ги учих 4 години :cry:
Ми не ме влече..



Та и аз имам 8 лед лунички в хола с мощност по 1 ват, които са само като декоративен борд на един таван.
Обаче и при оф на ключа светят ( то светят е силно казано, направо мижът) и жената вика не ги пипай, защото това е дежурното осветление между спалните и тоалетната.

Но на мен ми е интересно, защо светят?
hidrazin - майстор
Кондензатор е по-добре ама само теоретично.
Щото ще е китайски и ще изкара колкото там по китайски... :-D
:partyman:
шоп - майстор
пет фев 22, 2019 4:09 pmhidrazin написа:
и ще изкара колкото там по китайски... :-D
Щом е китайски значи е оригинален!

Те моите луничките са по 0,99$ и са от Китай с безплатна доставка , но за 4-5 год няма нито една изгоряла.
Купих 100 бройки преди време. У нас има 20 ина, а другите ги раздадох на приятели. Никой досега не се е оплакал :idea:
hidrazin - майстор
Ей ти подходящ резистор. Малко е по-мощничък от необходимото ама само такъв намерих с картинка че и в шопски магазин.
По едно такова на всяка фасунга - единия край заедно с жицата стягаш с едното болтче във фасунгата, и другия край с другата жица на другото болт.
R220K/0.6W 1%
:partyman:

Тема "LED крушки проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: