Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
ср фев 20, 2019 6:22 pmП. Петков написа:
От електрическа гледна точка няма значение, но има особености.
По принцип в изключено състояние подвижните контактни елементи не трябва да са под напрежение.
Другото е,че при ДТЗ-то тестовият бутон и товарното съпротивление трябва да са свързани след контактната система.
Така с омметър може да се установи кое е вход и кое изход, като в изключено състояние и натиснат тестови бутон се измери съпротивлението между фазата и работната нула от двете страни на апарата. Ако съпротивление отсъства, това значи, че тези клеми са входни.
А според вас ще работи ли коректно ако разменим фазата и нулата сиреч където пише N да е фазата.
zz_stefanov - майстор
Често на корпуса има схемичка, но наистина не пише кое е входа и изхода. :)
На фазовите пише 1 и 2. 2 да го приемем като изход.

Прикачен файл

IMG_20190221_124914.jpg
nikolov333 - майстор
Ако наистина проводниците до апартамента са 4мм2, което не ми се вярва и ако са снаждани е по-добре да се подменят, но до колко е възможно в конкретната инсталация и може ли да стане на практика е съвсем друга тема..
tsv_vatev - напреднал
чет фев 21, 2019 12:33 pmvalentino76bs написа:
ср фев 20, 2019 10:28 pmtsv_vatev написа:
ср фев 20, 2019 8:13 amvalentino76bs написа:
Вярно да ,само идват да го отворят и после като си свършиш работа идват и го затварят за това взимат 30 лв евн.Един приятел скоро пуска кабел от мазето си до грт и ходи пита и естествено му се досвидяха и го направи по втория начин.
А на питащия къде му е таблото ?На етажа,на партера?
Апартаментът е на III-етаж.В ГРТ има предпазител 40А.
В апартаментното табло главният предпазител също е 40А, но се оказва че захранващите
Щранга как върви от теб до ГРТ, има ли много чупки?Стария кабел как е положен в тръби(какви са) или... ?
Понеже този филм съм го гледал бая пъти и все е ставало къде с малки къде с големи проблеми щот като не върви някъде нали се сещаш за какво иде реч и ако се случи на комшията етажа не му е приятно да се троши после мазало и така.
Между другото се сетих за един случай обади ми се колега имал един такъв случай да отидем да го свършим и ....излиза един мангал с 3 кг "злато" по него който си пуснал трифазна партида заради май бойлери беше или нещо си...и вика искам да ми пуснете кабела ама по фасадата от вън а той на 8 последен етаж ,понеже незнам си какво ...ама ей така с вълшебна пръчка.Абе мам@ ти циганска...не се навих!
Има 1 чупка на 90гр. хоризонтално на етажа и после още една пак на 90гр.вертикално надолу и излиза право над таблото.Кабелите вървят в стари черни хартиени канали / може би към 1.5см диаметър?/.В едно междуетажие имаше 1 свободен канал, но не до ГРТ.
Гледам шината, на която са вързали нулите идва отвън, но не е къртено много, тъй че не знам колко дълбоко в земята отива.
ПС.Взехме от домоуправителя ключа за външния капак на ГРТ /MAUER/ ,но 2-3 ключара казали че не могат да направят копие-били специални за ЧЕЗ?
това вярно ли е?

Прикачен файл

шина.jpg
valentino76bs - майстор
чет фев 21, 2019 9:34 pmtsv_vatev написа:
чет фев 21, 2019 12:33 pmvalentino76bs написа:
ср фев 20, 2019 10:28 pmtsv_vatev написа:


Апартаментът е на III-етаж.В ГРТ има предпазител 40А.
В апартаментното табло главният предпазител също е 40А, но се оказва че захранващите
Щранга как върви от теб до ГРТ, има ли много чупки?Стария кабел как е положен в тръби(какви са) или... ?
Понеже този филм съм го гледал бая пъти и все е ставало къде с малки къде с големи проблеми щот като не върви някъде нали се сещаш за какво иде реч и ако се случи на комшията етажа не му е приятно да се троши после мазало и така.
Между другото се сетих за един случай обади ми се колега имал един такъв случай да отидем да го свършим и ....излиза един мангал с 3 кг "злато" по него който си пуснал трифазна партида заради май бойлери беше или нещо си...и вика искам да ми пуснете кабела ама по фасадата от вън а той на 8 последен етаж ,понеже незнам си какво ...ама ей така с вълшебна пръчка.Абе мам@ ти циганска...не се навих!
Има 1 чупка на 90гр. хоризонтално на етажа и после още една пак на 90гр.вертикално надолу и излиза право над таблото.Кабелите вървят в стари черни хартиени канали / може би към 1.5см диаметър?/.В едно междуетажие имаше 1 свободен канал, но не до ГРТ.
Гледам шината, на която са вързали нулите идва отвън, но не е къртено много, тъй че не знам колко дълбоко в земята отива.
ПС.Взехме от домоуправителя ключа за външния капак на ГРТ /MAUER/ ,но 2-3 ключара казали че не могат да направят копие-били специални за ЧЕЗ?
това вярно ли е?
Пусни си нова тема ! Няма да отговарям тука темата е важна и е за ДТЗ нека не я сапунисваме!
stef789 - помощник
delete...
Последна промяна от stef789 на пет фев 22, 2019 9:50 pm, променено общо 1 път.
dpp - специалист
Кабелите с еднакво сечение ли са?
stef789 - помощник
пет фев 22, 2019 3:11 pmdpp написа:
Кабелите с еднакво сечение ли са?
Да, 2.5 mm2
iliya_i - майстор
Какъв е този ключ между бушона и ДТЗ?
И какво друго освен бойлера захранва тази разклонителна кутия?
И защо бушона е след разклонителната кутия?
Няма ли отделна линия от апартаментното табло до бойлера, била тя с ключ или без, с отделен бушон за нея?
И къде физически е монтирана самата ДТЗ - в бойлерното табло, в банята, в коридора или другаде?
И т.н.

Тема "Дефектно токова защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: