Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lpoik - специалист
Шопе,те затова са ЛЕД защото им е студено и не гаснат веднага.Сега по сериозно-това са остатачни токове в лампата и би трябвало след извесно време да загасне(разреди).Ако не искаш да ти примгват сложи съпротивление както те посъветваха.Успех. :partyman:
VLADO66 - майстор
На мен хич не ми пречат като светят така, даже по-добре, щото нощем особено като ходя до едното място не пускам осветлението, да не се разсънвам.Даже изглеждат много добре на тъмно защото балона е прозрачен и се вижда само LED-а като светло кръгче, ама жИната се качи на метлата и вика че било страшно, щели всеки момент да гръмнат и някакви такива глупости.
Последна промяна от VLADO66 на пет фев 22, 2019 5:42 pm, променено общо 2 пъти.
VLADO66 - майстор
пет фев 22, 2019 4:55 pmlpoik написа:
Шопе,те затова са ЛЕД защото им е студено и не гаснат веднага.Сега по сериозно-това са остатачни токове в лампата и би трябвало след извесно време да загасне(разреди).Ако не искаш да ти примгват сложи съпротивление както те посъветваха.Успех. :partyman:
Не са остатъчни токове, защото си светят така по цяла нощ без някой да пуска осветлението
npace - специалист
пет фев 22, 2019 4:08 pmшоп написа:
Колеги, може ли малко да обясните с по-прости думи.
По свински става ли? :lol:
Значи ако две жици вървят успоредно и по едната има фаза, то тя образува магнитно поле, което индуцира ток по другата. Колкото по-дълго двете жици вървят заедно толкова повече електрони се лашкат в синхрон във втората. Т.е. образува се някакво количество ток, на който от даден брой ампери нагоре започва да му се вика "утечка". Ако няма свързан консуматор той си остава на жицата, ако има - протича през него. В зависимост от мощността/импеданса/съпротивлението на консуматора може да видим или да не видим как уреда работи. Колкото е по-мощен толкова по-малък шанса да видим как работи. НЖ крушка - мощен консуматор (няма да видим), ЛЕДедна крушка - маломощен (ще видим), ЛЕД+резистор = достатъчно мощен, че да не видим, кондензатор - буфер да се лашкат електроните без да минават през крушката.
Това е общо взето. :lol:
Ако засучем жиците електроните вече не се лашкат толкова синхронизирано, започват да се блъскат един в други и потенциалния ток намалява драстично.
Има и формули, по които всичко може да се сметне точно.

Проблема с утечките не е консумацията, а това, че като се натрупат може да задействат ДТЗ. При мостовак вървящ успоредно на фаза утечки има и по двете жици (прекъсната фаза и непрекъсната нула в случая с осветлението). При усукване и двете (почти) изчезват. Т.е. не само тая, която виждаме в ЛЕДените ламби, а също и тая дето може да задейства ДТЗ.
шоп - майстор
пет фев 22, 2019 5:40 pmVLADO66 написа:

Не са остатъчни токове, защото си светят така по цяла нощ без някой да пуска осветлението
+ 1 не са остатъчни токове:-)
Може и месец да не е включван ключа на лампата, но луничките си мижът.
шоп - майстор
пет фев 22, 2019 5:54 pmnpace написа:

Значи ако две жици вървят успоредно и по едната има фаза, то тя образува магнитно поле, което индуцира ток по другата.
Много логично!
nikolov333 - майстор
Това със засуканите и успоредни жици и аз съм го забелязвал на практика, но теорията е по-различна.. :-D
tzetz009 - специалист
:? Теорията е ясна - образува се кондензатор от разклонителната кутия до ключа . Другото е разстояние между проводниците , изолационно съпротивление , нагар в ключа , влага .

:partyman: :partyman: :partyman:
iliya_i - майстор
пет фев 22, 2019 6:09 pmшоп написа:
пет фев 22, 2019 5:54 pmnpace написа:

Значи ако две жици вървят успоредно и по едната има фаза, то тя образува магнитно поле, което индуцира ток по другата.
Много логично!
Шопе, проверявал ли си дали ключа на лампата ти е на фазата или на нулата?

Тема "LED крушки проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: