Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
... или дали случайно няма лампичка ключа... :-D
:partyman:
Brassmonger - специалист
пет фев 22, 2019 3:36 pmsstefanov написа:
Кондензаторът не консумира мощност (теоретично). Затова в случая е по-добре от резистора.
Кондензаторът консумира реактивна мощност и по-точно индуктивна енергия.
Включва и малко активна съставка поради неидеалната изолация и диелектричен хистерезис.
При малък кондензатор, който е правилно оразмерен и изправен, тази консумация трудно би я зачел електромера.
hidrazin - майстор
Кондензаторът намалява косинуса щото тогава тока изпреварва напрежението по фаза.
Но пък битовите електромери не отчитат реактивна енергия...
:partyman:
npace - специалист
пет фев 22, 2019 7:44 pmnikolov333 написа:
но теорията е по-различна.. :-D
Напълно е възможно. :lol:
Но свинската инженерна мисъл се простира до това обяснение само. :lol:
kozl - майстор
Да ве верно кондензатора създава реактивна енергия, която битовите електромери не отчитат, но за чия сметка е енергията, която е от съпротивлението на джиците от кондензатора до ел-мера :?
То за да има индукция по проводниците и постоянно светене не требе ли фазата да е постоянна, т.е. ключа да прекъсва нулата :?
Моите срещи до сега с това явление се натъкнаха само на ключове с глимка или светодиод. Но до сега не съм имал късмет да се надена на инсталация с постоянна фаза до осветителното тяло.
шоп - майстор
При мен ключа прекъсва фазата и ключа е без глим лампа.
npace - специалист
съб фев 23, 2019 9:03 amkozl написа:
То за да има индукция по проводниците и постоянно светене не требе ли фазата да е постоянна, т.е. ключа да прекъсва нулата :?
Не, индукцията се случва между ключа и ламбите. После тока минава през тях и отива по нулата.
nikolov333 - майстор
съб фев 23, 2019 10:37 amшоп написа:
При мен ключа прекъсва фазата и ключа е без глим лампа.
А окабеляването с какви проводници е..?
fbr - майстор
nikolov333 написа:

А окабеляването с какви проводници е..?
Как с какви. В най-добрия случай с мостов, и е достатъчно от кутията до ключа, фазата и захранващия лампата да вървят заедно, за да се получи ефекта.
nikolov333 - майстор
И аз предполагам, че не са СВТ, но ми е интересно със СВТ, ще го има ли този д-ефект..

Тема "LED крушки проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: