Нека намерим най-тънките цени.
Djack - специалист
Преди съм ползвал модули от "добри-кит" за намаляне на обороти на флекс и за известна сметка на мощността се получаваше добре, стига да не ги намаляш много, защото мотора започва да "придърпва", ама това е вече при много ниски обороти!
пишман_майстор - майстор
Май не е много добра идея да се ползва за рязане на дърво. Централният отвор е един от проблема. ф22.2 нещо не се сещам да съм срещал хубави дискове с такъв ЦО, освен китайските изпълнения дето се предлагат за ръчни ъглошлайфи.
Да се ползва с по-голям централен отвор, с дистанционна втулка също е вариант. Там пък дали ще е достатъчен диам. на притискащите шайби да обхванат добре самия отр.диск .
За пределните обороти: може и да се намерят дискове дето спокойно държат на такива обороти, но имам усещането, че ще са доста скъпи.
Може би е най-удачно да се купи пендулка , която си е предназначена за рязане на дърво. Така си решаваш много от неудобствата да пригодиш тази . Отделно и по-добро позициониране на самия детайл ще имаш, отделно по-добра видимост ( заради положението на самия мотор , при "нормалните" е отдясно ) , по-голям капацитет на рязане , тъй като започват повечето с диск 210мм диам., наличност и на евтини дискове , няма необходимост от смъкване на обороти и т.н.
Успех
batVenci - специалист
Нещата стават добре със симисторен регулатор на оборотите. Почти всичките ми шлайфове съм си ги направил така. Така ползвам шлайфа в оборотния диапазон от нула до макс. обороти. При ниските обороти въртящия момент спада доста, но на мен не ми трябва висок момент при ниски обороти. Въпросните регулатори се продават в магазините за електронни части, както и на доста други места...
cholev - майстор
Обикновенно взимам първата попаднала машина под ръка. Е вчера, какво ми стана върнах първата и взех друга.
Става дума за плазмореза.
Пробвам вечерта- кофти : широк рез, криво абе не става. Викам си утре, след по подробно четене инструкциите и тубата. Гася компресора и се сещам, че не съм погледнал налягането. Е в инструкцията пише- предварително настроено 4 бара. Ама на компресора 6 и на плазмата 6- демек може и повече да е било (иска се 4-4.5). Отвъртам горелката и ми прави впечатление дифузьора-не мога да го сваля от дюзата- блокиран и стои косо. Реших на сила, ама керамика- ще натиснеш и се счупи. Е върнах сутринта- по скоро смених и ето очаквания резултат. Известния многострадален циркулярен диск :-D : на парчето първа проба 17А и бързо минаване- недосрез и окончателния 17А, по бавно близо до идеален срез. Е иска се тренинг- зависимост ток, вид материал, дебелина и скорост рязане:

Изображение

Опа накрайника на али-то и консумативи:
https://fsslhg.en.alibaba.com/product/6 ... 1_40A.html

Ц- не става - минимална поръчка 10 броя :-D
Djack - специалист
Амчи много си е добре среза! Може да излезе читава машинка!
п.п. Сега диска на електрожена и после пак на циркуляра! :wink: :lol: :lol: :lol:
cholev - майстор
пет фев 22, 2019 9:54 pmDjack написа:
..
п.п. Сега диска на електрожена и после пак на циркуляра! :wink: :lol: :lol: :lol:
Ич не си подстрекател. Утре снимки :-D :-D
batVenci - специалист
Никой нищо не каза за торнадора...
cholev - майстор
Какво да кажем- много судено за проба. Компресора иска поне +5оС
По темата. Какъв е този непенлив почистващ препарат, който се прибавя към водата.
И въпрос към плазмореза. В ръководството пише: омаслен въздух, което ме кара да мисля, че е печатна грешка или не?
batVenci - специалист
При торнадора може да се ползват и пенливи химикали, тъй като при него имаме, тъй нареченото, сухо пране. В тубата има много видеа по въпроса...
resistbody - майстор
съб фев 23, 2019 2:32 pmbatVenci написа:
Никой нищо не каза за торнадора...
Пълен ташак, утре пак ще тествам и връщам... яде много въздух, с маркуч 6мм нищо не върти... далече е от това което гледаш на клипчетата...
съб фев 23, 2019 3:58 pmcholev написа:
Какво да кажем- много судено за проба. Компресора иска поне +5оС
По темата. Какъв е този непенлив почистващ препарат, който се прибавя към водата.
И въпрос към плазмореза. В ръководството пише: омаслен въздух, което ме кара да мисля, че е печатна грешка или не?
Нищо му няма на компресора той ще се сгрее.
Има грешка, трябва да е оБЕЗмаслен въздух. Плазма и масло няма да се харесат ;)

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: