Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (63.78 KиБ) Видяна 2640 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (90.72 KиБ) Видяна 2640 пъти
Прикачен файл:
4.jpg

Прикачен файл

1.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (50.49 KиБ) Видяна 2635 пъти
Прикачен файл:
6.jpg
6.jpg (76.49 KиБ) Видяна 2635 пъти
Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg (56.88 KиБ) Видяна 2635 пъти
Прикачен файл:
8.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Какво пречеше, при положение, че къщата е на повече от 1 етаж, колоните и главните греди да са ст. бет, стените да са от тухли, а пък второстепенните греди да са стоманени и чак тогава дърво за пода и изолацията да е каменна вата. И както винаги застраховката за пожар не покривала щети по конструкцията.
шоп - майстор
Съчуствам на семейството!
Разбирам и колегите пожарникари гасили тази къща. Без да знам подробности, щом това е останало значи са си свършили работа.
Гасил съм 7-8 дървени къщи в практиката си и почти винаги остава само пепел и фундндамент. Само една я спасихме с минимални щети ( около 10м2) изгорял покрив просто защото пожара е бил през деня, забелязан е в началото и селото е на 7 мин от пожарната.
BLUEPUPIL-2 - специалист
А може би старата мантра, че ст. бетон, дърво и стомана не се смесвали си е казала думата, когато иде реч за младо семейство с пристрастия към дървото. И поставено от архитекта пред опорочен избор е било подтикнато към несполучливото решение. А пък, защо въобще е проектиран втори етаж при тази конструкция за мен си остава загадка!
kr1100 - майстор
Офф то и тухлено бетонни блокове хубавичко горят заради изолацията . Справка пожар във Варна. Имаше го и по нопвините.
https://nova.bg/news/view/2019/02/23/24 ... 0%BA%D0%B8

Това е на първа линия над изграждащия се Гранд каньон.
Последна промяна от kr1100 на ср фев 27, 2019 7:19 pm, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Те точно на етажа, на който е горял пожара, имам клиентка. Една хубава зеленоока девойка. По-скоро недевойка де :)
шоп - майстор
вт фев 26, 2019 4:40 pmkr1100 написа:
тухлено бетоони блокове хубавичко гоярт заради изолацията . Справка пожар във Варна. Имаше го и по нопвините.
Факт е, че стиропорена изолация лесно разпространява пожара. ПВЦ дограмата също.
Каменната вата по този показател е без конкуренция.
Tsilkov - майстор
вт фев 26, 2019 4:46 pmшоп написа:
вт фев 26, 2019 4:40 pmkr1100 написа:
тухлено бетоони блокове хубавичко гоярт заради изолацията . Справка пожар във Варна. Имаше го и по нопвините.
Факт е, че стиропорена изолация лесно разпространява пожара. ПВЦ дограмата също.
Каменната вата по този показател е без конкуренция.
Пък за килимите, мебелите, битовите уреди и ел.инсталацията да не говорим.
nikolov333 - майстор
И как стават тия аварии при нас, а при американците като им гледам инсталациите, би трябвало да горят като факли..

Тема "c. Брестник пожар на дървена къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: