Най - вълнуващия въпрос зимно време.
чет фев 28, 2019 10:29 pmpenchev.r написа:
чет фев 28, 2019 7:50 pmandy_forresite написа:


Аз си правя следната сметка. Влагам 10 бона за външна изолация
Колега каква е тази изолация за 10 бона???
Беше тя преди 15 години...Определено си заслужава да имаш изолация.
Не е чак толкоз трудно и сам да си я сложиш. :supz:
И после отпрани чаршафи.
https://photos.app.goo.gl/FkAu4CSpHkoNeR6q9
Това е обществена сграда, до общината в гр. Аксаково.
Снимах я от професионално любопитство. --.11.2016г.
Детайла е в ъгъла!!!
Можеш и сам, но аз ще ти я направя както трябва. Може и да спестиш нещо.
Жизнерадостен и дръзновен. Завиждам ти наистина.
Пенч, умната и с акъл!
Пожелавам ти успех!

Анди, за сетен път ме изумяваш.
Някога, когато бачках и се изучавах в топлоизолационното изкуство, срещнах една немска ли или австрийска статия по въпроса.
Ората са сметнали, че не си заслужава да си загрозяват с топлоизолации разни, старите и солидни сгради.
Едно, че обликът на селището няма да е както си го знаят и искат (нещо тиролско май беше) а и парите ще им се върнат баш когато вече няма да имат нужда от тях.
Последното го разбрах по късно, оти не беше написано в прав текст.
Поздрави, Анди!
penchev.r - специалист
чет фев 28, 2019 10:43 pmТрифон П.Трифонов написа:



И после отпрани чаршафи.
https://photos.app.goo.gl/FkAu4CSpHkoNeR6q9
Това е обществена сграда, до общината в гр. Аксаково.
Снимах я от професионално любопитство. --.11.2016г.
Детайла е в ъгъла!!!
Можеш и сам, но аз ще ти я направя както трябва. Може и да спестиш нещо.
Жизнерадостен и дръзновен. Завиждам ти наистина.
Пенч, умната и с акъл!
Пожелавам ти успех!

[/quote]
Няма да споря с теб!
Без мислени приказки от 1001 нощ.После се чудите що горите по толкоз.. :shock: :shock: :shock:
Трифон нямали ракия,вино нещо???
Като отворен буфер ти е къщата>>> :finga:
kalin72 - майстор
има ли някой който е с стаен термостат и Термоглави и къщата му е поне на два етажа?
Аз. Какво те интересува?
pechkata - специалист
Анди не разбрах че си ме питал за камината - да тя отоплява гаража който го ползвам за офис и ремонтирам битова техника от време на време...
Беше в хола на твърдо гориво миришеше на пушек и я преместих в гаража...
Но може и да не се отоплява това помещение около 17 градуса е - ако видя зор ще цвъкна един радиатор като сложа котлето...
Електричар съм работя като такъв в хранителен магазин вече станахме верига - в момента строим 7-ми по ред...
Бях гаранционен техник на бая производители но със разширяването на фирмата(магазините) ангажиментите се увеличиха и ги зарязах...

Тунка обещавам ще взема Грекото - за достоверност ти пращам една снимка...
Прикачен файл:
ST839929.JPG
Следващата ще е с Грейко... :supz:
andy_forresite - майстор
Ако следващата е с грейко в работилницата ще ти е хладно. Моят котел експерт 20 е в мазе 14-15 квадрата и според колко е студено и колко дълго се е задържал студът навън, вътре е между 15 и 18 градуса. Предвиди радиатор ако искаш да работиш на топличко.

Как е разходът на пелети по това време :) . Бях забравил таймера, разтворил съм прозорците че навън беше 18° и като отидох да внеса едни покупки чух да тропат пелети #-o . Казах си "хайде няма да я гася" и затворих джамовете.
Между другото 2017-та година точно на днешна дата (01.03.2017) чух първата гръмотевица. 2016-17 беше доста студена зима.
ventzi48 - специалист
За Г-н Трифонов относно мое запитване за икономичен режим. Няма да цитирам колеги от форума защото има много мнения относно икономичното изгаряне на пелети. Направих си труда да прочета техническите параметри на горелка GP 20 с оригиналното управление което е на база максимално настроена температура и след достигането и горелката изключва до ново запалване. Доброто горене се определя на база цвят на пламъка???. И другият вариант - газ-анализатор/ 80 лв. / еднократно. Някой може ли да е сигурен в еднородна партида пелети ? В техническото описание е споменато само обхват на мощност- 10-20 кв. и площ на топлообменника до 3 кв.м. и температура на димните газове 175-240 гр.???.
След като смених управлението с Натурела и качването на Виадруса на камера свалих разхода от 4 на 3 чувала за 24 ч. Откъде дойде тази икономия? От модулацията на мощност която се изисква в определени условия / в частност жилището /. А защо да не мога да постигна добро КПД ако ми трябват 10 кв. за покриване на топлинните загуби след темпериране на жилището? Ако за достигане на температура 60 гр. ми трябват по 3 кг. пелети на час а за 55 гр. 2 или 2.5 защо да не бъде най-икономичния режим чрез настройки на количество гориво, пауза и вентилатор. Настройката с газ-анализатор е на база даден режим/гориво-пауза-вентилатор/. Преди време имах такава настройка но сега пелетите са други. Има колеги от форума които не използват модулация а изключване на горелката но имат друга конфигурация на сградната инсталация/ голямо количество вода, буферни съдове, подово отопление /. При моите условия продължавам да мисля, че постигане на добро горене е възможно и при по-ниска мощност от максималната за която е проектирана горелката. Всичко е въпрос на проби и исках да спестя време на мен и други които експериментират за добър икономичен режим.
Не съм на ти с топлотехниката но горелките са все още в процес на усъвършенстване и практиката го доказва. Всичко е проба грешка но да не бъде на висока цена.
pechkata - специалист
Ще предвидя радиатор като сменям котела защото дограмите ми са алуминиеви в гаража...
Също мисля да завъртя котела на дясно че горелката да е под шнека и да сложа на кюнеца лира и вентилатор...
Преди час допълних бункера побра около 20 кг. от вчера 17 ч. до тази сутрин 8 ч. и я угасих като тръгнах за работа...
bmahob - майстор
65-70m2, втори етаж от къща на калкан, под мен и над мен студ, 130бр до края на фефруари :-D , стиропор 8санта по фасадата и одеало о вата на плочата над мен
пет мар 01, 2019 9:54 ampechkata написа:
...
Тунка обещавам ще взема Грекото - за достоверност ти пращам една снимка...

ST839929.JPG

Следващата ще е с Грейко... :supz:
Ехееее, тва съм го изтълвал. Попътувах малко по празници, планини и пещери.
Виждам едно Прити, в отворена система, а по спомен и горелката май беше Прити.
Колко квадрата топлиш? За разхода прочетох.

Пенчев, и твои мнения съм пропуснал.
Къщата ми наистина е като отворен буфер, ма за гости.
За последното денонощие имам точно 15 кг.
pechkata - специалист
100 квадрата + 30 помещението на камината...
Да горелката е Прити РРВ-20 ...

Тема "Разход на пелети!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: