• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
ESPACE - майстор
Светодиоди на алуминиева подложка свалям с малка газова горелка(бренер), нагряваш отдолу, за две-три секунди се е разпоил и с отвертка го плъзгаш извън лентата.
grizan1980 - специалист
Опредлено всички производители гледат продажбите и я изкара повече от гаранцията , я не..... Имам едни лунички на 220 В по 5 W вече 3та година са добре , а тези на Е27 си горят .... От тези които са 3 на промоция ми казаха да не купувам ..... А Осрамките не ги хвалете .... и те вече са доста покитайчени .... В завода в една лаборатория ги тестват с едни стендове .... за да изкарат гаранцията .....
kozl - майстор
нед мар 03, 2019 8:54 amESPACE написа:
Светодиоди на алуминиева подложка свалям с малка газова горелка(бренер), нагряваш отдолу, за две-три секунди се е разпоил и с отвертка го плъзгаш извън лентата.
Става супер бързо на изрязаните ал.плочки с по 1 диод. А "горелката" некаква Лидълска, дето и се огъва предната удължена част. Имам и по-сериозна, ама и нея требе да я търся.
kozl - майстор
Вчера посетих Практикер на Цариградско, вече след ремонта.
Изкуших се и купих LED крушки 9W по 1,19 лв/бр с 2 г. гаранция.
Обаче гледам LED прожектори 10W, IP65 за 2,50 лв/бр., а 20W за 7,50 лв/бр.
Ползвам 20W, ремонтирани поне по 2 пъти заради повреда в светодиодната матрица.
Та с тия цени прожекторите вече стаат без ремонт оти са капсуловани. Стъклото е залепено за корпусната вана и немам идея как може да се отлепи здраво.
burkov - специалист
И аз взех един от тия за проба. Като си спомня че евтините китайци бяха по 20 лева до преди 2 години, тоя как стигна до 2,50 лв не разбирам. Подозирам че продават под себестойност, по повод откриването.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12

Тема "LED крушки V-TAC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: