Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zaksofon - специалист
Привет на всички! Захванах се да правя веранда в задния двор върху плочата на дърварника. Поради специфичния релеф обаче, една част от скарата (около 70 см), ще стъпи върху почва. За целта ще си отлея стъпки, през един метър. Но, трябва да огранича никнене на буренаци изпод пода, върху тази конкретна част. Дайте ми, моля, препоръка за платно (МУЛЧ), който да е достатъчно здрав да изкара повече години изпод декинга. Ще кача и снимки след малко. Благодаря!
keymaker - специалист
Трябва ти почвопокривно платно. Пробвал съм и от най скъпите и от най ефтините до момента започват 9- та година на слънце и щети още нямат.
шоп - майстор
Може да си купиш едно платно от винил. Втора употреба от билбордове.
По 10-15 лв е бройката за размер 3х4м
Аз ползвам такива и ако не ги пече директно слънцето карат много.
zaksofon - специалист
пон мар 04, 2019 9:17 amkeymaker написа:
Трябва ти почвопокривно платно. Пробвал съм и от най скъпите и от най ефтините до момента започват 9- та година на слънце и щети още нямат.
Благодаря за бързия отговор! Може ли да помоля за линк? Аз си харесах това: https://agrinet-bg.com/%D0%BC%D1%80%D0% ... 8/cgc100v/
Но дали е подходящо?
turbocharged - специалист
След като сложиш платното го зарий с два три пръста пясък. Така слънцето няма да го уврежда, а и не растат плевели. Така е направих под моя декинг, но ползвах два слоя найлон. Не избиват плевели вече три години.
zaksofon - специалист
пон мар 04, 2019 9:28 amturbocharged написа:
След като сложиш платното го зарий с два три пръста пясък. Така слънцето няма да го уврежда, а и не растат плевели. Така е направих под моя декинг, но ползвах два слоя найлон. Не избиват плевели вече три години.
Аз смятах да сложа филц, върху платното, както и пред дъските, там където завършват с почвата. Не искам да се получава постоянно мокрене на края на дървото във въпросната част.
zaksofon - специалист
Ето и едно фото;

Прикачен файл

received_2121285594633098.jpeg

Тема "Моля да препоръчате МУЛЧ, за полагане под декинг." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: