• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Kondor1 - специалист
Не се излагайте с тия Танушев. Всички други, само не и Танушев.
dyodi - специалист
пон мар 04, 2019 11:23 amKondor1 написа:
Не се излагайте с тия Танушев. Всички други, само не и Танушев.
Благодаря за коментара, но по каква причина мислите така? Не че държа точно на този вид сифони, още имам да проучвам, но е добре да знам какво да гледам, какво да избягвам и на основата на какви разумни критерии да избирам.
Kondor1 - специалист
Имам 2 броя Танушев и се чудя как да ги сменя без да се разбият плочките на пода. Като чуя тая марка Танушев ми идват на ума нецензурни фрази. Може да имат по-нови модели, но старите имаха някакви жалки ламарини за капак, които хвърчат при всяко бутване. Важното е да им е удобно и евтино производството. Отдолу също са с малоумна конструкция в комбинация с алуминий за материал. Търси месинг (ама не само капака, а всичко). Някаква германска марка HL мисля, че имаше - само съм ги чувал (като ми трябваха сифони не можах да им открия магазина).
dyodi - специалист
пон мар 04, 2019 6:15 pmKondor1 написа:
Имам 2 броя Танушев и се чудя как да ги сменя без да се разбият плочките на пода. Като чуя тая марка Танушев ми идват на ума нецензурни фрази. Може да имат по-нови модели, но старите имаха някакви жалки ламарини за капак, които хвърчат при всяко бутване. Важното е да им е удобно и евтино производството. Отдолу също са с малоумна конструкция в комбинация с алуминий за материал. Търси месинг (ама не само капака, а всичко). Някаква германска марка HL мисля, че имаше - само съм ги чувал (като ми трябваха сифони не можах да им открия магазина).
Благодаря за информацията. От един месец съм с Аква@сто, съблазних се от лъскавия му вид, но не държи нито водният затвор, нито клапата, трябва да робувам на този сифон и да му сипвам вода 2 пъти дневно, иначе излизат миризми. Отгоре на всичко по-късно прочетох на една опаковка упътването на производителя да не се ползват по-силни дезинфектанти, че ще се олющи покритието от хром, а е добре да може да се сипва Доместос и пр. в канала. Вече научих разликата между хром и инокс, ама късно. Стига да намерите подходящи сифони, разбиването на плочките не е проблем, добър майстор ще възстанови наклона и добрия вид на пода. Именно защото плочките не е приемливо да се разбиват периодично за смяна на сифон, трябва да има някакви сифони, които да траят десетилетия, ама кои са те?
Kondor1 - специалист
В Практис гледах истински от месинг или поне така изглеждаха като дебелина, тегло и цена от ~40-50лв. Капакът отгоре също беше масивен и добре прилепващ за разлика от моите.
jekasus - майстор
Kondor1 написа:
Някаква германска марка HL мисля, че имаше - само съм ги чувал
100-на лева за бройката.
Танушев, ако се размърдат малко - ще имат много по-добри линейни сифони от по-скъпите боклуци, само малко им трябва.
Месинг на пода... Последни модни тенденции са "невидим сифон" - или под цукала, или под мивката, не трябва да се вижда. В душа - да има плочка в квадрата или в панела на линейния.
dyodi - специалист
Kondor1, jekasus, благодаря, че развивате темата с нова полезна информация. Днес ще поразпитам и разгледам за сифони в още магазини, но едва ли сагата ще приключи скоро, откривам нови и неподозирани марки и модели подови сифони. В това време майсторът по фаянса, който монтира настоящия сифон и сега знае, че ще го сменя, тихо страда и прави сметка колко плочки от пода и стената ще трябва да свали и пренареди. Разчитам да науча нещо повече и от форума. Ако някой има опит с по-скъпите рогови сифони, нека да сподели мнение за ефективността и поддръжката им, високата цена в случая не е съществена пречка, стига да е оправдана от очакваната полза. Полипропиленовата рамка за решетка на подов сифон за по-икономично ли е или за по-голяма устойчивост на химикали?
VLADO66 - майстор
Купи му на майстора такъв сифон, а ако ти се дават още пари, отдолу на линка има и клапа https://www.gaudi-ds.com/viega-advantix ... klapa-976/
jekasus - майстор
VLADO66 написа:
а ако ти се дават още пари, отдолу на линка има и клапа
Тоя сифон е на принципа - дай още пари, а реално има само надпис Виега и това е .
Дори този е по-хубав - https://orex.bg/abs-sifon-podov-50-stra ... p3368.html
И всичко си има.
И за мен най-важното, че монтажната тапа за отвор покрива целия сифон, а не както при Виега - само отвора...
Kondor1 - специалист
Не са ли доста по-високи тия спрямо стандартните? Или за да покажат конструкцията ги изкарват големи. Опасявам се, че не става за подмяна на неподходящ сифон без сериозно разбиване.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 17

Тема "Отново тема за подов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: