Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ESPACE - майстор
Какви ще бъдат тези серпентини, че се налага да снаждаш? При диаметър 25 не може ли да минеш без колена? Ако все пак се налага най добре е по метода от клипа с електродифузно заваряване. По спомени коляно 90гр. беше 7-8лв. за бр ф32. Преди години едни момчета в Несебър ги видях да снаждат тръба PP с тръба PE с обикновени PP фитинги и лепачка. Казаха че са го правили много пъти и държи, но аз не съм пробвал никога.
шоп - майстор
Тук не говорим за серпентина, а за U тръба.

сондаж ф250 е безумно скъп. За целтта се прави евтин сондаж ф80 ( много хора ги водят и плащат, като пилотни сондажи) и в него се вкарва U тръба външно 72мм ( поне руснаците с техните колена и тръба ф32 до толкова го докарват).

Уплътняването с бентонит или глинен разтвор е много важно.
hidrazin - майстор
Аз не знам други начини за заваряване на полиетилен освен челно и с електромуфа. Поне не и надежден начин.
Ако някой заварява с лепачка като за полипропилен, то ще е еб@ти лепачката и еб@ти заварката...
Като знам свойствата на полиетилена, то вероятно температурата ще е по-ниска.
Но пък всяко малко прегряване или недозгряване и край!!! Също така зацапани места на заварката или "празни" места.
То ако ставаше с лепачка, никой нямаше да произвежда бързи връзки или да дава хиляди за заваръчни машини.
Ми пробвай с лепачка и кажи какво е станало, макар че на такава заварка не бих имал вяра.
:partyman:

Тема "полиетилен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: