Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здавейте,искам да попитам.Как точно се правят връзките в разклонителни кутия.когато има кръстат ключ и два девиатора.д евиаторите са ми ясни,но кръстстия и той ли се свързва с тях цвят по цвят.
plamen6703 - майстор
Ето нагледно как се правят "връзките" в разклонителните кутии и не само http://www.eltro-bg.com/articles_9.htm :wink:
Успех! :partyman:
sokolov.91 - майстор
Връзките си ги правиш както за девиаторни ключове, а там където ще седи кръстатия (обикновено кръстатия ключ се слага по средата между двата девиатора) двойката кабели, която върви по принцип от единия до другия девиатор без да се прекъсва се сваля до кръстатия ключ и се качва пак на горе и си отива до другия девиатор. После в конзолата на кръстатия ключ се реже и стават 4 кабела. После по схемата нарисувана на кръстатия ключ се свързват и това е.

Редактирано.
Последна промяна от sokolov.91 на чет мар 07, 2019 10:12 am, променено общо 1 път.
Gadnyara - специалист
Девиатор, не девятор.
Виждам, че пишете грамотно и съм сигурен, че няма да се обидите на забележката.... :wink:
didoni_ - специалист
Може ли да има в схемата повече от един кръстати ключове?
sts - специалист
Да може да има.
Така схемата се ползва за включване на осветление от повече точки.
didoni_ - специалист
чет мар 07, 2019 10:02 amsts написа:
Да може да има.
Така схемата се ползва за включване на осветление от повече точки.
Благодаря,с импулсно реле не е ли по-практично?
hidrazin - майстор
Разбира се че е по-практично.
:partyman:
jekasus - майстор
Нищо практично, една щракалка в таблото, която се чува.
И се чува, и ме дразни заради шума, и не само - на бутоните им място на осв. на входа...
nikolov333 - майстор
Амммм, зависи..Има и такива дето не се чуват, да не говорим колко кабеляци трябват и каква е цената на ключовете, a мен например ме дразнят девиаторите за осветление, понеже "сочат" кой на където му дойде.. :-D

Тема "Кръстат ключ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: