• 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 159
Всичко за дърводелството
cvetomir_77 - специалист
:-D :-D :-D :-D :-D :partyman: :partyman: :partyman: :partyman: :partyman:
чет фев 21, 2019 5:23 pmmiliad написа:
Тва дясното, верно ли можеш да го направиш!!!

Лявото.
Има още два варианта, но са доста по-сложни.
Здравейте, навих се да си взема банциг Metabo bas 261 /доста изгодно/, дойде с много тънка лента, а се оказа че консумативите са му скъпи, бюджета за месеца свърши 8-[ В инструкцията за експлоатация на машината пише че трябва лента1712x12x0.36 От технолес ми предлагат 13х0,65 4tpi L= 1712mm на доста прилична цена. Въпросът ми е, ще стане ли за моя банциг като е почти два пъти по дебела и малко по широка, ще режа само дърво. Благодаря предварително за съдействието.
Buliviv - специалист
Широчина от 13 мм няма да е проблем.
Тя е най - близка до 1/2 инча.
Лентата която ти предлагат на дебелина 0.65 е въглеродна. Малко по дебеличка е.
Може да не се опъне перфектно, но определено ще ти върши работа.
Ако те притеснява това може да намалиш ширината -предлагат и 8 мм, както и 6 мм, което ще улесни малко опъването.
Друг вариант ти е обикновенна на 15 мм и 0.5 дебелина - по - мека е .
В момента съм с 6мм и ми криви когато режа по дебели неща. Тази 15мм пак ли е от технолес и ще стане ли за този банциг ? Имат някаква на bohler за нея ли става дума? И понеже съм лаик на тази тема трябва ли да искам Чапраз, заточване и термо обработка ?
bulhomes2 - майстор
Банцига не е за прецизно, а за грубо рязане. Особено малки банцизи и ленти. За да направиш що-годе някакъв прав срез с линеал, трябва първо да установиш лентата на къде води и по това да ориентираш линеала. Трябва да искаш чапраз, заточване и термообработка.
stefanjor - специалист
ЗДравейте,
Искам да закача на стена едно дървено пано приблизително 70/50 см.
Искам да е плътно по стената и се замислих дали има някакви куки за вграждане, които да се "вкопаят" в дъската.
Извинявам се за лаишкото обяснение, дано съм бил ясен.
Та ако някой може да ме насочи в София от къде да взема подобни куки ще съм благодарен.
miliad - майстор
вт мар 19, 2019 1:58 pmstefanjor написа:
ЗДравейте,
Искам да закача на стена едно дървено пано приблизително 70/50 см.
Искам да е плътно по стената и се замислих дали има някакви куки за вграждане, които да се "вкопаят" в дъската.
Извинявам се за лаишкото обяснение, дано съм бил ясен.
Та ако някой може да ме насочи в София от къде да взема подобни куки ще съм благодарен.
В който и да е магазин за мебелен обков зададеш този въпрос, ще ти преложат някой от възможните варианти.
stefanjor - специалист
Сега минах през един магазин за рамки за картини, но имаше само стандартните кукички.
После се сетих да разровя се в архивните кутии, където събирам дреболии и намерих нещо, което предполагам ще свърши работа:

Прикачен файл

kuka.jpg
EDI - майстор
И без никакви окачвачи става.Просто пробиваш един или два глухи отвори Ф 4 или 5, забиваш пирона/ите в стената и си окачваш паното.
stefanjor - специалист
вт мар 19, 2019 3:10 pmEDI написа:
И без никакви окачвачи става.Просто пробиваш един или два глухи отвори Ф 4 или 5, забиваш пирона/ите в стената и си окачваш паното.
Става въпрос за облегалка над дървена пейка.
На дъската ще се сложи вата, отгоре ще се затвори с плат, примерно тапицерия, и това нещо трябва да се закачи на стената що-годе стабилно.
Ако е само с разпробити отвори ме притеснява, че ще пада при облягане.
  • 1
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 93
  • 159

Тема "Тема за бързи въпроси и отговори в дърводелството" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: