Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Новият котел Екзотик е триходов, беше обсъждано вече, фуксът е в горната част
Rumen89 - специалист
пет мар 08, 2019 7:33 pmLazarGanev написа:
Новият котел Екзотик е триходов, беше обсъждано вече, фуксът е в горната част
Имате лично съобщение.
пет мар 08, 2019 7:20 pmRumen89 написа:
...Интересувам се и кога ще има налични за закупуване? ...
Лятоска, че да е натопорчен за следващия сезон.
markoscbr - специалист
Такаааааа,видяхте ли колеги в ОЛХса каква горелка е сътворил човека,прелича на Грейкото от 6-30кв с управление натурела с същите функции но с доста по надолу цена спестявате около 800лв,започва доста голяма конкуренция човекът е от Шабла.Съоръженивта почват да падат като цена а пелетите започват да се качват.Да и моя огън се измести към малкия шнек но ако се наложи в града ни има цех за направа на пружини ще се занесе модела и хората ще го сътворят
съб мар 09, 2019 11:08 ammarkoscbr написа:
...
Да и моя огън се измести към малкия шнек но ако се наложи в града ни има цех за направа на пружини ще се занесе модела и хората ще го сътворят
Маркони, почисти си големия шнек и бункера от прахоляк, а ако та мързи, увеличи подаването на всички степени!
Rumen89 - специалист
пет мар 08, 2019 7:52 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет мар 08, 2019 7:20 pmRumen89 написа:
...Интересувам се и кога ще има налични за закупуване? ...
Лятоска, че да е натопорчен за следващия сезон.
Зачудил съм се дали да си взимам експерта или да чакам новия все пак щом е нов модел трябва да е по добър. И на мен спиралата ми е се е скъсила около 1см. Когато дойдат инсталатори те ще ги питам дали е проблем. За мен приключи ерата на ламарини и турбулатори в горивната камера.
LazarGanev - "Велик майстор"
съб мар 09, 2019 10:08 pmRumen89 написа:
И на мен спиралата ми е се е скъсила около 1см. Когато дойдат инсталатори те ще ги питам дали е проблем.
Бъди в очакване - ръжда, жена и спирала тръгнат ли - спиране няма! :-D
Колкото до новия котел - от него не се очаква да е по-добър от Експерта, а да е по-технологичен, по-лесен за производство и съответно - по-евтин. Формата му е така подбрана, че да няма нужда от разпънки, с което се опростява конструкцията, без да се отслабва. Ще го заварява робот, което намалява зависимостта от скъпоструващи висококвалицирани заварчици, които все по-трудно се намират
markoscbr - специалист
съб мар 09, 2019 12:03 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб мар 09, 2019 11:08 ammarkoscbr написа:
...
Да и моя огън се измести към малкия шнек но ако се наложи в града ни има цех за направа на пружини ще се занесе модела и хората ще го сътворят
Маркони, почисти си големия шнек и бункера от прахоляк, а ако та мързи, увеличи подаването на всички степени!
благодаря Трифко приятелю, ще го направя но нека да е на края на сезона,все пак зимата не си е отишла :yawinkle:
andy_forresite - майстор
Добрият стар Експерт се е доказал. Проблемът идва когато на мястото на досегашен котел на дърва и въглища се постави друг котел, например от Грейко инженеринг. Горенето с въглища и дърва предполага сериозен комин - висок и широк, т.е. с голяма тяга. В чист вид (без ламарини и турболатори) при експерт/екзотик, въпреки по-голямото вътрешно съпротивление, тягата остава по-висока от необходимата, което не предполага край на ерата на ламарините и турболаторите. Моят експерт при първото запалване показа доста над 100 градуса на фукса. Премерих ги с безконтактен термометър, по- точно с два броя - един на монтажника и с моя. Ако не се лъжа черното желязо, което се закрепва с 4 болта към тялото на котела (самият фукс) беше 140 градуса. Сложих 8 пружини и текнаха кондензи, пушеци, не искаше да се разгори - ниска тяга. Извадих 4 пружини и фуксът стана 65-77°, а в първата емайлирана част, редукция 150/130, се образува черен лепкав налеп. Почиствам кюнци три пъти на сезон. Вчера приключих с третото почистване. Следващото ще е в края на ноември т.г. ... живот и здраве.
шоп - майстор
Анди, един ръчен шибър на комина и прекалената тяга на комина е укротена:-))
Те повечето хора имат проблеми с липса на тяга, ти се оплакваш:-))) Варианта с автоматичен рагулатор на тягата също не е лош.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: