Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
lpoik - специалист
Като е изключена фазата от ключа,ламбата свети по WiFi(много силни рутери имате) :lol: :partyman:
tzetz009 - специалист
съб фев 23, 2019 1:23 pmfbr написа:
nikolov333 написа:

А окабеляването с какви проводници е..?
Как с какви. В най-добрия случай с мостов, и е достатъчно от кутията до ключа, фазата и захранващия лампата да вървят заедно, за да се получи ефекта.
:? За мостов , да , ако е от тъмно сивият ! След 20-30 години изолацията му става на керамика ! Цепи се къде ли не , РЕЖЕ КАТО НОЖ , пробива пръсти и кожа при демонтаж , с две думи гадна работа !

:partyman: :partyman: :partyman:
VLADO66 - майстор
Сложих друг вид LED крушки и проблема изчезна. Тези които подмених са https://www.mr-bricolage.bg/bg/Osvetlen ... T/p/993749 Явно имат друг вид управление, защото тежат два пъти повече от обикновените LED крушки с бял балон.
dyodi - специалист
съб фев 23, 2019 2:42 pmlpoik написа:
Като е изключена фазата от ключа,ламбата свети по WiFi(много силни рутери имате) :lol: :partyman:
:lol:
hidrazin - майстор
пет мар 08, 2019 9:07 pmdyodi написа:
съб фев 23, 2019 2:42 pmlpoik написа:
Като е изключена фазата от ключа,ламбата свети по WiFi(много силни рутери имате) :lol: :partyman:
:lol:
На това кое му е смешното???
Това че е казано в шеговит тон, въобще не означава че е невъзможно при ... дадени условия.
:partyman:
JohnSmith - специалист
Здравейте.
Не съм силен в тоците, затова моля да обяснявате по-подробно.
Въпросът е следният:

Сензорен прожектор ваничка(с пура) реших да заменя с лед прожектор 10W на Витак.
Получава се като описания по-горе ефект - 8 от 15-те диода светят слабо непрекъснато,
след сигнал от сензора светват всички ярко.

Въпросът е: какво и къде да се постави (кондензатор с какви параметри или резистор 200-220К споменат по-горе)
и има ли икономически смисъл от това.

Т.е. има ли смисъл и какво ще се спести на един такъв модул в месечен аспект.

Иначе ефектът ми харесва, като дежурно осветление е, но все пак целта е енергийна ефективност.

Съвети? :)))
ben84 - специалист
Поставиш ли резистор, кондензатор или каквото и да е, светенето ще спре. Но икономически смисъл няма. Просто тоя ток де кара диодите да светвт, ще премине през това де си сложил.
Щом те кефи, остави го така.
:partyman:
hidrazin - майстор
съб май 11, 2019 9:50 pmJohnSmith написа:
...лед прожектор 10W на Витак...
Не се казва Витак а Жик-Так - едва ли има по-кофти производство. :-D
Ама щом те кефи и харесва...
А енергийната ефективност вече си я разбил...
Ако не ти пречи - не барай!
:partyman:
JohnSmith - специалист
От прочетеното и аз така мисля, ако греша, поправете ме.

Ако приемем, че светят половината диоди с 1/5 от мощността им, то е прибл. 1W/ч
или ~ 25W/ ден или в месечен аспект едва ли ще е повече от 1-2 kW, колкото и груби да са сметките.
За нек'ви си 50-ина ст. иде реч, сякаш?
Май наистина не си струват усилията.
Единствената икономия би била от пестенето на ресурс, след като няма как да се нулира,
а само да се преобразува енергията.

Още повече, че май наистина не виждам лошо в това навън да има дежурно осветление.
Правилно ли съм разбрал задачата? :))

Тема "LED крушки проблем" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: