Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте!! Моля за диагностика на следният проблем! Ел двигателя на велосипеда ми е заден монтаж -редукторов 36Волта 20 ампера!От няколко дена като изкачвам баир двигателя започва по малко да става все по шумен докато започне да вие като сирена!На ръка върти тежко и се чува силно виене от зъбчатките!Естественно няма мощностИнтересното е че не е загрял и винаги след известен престой се нормализира!Моля дайте си мнението!Ако има майстор от Стара Загора естествено срещу заплащане да отстрани проблема!Поздрави на всички! Венелин!
geordgeo - специалист
Здравей колега!

На първо четене ще иска отваряне на редуктора, за да се види в какво състояние са зъбните колела и втулките на осите. Напълно възможно е да ти затяга някоя втулка и оттам и проблема. На какви километри е двигателчето?
пет мар 08, 2019 11:56 amgeordgeo написа:
Здравей колега!

На първо четене ще иска отваряне на редуктора, за да се види в какво състояние са зъбните колела и втулките на осите. Напълно възможно е да ти затяга някоя втулка и оттам и проблема. На какви километри е двигателчето?
Лично аз съм го карал около 1000 км Но велосипеда е китайска сглобка втора употреба!Неизвесни километри от предишен собственик!!Явно ми трябва честен и кадърен майстор от Стара Загора!!Ако някой знае такъв да пише!!Поздрави!!
evparts.alle - специалист
Да пусна едно дебелогуместо, че стана яко.
Фат байка не е скъп и се оказва, че не е толкова недостъпно да се намери такова колелце под 500 кинта.
Наплетохе му маторя и е га на!

Прикачен файл:
20190110_172718.jpg
Здравейте, имам електрически велосипед с дисплей KT LCD3. Работи чудесно, но дисплея показва скорост само когато подавам газ. Когато се движи по инерция или с педали показва скорост 0 и не отчита разстояние. Все още не съм монтирал PAS сензор. Някой може ли да ми помогне?
Основни параметри:
Fat bike - 26x4.0
Battery - 48V
Rear motor - Bafang 500w - RM G060.500.DC:
Speed Detection Signal (Pulses/Cycle) - 6
Reduction Ratio - 1:5
Magnet Poles (2P) - 20

Ето и основните настройки на KT LCD3:
Wheel Diameter:28

P1 = 100 (Motor Characteristic Parameter Setting Mode, 1 - 255)
P2 = 6 (Wheel Speed Pulse Signal Setting Mode, 0 - 6)
P3 = 1 (Power Assist Control Mode, 0 or 1)
P4 = 0 (Handlebar Startup Mode, 0 or 1)
P5 = 15 (Power Monitoring Mode, 0 - 40)

C1 = 03 (Power Assist Sensor and Parameter Select Mode, 00 - 07)
C2 = 0 (Motor Phase Classification Coding Mode, 0 - 7, 0:sin wave)
C3 = 8 (Power Assist Ratio Gear Initialization Mode, 0 - 8 ) (C3=6 WARNING! Bike starts running forward on it’s own at power up!)
C4 = 0 (Handlebar Function Setting Mode, 0 - 4)
C5 = 00 (Controller Maximum Current Adjustment Mode, 00 - 10)
C6 = 1 (Backlight Brightness Adjustment Mode, 1 - 5)
C7 = 1 (Cruise Function Setting Mode, 0 or 1)
C8 = 1 (Motor Operating Temperature Display Mode, 0 or 1)
C9 = 0 (Startup Password Setting Mode, 0 or 1)
C10 = n (Automatically Restore Default Setting Mode, n or y)
C11 = 0 (Attribute Selection Mode, 0 - 2)
C12 = 4 (Controller Minimum Voltage Adjustment Mode, 0 - 7)
C13 = 0 (Brake energy recovery - recuperation - only works with the corresponding controller, 0 - 5)
C14 = 2 (Coordination of support levels, 1 - 3, 2 = standard)
(description of the C parameters follows)
geordgeo - специалист
ср мар 27, 2019 11:33 ambisser написа:
Здравейте, имам електрически велосипед с дисплей KT LCD3. Работи чудесно, но дисплея показва скорост само когато подавам газ. Когато се движи по инерция или с педали показва скорост 0 и не отчита разстояние. Все още не съм монтирал PAS сензор. Някой може ли да ми помогне?
За километража най-вероятно се използва сигнал от някой от датчиците на хол, вградени вътре в мотора на трите фази, а там има сигнал само, когато подавате газ (това са мои предположения) и затова не работи във всяко положение. Но пък от друга страна няма логика километража да не работи постоянно, напълно е възможно да е от някоя настройка в дисплея. Нямате ли ръководство/упътване, в което да е описано къде/какво? И най-важното - дисплеят и контролерът комплект ли са? Защото иначе са възможни всякакви проблеми, към моя контролер на колелото например не мога да свържа такъв дисплей, а много ми е мерак...
Упътване има https://880b28d3d003e6b1c176-ee9159906b ... T-LCD3.pdf. Купувал съм контролера заедно с дисплея https://www.aliexpress.com/item/36V-500 ... 4c4dJ9JZmQ
Китаеца го попитах за проблема, но не ми отговаря. Всъщност първоначално изобщо не не показва скорост. Като мине известно време след като потегля се появява скорост и дистанция само при газ. Иначе си върви чудесно ама нали съм дал пари за дисплей, за да имам екстри които ги нямам.
geordgeo - специалист
Остава вероятността за софтуерен бъг тогава, защото ако имаше проблем с опроводяването, нямаше да работи изобщо. Нямам толкова време да чета целия пдф на дисплея, затова трябва да се разгледа и прочете внимателно. Ако въпреки всичко проблемът остава, има две решения - да се говори с продавача или да се отвори контролера и да се проследят веригите кое, къде, какво отива... Бих помогнал, ако ми беше под ръка, стига да мога...
Здравейте , преди време тук зададох първия си въпрос, сега като го чета сам се смея на себе си :)
Днес след време в преследване на хобито си мога да се похваля с контолер направен от мен.

С работен диапазон до 53V и товар до 28А. Моите тестове показаха на 48,5v без проблеми издържа на продължителен товар от 24А.

За сега само 3D снимки мога да покажа защото още не съм го принтирал и сглобил, предполагам платката не ви е интересна.



Може да работи и с без сензорни мотори, като мисля да направя и вариант да може да работи с алтернатор от автомобил като управлява и намагнизирването на на ротора освен на статора, защото знаем че в алетрнатора няма постоанни магнити.

Който прояви желание нека да даде съвет или мнение какво може да се добави или премахне от продуктът.
geordgeo - специалист
пон апр 15, 2019 9:41 amAdriyan написа:
Здравейте , преди време тук зададох първия си въпрос, сега като го чета сам се смея на себе си :)
Днес след време в преследване на хобито си мога да се похваля с контолер направен от мен.

С работен диапазон до 53V и товар до 28А. Моите тестове показаха на 48,5v без проблеми издържа на продължителен товар от 24А.

За сега само 3D снимки мога да покажа защото още не съм го принтирал и сглобил, предполагам платката не ви е интересна.


Може да работи и с без сензорни мотори, като мисля да направя и вариант да може да работи с алтернатор от автомобил като управлява и намагнизирването на на ротора освен на статора, защото знаем че в алетрнатора няма постоанни магнити.

Който прояви желание нека да даде съвет или мнение какво може да се добави или премахне от продуктът.
А какви екстри ще има контролерът? Регенеративно спиране? Педалег система? Круиз контрол? Дайте някакви подробности, моля...

Тема "Електровелосипед" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: