• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 93
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
шоп - майстор
И пласмасов може, но до 60 градуса и без система за разслоено затопляне. При мен когато соларите загреят единия бойлер до 60 гр се включва помпа за рециркулация и загрявам още един бойлер.
Системата е безпроблемна и се оползотворява макс сл. енергия.
Evgeniy - майстор
Всъщност не е от прегряване. Или поне не директно от това. Видимо изглежда почти като нов.
Спукването е в точка на напрежение - в ръбовете на вдлъбването за щуцера:


Прикачен файл:
DSCN8633.JPG


Извод: Ако ще е бидон, да се ползва безшевен, от трипластовите или неръждаем съд за вино.
radius - майстор
Ако ще хвърляш бидона да дойда да те освободя от него срещу някой лев. Сериозно, тия дни съм в района, а бих го закърпил колкото да правя опити. 1 тон ли беше?
Какво значат броя слоеве, те от различен материал ли са. И няма ли безшевни двуслойни?
Evgeniy - майстор
Доколкото знам, трислойните на тази турска фирма са по технология "издувно формоване", като един от слоевете е LHDPE, а другите LLDPE. Други фирми правят ротационно леене, може да е едно и също на практика, като целта е да няма остатъчни напрежения по ръбовете. За другото - отговорих на лично.
Павката84 - помощник
Привет! Неискам да отварям тема в случая искам да попитам тук...
Сеханата на хидравличния изравнител с трипътен вентил, худравличното съпротивлени би било равно, когато и двете помпи работят заедно?
И трипътният вентил преди изравнителя ли трябва да бъде или след него..?
Прикачен файл:
Screenshot_20190419-224209.png
пет апр 19, 2019 11:11 pmПавката84 написа:
Привет! Неискам да отварям тема в случая искам да попитам тук...
Сеханата на хидравличния изравнител с трипътен вентил, худравличното съпротивлени би било равно, когато и двете помпи работят заедно?
И трипътният вентил преди изравнителя ли трябва да бъде или след него..?Screenshot_20190419-224209.png
Между радиаторната помпа и тумбурлука, като му подаваш и обратна вода, през тетка, от синята тръбичката, дето излиза от радиатора.
Намери си някакъв малък бойлер, (малък колкото място имаш за него) който да преправиш на изравнител!
Павката84 - помощник
Ясно!
Ако неуспея да намеря някой бойлер с по-малък размер,мога ли да изработя един изравнител от тръба Dn 100 с две капи.
...и помпата при кръга преди изравнителя препоръчително ли е да дърпа от изхода на котела -топла вода?
И чудех се каква е разликата от хидравличния изравнител с хоризонтални вход и изход и типа с Този, който имат разлика в позицията озновен, и вторичен кръг?
Прикачен файл:
low-loss-header-570x378.jpg
low-loss-header-570x378.jpg (32.17 KиБ) Видяна 1511 пъти
Ни та знам дали можеш, ама опитай, не е грешно!
Помпата където и да я сложиш, се си дърпа, а дърпа на кот я сложиш.
И аз са чудя, ама мога да си го позволя, щот нямам нужда. Имам си и кото такосто.
Действай, чи докат питаш.......
Билян - специалист
Здравейте започнах да преработвам системата на парното което беше на пелети само котела без трипътни вентили и тн. Уплаши ме разхода 14тона за зимата. Отоплението е с конвектори реших да сложа и Котел на дърва 25кв от прочетеното по темата разбрах че най добрата схема е от първа страница по нея ще го направя въпроса ми е как да вържа двата котела с два термостатични вентила или може с един с възвратни клапи и еднакви помпи. При положение че и котела на пелети е 30кв. Буфер си купих 1000литра отоплявам около 350 кв с изолация и добра дограма. Ще съм благодарен ако някой има схема на нещо такова
ср авг 21, 2019 1:55 pmБилян написа:
...как да вържа двата котела с два термостатични вентила или може с един с възвратни клапи и еднакви помпи...
Почти съм сигурен, че никой няма такава изпълнена схема. Всеки може да я нарисува.
За моженето, с един трипътен, две помпи и възвратни клапи, сигурен съм, че може.
Просто събираш изходите на котлите с тетка, а натам вече е тръболяка към буфера, с отклонение към трипътния, преди това.
Връщащата, от буфера, първо в трипътния, като на схемата, после тетка и разклоняваш към двете помпи със всичките им прилежащи чарколаци плюс възвратни клапи. Аз харесвам клапи тип SWING, като мандало дето са.
Предвиждай кранове, така че да можеш да обслужваш всеки един чарк!
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 93

Тема "Буфер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: