• 1
  • 2
Ако искате да поправите или сте поправили нещо тука е мястото.
arxd129 - специалист
Здравейте,

Бера ядове с ПВС-дограмата.
Конкретните ядове ще споделя по-късно.
На този етап не мога ( не можем с четирима дограмамайстори) да позная модела на профила.
Идваха четирима (поотделно, де) - силни и вилни - мериха... размери вземаха... писаха брисаха.

Най-накрая ги питам: Бре, момци, тази дограма какъв модел е?
И почнаха да се усещат юнаците: Ще проверим, ще питаме, ще се консултираме...
Защо извиках четвъртия майстор ли? Ами защото преди появяването на четвъртия, предишните трима повече не се обадиха /това обаче е друга тема/... Както и да е.

По същество: Моля да помогнете, като уточните модела на дограмата.
Прилагам няколко снимки. Май наистина има нещо необичайно в модела на дограмата. :? :? :?

Ето снимките:

Касата е това

Прикачен файл:
kasa.jpg


и това
Прикачен файл:
kasa 2.jpg


А това е делителя


Прикачен файл:
delitel.jpg


Това е отваряемо крило


Прикачен файл:
krilo.jpg


А това е логото на дограмата

Прикачен файл:
emblema2.jpg


Нещо не е наред в цялата работа. Май?

Даже единият майстор се върна повторно, като носеше някакво негово парче делител (за да проверял нещо).

Какво мислите?

Помагайте, моля.

Благодаря предварително.
miliad - майстор
Шублера добре си го снимал, ами общ вид на профила.
Аз ли съм недоскив та не мога да видя показанията. Колко милиметра показва на касата .Как изглежда стъклодържача
Марката Трокал, серията е 70 мм май ,не виждам. Зависи от формата на държача може и да е КВЕ.
Колко да е необичайно и специално. С надписа greenline, значи е относително новичка. Ма това не е профил, с който да работи всеки гаражен майстор.
Не се доставя за всяка фирмичка решила да се пробва.
.
С допълнителна алуминиева капачка. Обкова Wink Hause.
https://www.google.com/search?rlz=1C1AO ... TFwibFKIqM

https://www.google.com/search?rlz=1C1AO ... OGINmVeBMY
arxd129 - специалист
нед мар 10, 2019 12:55 ammiliad написа:
Шублера добре си го снимал, ами общ вид на профила.
Аз ли съм недоскив та не мога да видя показанията. Колко милиметра показва на касата .Как изглежда стъклодържача
Aми аз си мислех, че всичко важно съм снимал. Ама... от 'де да знам какво да снимам; кой ти е въдил вълци.
Показанията са
На касата - 76 мм
На делителя - 72 мм
На крилото - 72 мм
Да поясня, че ако някакъв детайл от снимка не се вижда добре - тя /снимката/ може да се изтегли. И да се запише на Вашия комп. И да разгледате показанията на шублера. Щото нито касата е точно 76 мм, нито крилото е точно 72 мм, нито делителя е точно 72 мм.
Да поясня, че съм мерил с шублера БЕЗ ДА свалям алуминиевите капачки.
нед мар 10, 2019 12:55 ammiliad написа:
Марката Трокал, серията е 70 мм май ,не виждам. Зависи от формата на държача може и да е КВЕ.
Че е Трокал - Трокал е.
Ама дали е 70.
Много се чудиха двама от майсторите.
Моля, погледнете показанието на шублера и на трите снимки. Дано показанията на шублера Ви говорят; щото на мен - не.
А "държач" какво е - не знам. :sad:
нед мар 10, 2019 12:55 ammiliad написа:
Колко да е необичайно и специално. С надписа greenline, значи е относително новичка. Ма това не е профил, с който да работи всеки гаражен майстор.
Не се доставя за всяка фирмичка решила да се пробва.
Ролпласт са поставяли дограмата.
Ама отказаха да правят ремонт. Нямали го били този профил; вече!
И сега бера ядове... Профила нещо .... е особен.
Какво му е особеното?
Моля погледнете по-подробно снимките.
Благодаря.
miliad - майстор
За да се уточнят точно детайлите, освен дебелините се проверяват и други размери.
Без снимки на профилите, само с едни дебелини нищо не става. Серия 70 има три различни каси, поне два делитела, и не съм сигурен колко крила.
Предполагах че е Ролпласт, но ти след като знаеш производителя, не виждам защо не си получил информацията от тях.
70мм серия е това. Горе съм ти дал два линка ползвай ги.
Започни първо с КВЕ 70мм.
arxd129 - специалист
нед мар 10, 2019 7:51 ammiliad написа:
За да се уточнят точно детайлите, освен дебелините се проверяват и други размери.
Без снимки на профилите, само с едни дебелини нищо не става. Серия 70 има три различни каси, поне два делитела, и не съм сигурен колко крила.
Благодаря за помощта. Чест и почитания!

От думите Ви излиза, че наистина има нещо по-особено в тази марка и модел профили.
Четирима дограмаджии не могат да ми дадат решение на проблема. Не знам дали е заради мързел. Или защото са уядени. Аз предполагам, че е заради някаква особеност на профила.

Ролпласт: Виках ги преди няколко месеца. Категорично отказаха ДА ДОЙДАТ.
Преди два месеца - настоях повечко да дойдат. Платих предварително. Дойдоха. Мериха. Казаха ОК. И след седмица ми се обадиха, че нямат профила. Три "беронки" за посещението - дадоха фира.

Виках други майстори - мериха, писаха. И толкоз. Не са се обадили повече.
Впрочем - един от майсторите ме посети повторно. Носеше еднометрово парче профил - делител. На това парче пишеше ТРОКАЛ, но не с логото на моята дограма, а надписите бяха по-ситни. Сиви. Пишеше "произведено в германия" - на инглиш-език, разбира се.
Половин час сравняваше това парче с моята дограма. При напасването на донесеното от майстора парче с моята дограма - парчето беше по-ДЪЛБОКО с около 2-3 мм.

Този профил нещо... е особен.
нед мар 10, 2019 7:51 ammiliad написа:

70мм серия е това.
Може наистина да е серия 70 мм.
Тези дограмаджии или са пишман-майстори, или... има проблем в модела Трокал на моя прозорец.
нед мар 10, 2019 7:51 ammiliad написа:
Горе съм ти дал два линка ползвай ги.
Тези линкове - на мен лично - нищо не ми говорят. И не знак за какво да ги ползвам. Аз съм невежа по отношение на дограмата.

Благодаря за отделеното време. И за опита да ми помогнете.

Трябва да намеря къде има такъв профил. Да го купя. И да го дам на някой от четиримата майстори (четвъртият ми се стори най-съвестен) да поработи над прозореца ми. Май друго не ми остава. А идея си нямам кой може да ми продаде точно като моя профил. :?
arxd129 - специалист
Ето още две снимки


Прикачен файл:
държач.jpg



Прикачен файл:
общ изглед.jpg
общ изглед.jpg (107.42 KиБ) Видяна 1438 пъти
miliad - майстор
Първо:Тези двата възможни профила -Трокал и КВЕ, не се продават във нито един търговски склад.
Второ: Тези майстори, без необходимите за профила инструменти не могат да изработят НИЩО.

Ролпласт могат да ти дадат информация, какво и кога са подменили като профил.
Ето и аз ти казвам: Последната промяна от есента, спряха Troсal 70 New и го подмениха с Trocal 70 Basic.

Ето виж ще намериш ли твоя:https://okna-tm.kz/tmp/fls/okna_ua_103k ... enie-2.pdf

и това:https://fensternorm.com/public/upload/f ... -40141.pdf
zz_stefanov - майстор
arxd129, я кажи какъв ти е проблема (освен че те отсвирват майсторите от всички специалности по всичките ти теми :) ).
Какво искаш да направиш, духа ли ти, криво ли е, искаш да го преработиш ли... ? :)
arxd129 - специалист
нед мар 10, 2019 9:37 amzz_stefanov написа:
arxd129, я кажи какъв ти е проблема (освен че те отсвирват майсторите от всички специалности по всичките ти теми :) ).
Да... Аз съм им виновен на майсторите... кой друг!
Щото ми направиха заземяване (завалиите - дори не разбраха, че нямам заземяване). Та ... си се заземих сам.
Или пък ми направиха замерване на съпротивление за заземяване - при това без да е разсъедиена нулата от трафопоста на ЧЕЗ.
Или ми оправиха ДТЗ - онова, дето като си запаля осветлението, на съседите им спира тока. Седмина идваха. Ма'стори. Даже не разбраха какъв е проблема. И искаха и мен да оставят без ДТЗ.
Аз съм му виновен на водопродчика, дето ми наслага изводи в банята - всеки във всякаква посока и място, не не и където аз искам; маамин сладък. Та си купих и лепачка.
Та и тези дограмаджии - аз ще им търся вида на профила, аз ще им купувам материали... При тва - досега не е ставало дума за окончателна сума пари - ама капаро искат; естествено.

нед мар 10, 2019 9:37 amzz_stefanov написа:
Какво искаш да направиш, духа ли ти, криво ли е, искаш да го преработиш ли... ? :)
Фиксираната част е много голяма - 185 см ширина (височина 158).
Та искам демонтиране на сегашния стъклопакет. Монтиране на делител (вертикален). Монтиране на отваряемо крило 80/158. Остъкляване - "бяло-К".
Голема сложнотия искам. Нали! :x
miliad - майстор
Отчитайки обема на поръчката и естеството на необходимата подготовка за изпълнението, добавяйки и строителния бум в момента, разбирам защо си отсвирен. В случая и с 200% надценка не си струва разправията.
Аз лично даже нямаше да имитирам мерене. "Не мога да изпълна заявката" и си тръгвам. Нищо лично, просто естеството на ситуацията е такава.
  • 1
  • 2

Тема "Каква марка и какъв модел е този ПВЦ-профил" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: