Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
lov - майстор
пет дек 21, 2018 1:59 pmhidrazin написа:
Нищо му няма на монтажа и вероятно има причина да е там.
Сградата е голяма и сигурно се отоплява вътрешно помещение без външни стени.
......................
:partyman:
Снимката ме посети да питам нещо друго че ми предстои един такъв монтаж тия дни. Покрива е почти хоризонтален. На каква височина трябва да вдигна стойката заради снеговете зимата. Монтажа ще е на самия ръб на ската така че тръбите ще влизат през стената на фасадата. Стената на фасадата гледа точно на ЮГ. Как е най удачно да ориентиран тялото защото стойката ще я правя и мога все още да избирам.
Ще се монтита точно над тръбата от която излиза коаксияла за антената.

Прикачен файл

P8.JPG
nikolov333 - майстор
На каквато и височина да я вдигнеш, зимата ще се навява със сняг и трябва да се чисти за да приема, за това е добре да се монтира на място с лесен достъп за почистване.. Не знам дали няма друг начин.. например с подгряване или евентуално под някоя по-голяма стреха, да и пази завет, доколкото може..
Antonii - майстор
Има нагреватели които се монтират на гърба на чинията за обезледяване през зимата.
vesel - специалист
Само на мен ли ми се струва, че lov пита за монтаж на външно тяло на климатик, а получава отговори как да топли тепсията :?
nikolov333 - майстор
:-D ..верно, баш така си е..
lov - майстор
Да питам за климатика, щото тавана от долу ми е работилницата. Лятото мор зимата студ и два климатика ми отлежават щото не познавам майстори и няма кой. :lol:
Тя и паницата е моя. :-D Но с нея нямам проблеми. По точно изключително рядко ветровито е и го отвява а и преди да ме тресне гръмотевицата бях и с мотор.Като я разходя по небето и снега падне колкото и да е лепкав.
nikolov333 - майстор
Мисля, че от 30 до 40 санта ще е достатъчно, щом е ветровито, едва ли ще натрупа повече..
Прикачен файл:
86296.jpg
86296.jpg (75.14 KиБ) Видяна 1633 пъти

Иначе ги правят и по 10-15см.по таваните .
Прикачен файл:
on-the-floor-8-1200x800.jpg
hidrazin - майстор
Не се занимавай с глупости ами го пусни отпред на фасадата.
Въобще ме е желателно смукателната страна да е от към вятъра.
Зимата ще се скъса от дефрост като му натъпче питата със сняг.
Даже е добре като го пуснеш под ръба отгоре да му сложиш една ламарина за навес.
Е, ако ще го ползваш само лятото и преходните сезон, драма няма.
:partyman:
lov - майстор
Работилница е все пак, няма да бачка по цяло денонощие особено зимата.Одъртяхме да ръчкаме платки по толкова време. :lol:
Знам, че е това е по удачния вариант ама не ми се виси на долу с главата докато го монтирам на фасадата, а и ще е голяма заигравка заради изолацията.
Andri01 - майстор
2 бр. такива ,монтирани по такъв начин,на "място където всички Варненски ветрове,си дават среща"/ , работят вече над 15г. Само за затворени отстрани и отзад/на разстояние/ и 30-на см. козирка от горе,на пред и отстрани.

Тема "Вижте и се посмейте. МАЙСТОРИ - МЕНТЕ !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: