• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
FM STEREO написа:
...ако купуваш готов искай такъв с сечение на кабела 3х2.5мм2.
Това ще да е някой извънземен разклонител. :-D
Би ли ми показал такъв в някой нашенски магазин?
:partyman:
onkelabg - специалист
Тьрсих такъв разклонител 3х2,5 ама Ярец...
-масово са такива Китайски, Мозанбик, за по 14лв 3х1,5
Затова се реших да си купя аз и да си го направя
-5 метра кабел-3х2,5кв- 10лв
-контакт с 3 гнезда-2,55лв
nikolov333 - майстор
Като ти гледам схемите с тоя керван от разклонители рисковете пак да се "изгуби" зануляването на печката са големи!!! Помисли си как да направиш стационарен контакт само за тази печка или как да я свържеш директно, че разклонителите не са за голямо натоварване и рискуваш с това включване и изключване да станат аварии..
FM STEREO - специалист
hidrazin написа:
Това ще да е някой извънземен разклонител. :-D
Би ли ми показал такъв в някой нашенски магазин?
:partyman:
Не знам аз когато ми потрябва си купувам кабел,контакти и щепсел и си ги правя,иначе всичко готово е китайски боклуци и повечето са с сечение 1,5мм2
fikata - майстор
Тази тема стана по дебела от "Под игото" :-D
ktamen - специалист
Само да отбележа, че ако нулата е заземена достатъчно далеч и консумацията през отделните фази е с голяма разлика, напрежението между нулата и земя, може да е достатъчно да запали лекичко глимката на фазомера. Нямам представа дали коментирания случай е такъв.
ПП На 50м от мен има един стълб със заземителна шина, гледах като я монтираха. Прекараха си жица отгоре до долу и я вързаха с болт за шината. После заровиха шината на 5см дълбочина. Поне аз не се чувствам особено защитен от подобно заземяване.
Освен това занулителните проводници, често са медни и прекалено достъпни, включително и за мургавите братовчеди.........
FM STEREO - специалист
ktamen написа:
После заровиха шината на 5см дълбочина.
Масово таблата при ЧЕЗ са така. Това не е никакво земно!Разчитат на това,че на всеки трети стълб нулата е заземена,като в самият стълб има метална пръчка свързана с нулевият проводник,която е заровена дълбоко в земята при поставянето на стълба.
nеwage - специалист
Здравейте!
Някой да знае какви са изводите на този котлон? Трябва да го вържа към 5 тактов ключ
http://www.jelezaria.bg/details.php?cat ... 49&id=4802
hidrazin - майстор
Плоча с три извода, два нагревателя в плочата.
Обикновено извода дето е най-близко до центъра на плочата е общия и е по-дебел от останалите два.
И съответно двата по към периферията са краищата на двата нагревателя.
:partyman:
nеwage - специалист
нед мар 10, 2019 11:39 amhidrazin написа:
Плоча с три извода, два нагревателя в плочата.
Обикновено извода дето е най-близко до центъра на плочата е общия и е по-дебел от останалите два.
И съответно двата по към периферията са краищата на двата нагревателя.
:partyman:
Благодаря
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Схема на свързване на плоча на котлон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: