• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 82
Всичко за дърводелството
пишман_майстор - майстор
Хареса ми АЩ на Фелдер от клипа. Но и цената му нов ще е много над бюджета на колегата. Съмнявам се дали и втора ръка в прилично състояние, ще се намери за планираната сума. Доколкото разбирам ще се правят пчелни кошери непрофесионално , в смисъл на малко бройки, не за индустриално производство. Тогава насоката ще е към къде по-скромни машини или в най-добрия случай употребяван Робланд, Кити, СЦМ .
В немско съм засичал стабилни машини на Мартин , Панханс, на цени на нови, лъскави китайци. Но носенето до БГ е проблем.
манихеин - специалист
Не, превозването не ми е проблем. Или поне не е кой знае какъв голям проблем, ще ми излезне на цена на гориво.
Фитилчо - майстор
нед мар 10, 2019 1:09 pmпишман_майстор написа:
Хареса ми АЩ на Фелдер от клипа. Но и цената му нов ще е много над бюджета на колегата. Съмнявам се дали и втора ръка в прилично състояние, ще се намери за планираната сума. Доколкото разбирам ще се правят пчелни кошери непрофесионално , в смисъл на малко бройки, не за индустриално производство. Тогава насоката ще е към къде по-скромни машини или в най-добрия случай употребяван Робланд, Кити, СЦМ .
В немско съм засичал стабилни машини на Мартин , Панханс, на цени на нови, лъскави китайци. Но носенето до БГ е проблем.
Освен Кити, другите са над бюджета.
За Мартин и Панханс, дори употребяван няма как да се класира в тея пари ....
те са по 30 бона и нагоре нови и са далеч от тея размери, които търси
Фитилчо - майстор
нед мар 10, 2019 12:02 pmPIP написа:
доста по-добри индустриални немски, инталиански и дори полски машини от тях.
Rojek не може да им стъпи на малкият пръс! Цената разгледай на 2 упрееба и ще разбереш
PIP - майстор
Rojek ми е непозната марка (чешка, ако съдя по сайта им). Името на полската марка не я знам, но от клипа дето гледах с фрезата изглеждаше много сериозна машина. Познавам двама дърводелеца, които са си купили българските машини навремето чисто нови и състоянието им няма нищо общо с тези от държавните кооперации, но рядко излизат подобни обяви (до ден днешен не съм видях такива в продавалниците). Две години търсих запазен бу801 банциг и се нагледах на безумия и накрая се принудих да купя един и да му направя основен ремонт, същото беше и с фрезата и абрихт/щраймуса - на него още не съм му правил ремонт, но съм планирал подобрения когато се прибера.
bimbaeco - майстор
Всеки си има убеждения за машините, които са формирани въз основа на това, с какво е работил. Аз лично български абрихт/щрайхмус хубав не съм виждал, камо ли пък такъв, който да може да се доближи до Хамър.
Понеже работя с Кити, мога да кажа, че машинката е добра, като за по-сериозен любител. Миналото лято за три месеца опука 3 кубика дъб, без да трепне.
mavryt4o - майстор
пон мар 11, 2019 12:29 amPIP написа:
Rojek ми е непозната марка (чешка, ако съдя по сайта им). Името на полската марка не я знам, но от клипа дето гледах с фрезата изглеждаше много сериозна машина. Познавам двама дърводелеца, които са си купили българските машини навремето чисто нови и състоянието им няма нищо общо с тези от държавните кооперации, но рядко излизат подобни обяви (до ден днешен не съм видях такива в продавалниците). Две години търсих запазен бу801 банциг и се нагледах на безумия и накрая се принудих да купя един и да му направя основен ремонт, същото беше и с фрезата и абрихт/щраймуса - на него още не съм му правил ремонт, но съм планирал подобрения когато се прибера.
Аз взех 801 от един двор стоял на дъжда няколко години.Ами какво да кажа малко нафта ,грес и 3-та година само сменям ленти.Абрихт и щрайх 650мм-ви ,фреза родопи с малко настройка пак влезнаха в час с минимални разходи в началото и от тогава само бачкане.При положение че четирите ми легнаха под 3 хилки мисля че си струват парите .Между другото ми стана интересно в щатите.Мат кремона на гости при дърводелец и показва двата си зелени банцига голям и малък и какво да видя наще кютюци.Не разбрах много но каза че са добри машини.
PIP - майстор
пон мар 11, 2019 9:38 ambimbaeco написа:
Всеки си има убеждения за машините, които са формирани въз основа на това, с какво е работил. Аз лично български абрихт/щрайхмус хубав не съм виждал, камо ли пък такъв, който да може да се доближи до Хамър.
Понеже работя с Кити, мога да кажа, че машинката е добра, като за по-сериозен любител. Миналото лято за три месеца опука 3 кубика дъб, без да трепне.
Не вярвай на всички клипчета в ютюб, които са основно любителски и предимно приказки. Ако беше опукал 3 кубика за ден-два щях да се впечалтя, което на български абрих, който не си виждал е възможно и често ежедневие. Изгледал съм и съм изчел почти всичко което е на английски в нета за фелдер и съм ходил да ги гледам и на живо тъй като планирам да купувам няколко машини и мнението ми за хамъра го написах на предишната страница.
пон мар 11, 2019 12:21 pmmavryt4o написа:
Аз взех 801 от един двор стоял на дъжда няколко години.Ами какво да кажа малко нафта ,грес и 3-та година само сменям ленти.Абрихт и щрайх 650мм-ви ,фреза родопи с малко настройка пак влезнаха в час с минимални разходи в началото и от тогава само бачкане.При положение че четирите ми легнаха под 3 хилки мисля че си струват парите .Между другото ми стана интересно в щатите.Мат кремона на гости при дърводелец и показва двата си зелени банцига голям и малък и какво да видя наще кютюци.Не разбрах много но каза че са добри машини.
Ти си се разминал леко, аз правих нова горна ос, лагери, два дни ‘струговах’ колелата на място понеже в града ми няма струг, който да хване 80см, нов корк, регулаж на плотове и колела, само ме е яд, че не го боядисах накрая. Миналага година правих пълен ремонт и на фрезата. Клипа с канадеца съм го гледал, той го ползва за изрязване, на другия бичи.
bimbaeco - майстор
Не ми беше цел да впечатлявам теб. Как бих могъл, щом опукваш по три кубика дъб на ден? =D>
Исках да помогна на човека, който изрично каза, че не търси промишлена машина.
Български абрихти и щрайхмуси съм виждал повече, отколкото би ми се искало, казах, че свестен не съм видял все още.
Щом си изчел и изгледал всичко, не видя ли как се пише думата абрих :)
Не бях писал във форума от половин година. Веднага съжалих за днешното включване.
Фитилчо - майстор
Не се карайте.
Българските машини са по добри от Фелдер.... такава глупост не бях чул- това първо!
Второ- човекът НЕ Е КАЗАЛ , че иска със осЪмстотинлеа да си обурудва цялата работилница, определил е бюджет за тази машина, да му се предлагат български кенефи е меко казано смешно. Аз също още не съм виждал свястна такава машина. Както казва Китодар- Виждал съм, но няма :)))
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 82

Тема "Избор на щрайхмус" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: