• 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 37
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Zoro5 - специалист
Мишки , ама сибирски - ядат сняг и копаят канали в замръзналата почва. :)
В градината ми това лято се появи къртица ( с къртичини ,както си му е редът). След като се стопи януарският сняг, лъснаха цяла система от такива канали. Преди никога е нямало канали, но и къртици не е имало! Случайност?
Не са летни тунели! Края на ноември съм правил дълбока оран и съм го фрезовал многократно на кръст!
Добре де , не са летни ами са есенни тунелите. Тия тунели кърта ги е тропосал за няколко дена след оранта , още повече като си му разрохкал почвата. Представям си с какъв кеф е копал...
kr1100 - майстор
остави кърта на мира . Не ти пречи. Но , ако имаш сляпо куче - кучето ще се махне.
Ако правиш разсади или гледаш цветя изровената почва е много добра след пресяване от камъчета.
От 5-6г го наблюдавам това явление. Имах много тубели от сляпо куче и вс. измъкнато / от 3 те страни -необработвани места. Засели/ха/ се 1 или няколко кърта. Края на есента и началото пролетта - изровена пръст в горния край на мястото.Не им бутам тунелите , на следващата година слязоха по-надолу в мястото, на следващата още / говоря по дължина. Там където имаше тунели на сл. куче и се появиха изровени купчинки пръст - повече няма тунели.
Преди съм гледал как лале, чесън и др грудкови направо потъват в земята докато ги гледаш :shock:
Сега в оранжерията има надигната купчинка пръст , но нито чесън/лук или салатки са пострадали,колкото и да е чудно.
wpw - специалист
И какво, докато чакаш три четири години ще минат.... едната година, втората и т.н. Не те разбирам. Вчера едно сляпо куче пак даде фира. Очаквайте снимката му. :-D
gnt69 - майстор
вт юли 10, 2018 4:27 pmwpw написа:
https://www.olx.bg/ad/kapan-za-slyapo-k ... 7xooU.html
Я разкажи как се монтира и безопасно ли е че имам 3 котака и куче.
wpw - специалист
За котките и кучетата е безопасно, тъй като извитата стоманена тел, с която захваща вредителя е пъхната в тунела. Единствено едното рамо, което е подвижно е извън тунела, но то не можа да застраши котка или куче.
wpw - специалист
Първото за новата година! Позатопли се времето и явно започнаха да правят пакости!
Успех на всички в борбата!

Прикачен файл

IMG_20190304.jpg
wpw - специалист
Не мога да повярвам, но е факт! Явно невестулката е влязла през друг отвор и е налетяла на капана! Съжалявам, предполагам е търсила храна, но беше вече мъртва, като я извади един приятел. Успех на всички в борбата!

Прикачен файл

IMG-00f2c2c9663d7b93037a674ffda7b383-V.jpg Изненада!
preslav - майстор
Докарах до 11-та страница и сега нямам повече време за четене - записвам се за темата, че при мен напастта се размножава бързо.
wpw - специалист
Това са снимки с новите попадения на капаните. Едното малко ме измъчи, че започваше направо да запушва дупката, без да идва близо до изхода и трудно го хвана капана, ама накрая - щрак! И една забележка,. ако двора е необработваем, като трева, райграс и др., сляпото куче прави купчини пръст, също като къртик. Можете да разберете, че е сляпо куче по диаметъра на отвора.
Успех в борбата!

Прикачен файл

received_365840710715243.jpeg

Прикачен файл

сляпо куче1.jpg
сляпо куче1.jpg (48.95 KиБ) Видяна 1962 пъти
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 37

Тема "сляпо куче (spalacidae)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: